Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » New Holland CS640 szintező elektronika
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kissattila88 hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Ismerősöm New Holland CS640 konbánj- án tönkre ment a szintező elektronika. Ki cseréltünk benne egy feszültség szabályzót de még mindig nem jó. Csinált valaki ehhez hasonlót? Potméter vezérel relét ami hidraulikus szelep nyit és zár ami a vágó asztalt mozgatja jobbra ,balra, le ,föl. Olyan kapcsolás kellene nekem ami az eredeti szintező elektronikát meg kerülve szintezné az asztalt.
(#) zolika60 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Az nem lesz egyszerű. Inkább az eredetit kéne megjavítania valami hozzáértőnek.
(#) Cavalier válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Helyileg merre van? Ne akarjátok megjavítani, ha nem értetek hozzá... Tudni kéne, hogy pontosan mi alapján, mit és hogyan szabályoz, akkor lehetne csinálni ilyen elektronikát.
(#) Cavalier válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Az a vicc, hogy színvonalban kb. az. A legújabb gépek már elég komolyak, de olyan 10-15 éves gépekkel találkoztam, hihetetlen gagyi megoldások vannak benne.
(#) kissattila88 válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Én elektronikai műszerész vagyok. Nógrád megye. ilyen lett kicserélve benne LM2937 erről kapja potméter a feszültséget.
(#) kissattila88 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Egy hobbista is érthet egy komoly elektronikához.
(#) zolika60 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Remek. Már csak azt kéne tudnunk, hogy a potméter mit szabályoz. No meg milyen módon mozgatja a vágóasztalt, a magasságot hogyan érzékeli, meg ezer ilyesmi dolgot, ami most nem jut eszembe. Ha megszeretnéd javítani szerezz az eredeti állapotról rajzot. Ha nem tudsz rajzold vissza. Egyébként esélytelen a javítása. Egy helyettesítő új elektronika gyártása pedig még kevésbé lehetséges.
(#) kissattila88 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Majd hét végén átmegyek az ismerősömhöz és készítek ár képet.
(#) kissattila88 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Vázlat a vezérlő rendszerről.

Scan.jpg
    
(#) nagym6 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Ennél azért bonyolultabbnak kellene lenni. A visszajelzést hiányolom a rajzról, ami viszajelzi az elektronikának, hogy hol áll a vágóasztal. Mert annélkül a potméter bárhova van fordítva, csak megy véghelyzetig erre vagy arra a hidraulika. Gondolom a potméter pozícióját kellene követni a vágóasztalnak (proporcionális vezérlés).
(#) kissattila88 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Erről van szó. Rajz nem pontos hétvégén csinálok képet a rendszerről.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) zolika60 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Az segíthet. Az vezérlőelektronikát mindkét oldaláról fotózd le.
(#) q765 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nálam ez úgynézki, hogy a support bovdenekkel csatlakozik a potméterekhez. Egy nullázógombbal mented az elektronikának a fix állást. Egy dőlésérzékelő van a gépen, ami ha dől a gép akármerre a hidraulikát mozgatja a lefixált 0 ponthoz. Tök egyszerű az egész..
(#) q765 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Akkormegy véghelyzetbe a hidraulika, ha felborul a gép. Egyébiránt nincsenek akkora eltérések a talajon.
(#) nagym6 válasza q765 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Én azt hittem, hogy a potmétert ember állítja, hogy milyen magasan legyen a földtől a vágóasztal. És ezt tartja automatikusan. Ehhez kellene pozíció visszajelzés. De látom, nem így van.
(#) kissattila88 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Az ic-k ből kivan köszörülve a típus jelzés.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem