Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3,5mm jack aljzat független kapcsolóval
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Gerison007 hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Napok óta keresek olyan beépíthető jack aljzatot, ami jack dugó csatlakozásakor függetlenül kapcsol. Egy fejegység AUX IN-hez kellene, amin akkor tudom aktívvá tenni az AUX IN-t, ha egy szálat letestelek.
Amiket találok beépíthető aljzatokat azok kikapcsolós aljzatok. Kezdek elbizonytalanodni, hogy ilyen nincs is?!

Köszi előre is a segítéget!
(#) gery25 válasza Gerison007 hozzászólására (») Máj 26, 2015 / 1
 
Szia!

Egy ötlet: 4 pólusú aljzatot használsz, bekötöd a jelvezeték vonalait, a fennmaradó 4. érintkezőre az aux in vezérelt szálat. Amikor bedugod a 3 pólusú jack dugót, azon a hosszú jelföld letesteli a 4. érintkezőt is. Viszont ez ugye nem független, nem tudom okoz-e gondot pl. hogy analóg-digitális gnd külön van-e választva.
(#) Massawa válasza Gerison007 hozzászólására (») Máj 26, 2015 / 1
 
Alapbol nincs, mert a feladat mindig az, hogy ha bedugsz valamit a foglalatba, akkor megszünjön az addigi állapot. Szoval, ha neked forditott a helyzet akkor pl. egy mini relével vagy bonyolultabb elektronikával tudod kapcsolni a kapcsolni valót.
(#) uniman válasza Gerison007 hozzászólására (») Máj 26, 2015 / 1
 
Hello!
Ez a típus olyan (11 pin !).
(#) Gerison007 válasza gery25 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Köszönöm, ez jónak tűnik. Ki kell mérnem a fejegységen, hogy a gnd közös-e. Ha igen, akkor sima ügy lesz talán...
(#) Gerison007 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Érdekességből kioperáltam egy pc ház elejéből a jack aljzatot. Méréseim alapján a 2 érintkezőt függetlenül kapcsol jack dugó csatlakoztatásakor. Szét szedtem fizikálisan is, hogy jól mértem-e és látszódott, hogy a jack dugóval nem érintkezik csatlakoztatáskor. Ekkor indultam el ezen a vonalon, hogy akkor biztos létezik külön ilyen szerelhető jack aljzat
(#) Massawa válasza Gerison007 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Ilyen lehet, hogy van, de az is biztos, hogy amikor kell soha nem kapni. Egyszer én is vettem fillérekért egy zsák 6,3 mm jack foglalatot amiben 2 kapcsolo is volt ( igaz, hogy azota sem láttam hasonlot a boltok kinálatában...).
Szerintem sokkal járhatobb ut egy kis relét stb. müködtetni egy mezei foglalattal.
(#) diamondface hozzászólása Jún 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Nem akartam új topicot nyitni, mert hátha egy év után is téved még erre valaki, aki otthon van ebben a témában.
Egy laptop jack aljzatáról van szó, mely kitört. Nem is volt ezzel gond, mert a dobozkám mélyén találtam egyet, amit még régebben bontottam ki egy halott laposból és gondoltam sose lehet tudni mikor kell. Szóval törött aljzat ki, másik be.
De a kapcsolója fordítva működik. Amikor bedugsz egy fülest, akkor szólnak a hangszórók, ha kihúzod, akkor pedig semmi.
A kérdésem csak annyi, hogy cseszhettem el én a dolgot a többrétegű nyák forrasztásánál (lehet hogy csak paranoia), vagy létezik ilyen kapcsolós aljzatokból NO és NC típus is??
(#) Gafly válasza diamondface hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Várjál. Van rajta egyáltalán kapcsoló?
- Amióta a dínók kihaltak, azóta az alaplapok ellenállásméréssel döntik el, hogy van-e bedugva valami...
- Fénykép?
(#) diamondface válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
"... az alaplapok ellenállásméréssel döntik el, hogy van-e bedugva valami..."
Ez esetben még annyira se találok magyarázatot.
Csinálok képet, ha hazaértem.
(#) Gafly válasza diamondface hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Rendben, várjuk...
(#) diamondface válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Íme hát.
(#) diamondface válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Orvul levettem mindkét aljzatról a hátsó árnyékoló lemezt, így némiképp beláthatunk a dolgok belsejébe. Nem tudom, mennyire látszik jól, hogy ott bizony van egy lemezke, ami átbillen, amikor bedugjuk a dugót. Mi ez, ha nem mechanikus kapcsoló?
(#) Gafly válasza diamondface hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Köszönöm a képet.
Akkor szerintem jön a "B" terv, a "csipogtatás"
(#) diamondface válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Igen igen. Most vissza kivettem és van valóban két láb, ami fordítottan működik a gyárinál, és bontottnál. Most megkeresem a törött csati érintkezőit és ha szerencsém van, akkor bele is tudom tenni ebbe a fekete műanyag házba őket.
(#) diamondface válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat. Megoldódott a dolog.
Szóval jack aljzat cseréje előtt érdemes végigcsipogtatni, hogy jót teszünk-e a régi helyére.
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Ez biztos? Fogj egy natúr jack dugót, vagy kábelt, mindegy, csak ne legyen mérhető ellenállás a másik végén/benne...hopp, akkor is kapcsolnak sokan...sőt fogom a "dínókor előtti" Samsung okos telefonom és az is...nahát, nahát, pontosítsunk kicsit!
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Akkor itt a pontositás Bővebben: Link
Még mindig tartom, hogy szerintem nem csak "kapcsolós" van.
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Az biztos, hogy nem csak kapcsolós van, de zömében még azzal lehet inkább találkozni, telefon, tablet, TV, laptop és PC esetén már vegyesebb kép, de még ott sem hinném, hogy többségben van, mint ahogy a kérdezőnél sem ez volt a helyzet.
(#) zenebolond hozzászólása Dec 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Ha végül is kellene valakinek majd.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2018
(#) W0nko hozzászólása Máj 17, 2021 /
 
Ránézésre ilyen van a Samsung TV-ben, ilyet vadászok én is (apukám elhasználta, már nem kapcsol). Itthon hol lehetne ilyet keríteni?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem