Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Peltieres italautomata készítés
Lapozás: OK   2 / 2
(#) pucuka válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Ez rendben is van, de az alkotáshoz az is hozzátartozik, hogy utánna jársz a dolgoknak.
A baj az, hogy a víznek elég magas a fajhője, és viszonylag nagy munkát kell belefektetni, hogy lehűljön.
1 kg (liter) víz 1 °C kal való lehűtéséhez 4180 Joule (Ws) energiát kell belefektetned.
Ezért hűtötte le csak az első negyed dl vizet, mert a többihez már kevés volt a 135W. Abból becslésem szerint is legalább 10 db -ot kellett volna bevetned. Dehát akár ki is lehetne számolni.
És valóban szép kihívás, már mechanikusan is, hogy minél kisebb értéken tartsd a veszteségeket.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) sonajkniz válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Ez eddig oké, de mint írtam, ha vízhűtést alkalmaztam a peltier melegoldalán, sokat javult a hatékonyság. Végülis egy szép szobaszökőkutat használva, a melegoldal hűtővizének esőztető hűtésére, egy folyamatos üzemű keringetéssel átfolyó rendszeren hűteni a fogyasztásra szánt folyadékot, a visszatérő ágba iktatott kétállású csappal megcsapolva, ha nem is energiahatékony, de szép italhűtő készíthető.
(#) omanira hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
NAGYJÁBÓL

32132.png
    
(#) sonajkniz hozzászólása Jún 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Ha valakit esetleg érdekel, megtaláltam az átfolyós italhűtőm hűtőmoduljának eredeti terveit.
(#) hgpl hozzászólása Aug 13, 2015 /
 
Én a mellékelt megoldáson gondolkoztam. Egy fél literes üditő-hűtőt tervezek. Fa bortartó házban hungarocell béléssel. Alul vagy oldalt elhelyezve a a peltier hűtést.

A kérdésem az alábbi okfejtéshez tartozik.
A peltier elem kisebbfajta hűtést biztosít 5-12V felhasználásával. A meleg oldalt hűteni kell, ezt megoldhatom egy hűtőbordával is, azonban újabb Peltier elemet szeretnék felhasználni inverz módban. A környezeti hőmérséklet lenne a negatív oldal, míg a hűtőborda a pozitív hőmérsékletű oldal. Ennek hatására áram indukálódik és feszültség, ami nem lesz túl nagy kb. 1V. Amennyiben ezt a generált áramot felhasználom, ( mondjuk eldiszipálom egy ventillátorral, vagy izzóval) úgy ezen Peltier elem meleg oldala hűlni kezd, mert energia kivonás (hőelvonás) keletkezik. Ez max. a szobahőmérsékletig tarthat.

Tehát kérdésem, hogy ezzel a módszerrel elérhetem e azon célomat, hogy a kimeneti (meleg) oldalt szobahőmérsékleten tartsam? A célom természetesen nem örökmozgó készítése, hanem a meleg oldal alacsony hőmérsékleten tartása, elkerülendő egyrészt a környezet melegítése, másrészt cél a hűtő-Peltier hideg oldalán az alacsony hőmérsékletének biztosítása.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2015

peltier.jpg
    
(#) TÜCSKÖS hozzászólása Márc 20, 2024 /
 
Sziasztok!

Kezdőkènt kèrdezem, italautomatàban ,hol tudod jò àron venni pènzvizsgalot?

Köszönöm
(#) Bakman válasza TÜCSKÖS hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Ezt keresd pl. eBay-en: multi coin acceptor. Tanítható, nem kell hozzá számítógéphez csatlakoztatni.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem