Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Programozható egyátmenetű tranzisztor (PUT)
Programmable unijunction transistor topic
PUT - Wikipedia.org
Lapozás: OK   1 / 1
(#) jlacko1 hozzászólása Máj 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Tudja valaki pontosan mire van szükségem ha egy PUT tranyót szeretnék programozni?
(#) Bakman válasza jlacko1 hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Itt találsz némi infót: Bővebben: Link 4.44. - 4.50. pontok. Továbbá: Bővebben: Link Villogi 4 kapcsolás by proli007.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2015
(#) kadarist válasza Bakman hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Szerintem "olyan" programozásra gondol, tehát mint egy mikrovezérlőt.
(#) Bakman válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Van olyan tranzisztor?
(#) Moderátor hozzászólása Máj 10, 2015
 
Bár gyanítható, hogy a téma indító a "programozást" másképp értelmezi, mint ahogyan egy PUT karakterisztikája meghatározható, magának a konstrukciónak még nincs topikja, így adjunk a kérdésnek egy esélyt és a kérdezőnek lehetőséget hogy tisztázza a félreértést. (T)
(#) kadarist válasza Bakman hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Nincs, de a TL431-es referencia is "programozható", persze ezeknél a programozás a paraméter-állíthatóságot jelenti.
(#) Dömötör hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
Találkoztam olyan problémával, hogy a 2N6027-28 PUT helyett tirisztor.
Az alkatrész vizsgáló is tirisztornak mutatja, működése is az.
A régebbi, eredeti PUT-ok alul levő száma nem is egyezett a tirisztorként működő példányokkal.
Az "igazi" PUT a műszer analizátor szerint nagy erősítésű PNP tranzisztor.
Valamikor vettem egyéni eladótól egy csomó 2N6027-28-at, PUT-ként volt hirdetve.
Most használtam volna őket és akkor kellett rájönnöm, valami miatt nem működnek a gyújtókörben.
Volt már más ezzel a gonddal?
Pót kérdés, a 6027-es jóval drágább, mint a 6028-as. Egy egyszerű gyújtókörben, pl. időzítőben használva van valami hátránya a 6028-as alkalmazásának 6027 helyett? Az időzítés 9-11mp, nem kritikus az esetleges szórás. Néztem az adatlapot, de annyira nem értek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) ferci válasza Dömötör hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Szia!
Idézet:
„valami miatt nem működnek a gyújtókörben.”

Tedd fel azt a kapcsolást.
(#) Dömötör válasza ferci hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Nem szükséges, az 100%, hogy a PUT-ként nem működő alkatrészek tirisztorok.
A PUT-nál van egy feszültségosztó, ami nálam kb. 5V-ra van állítva 12V tápnál.
Egy 22u kondit töltök 820k-val és egy 120 Ohmos lábra adja ki az impulzust, ha eléri a "programozott" feszültséget. Innét egy kis tirisztor begyújt és így véd meg egy elektronikus áramkört, rövidre zárja a tápot a stabilizátor után. A táp úgy van méretezve, hogy károsodás nélkül ezt bírja végtelen ideig.
Az "ál" PUT-ok második sorában 110-722 van írva, így az első bemérése, felismerése után gyorsan kiszelektáltam a tirisztorrá avanzsált alkatrészeket, sőt a kapcsolásban ők lettek a tirisztorok.
Nem tudom, ez tudatos hamisítás-e valamelyik gyártótól, de jó vicc volt.
A tanulság, nem veszek kéz alól máskor ilyent, vannak megbízható hazai kereskedők, majd ott.
(#) pucuka válasza jlacko1 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
"Programozni", a vezérlő elektródára kapcsolt feszültségosztó ellenállások megválasztásával tudod.
Azért az idézőjel, mert végül is a programozás az csak beállítás.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem