Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztó pisztoly
 
Témaindító: bladerock99, idő: Júl 7, 2015
Lapozás: OK   1 / 1
(#) bladerock99 hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Akarnék késziteni egy forrasztó pisztolyt , kellene nekem ehez egy kis segitség, illetve milyen dolgok kellene hozzá.
(#) CIROKL válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Szia , nem igen érdemes ezzel kinlódani az üzletben is filléres dolog , ha csak nem akarsz valami speciális dolgot létrehozni !
(#) Joe_001 válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Üdv! Mit szeretnél forrasztani? Műanyagot, rezet, ólmot, kátránypapírt stb.? Milyen felületet? Drótot, csövet, lemezt, stb. ?
(#) fecameca válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Idézet:
„Szia , nem igen érdemes ezzel kinlódani az üzletben is filléres dolog , ha csak nem akarsz valami speciális dolgot létrehozni !”
Olyan 3500 Ft körül kapható, ha jól tudom, ha ez sok, akkor csinálj. Eszembe jut erről gyerekkoromban apám készített magának, és szappanos dobozba építette őket bermanncső nyéllel. Valahol itt a fórumon olvastam, hogy készített valaki kapcsoló üzeműt, ami sokkal kisebb, mint a trafós. Én keressem meg neked?
(#) Gafly válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Végülis egy bontott mikrohullámú sütő trafójából, a szekundert kicserélve "sok menet, de vékony huzal" helyett "kevés menet, de vastag huzal"-ra, működhet a dolog.
Valahogy mint a "ponthegesztős" topic-ban.
Jó nehéz darabra számits
Én nem vacakolnék a helyedben vele...
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) bladerock99 hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
köszönöm szépen mindenkinek a fáradozását , a boltból veszek , az olcsóbb , köszönök mindent
(#) Inhouse válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Egy erős hajnal negyed kettő lehetett...
(#) pittti válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 7, 2015 / 1
 
Ha Vaterán, vagy egyéb aukciós oldalon látsz olyan békebeli „Cseh” pisztolypákát, inkább azt vedd meg! A maiak, főleg amelyikbe csak a gyári pákahegy jó, a közelébe sem érnek.

(ha nincs otthon hegy, a Cseh pákába 1-es rézdrótból pillanatok alatt lehet készíteni)
(#) elektroncso válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 7, 2015 / 1
 
Egyetértek Pittti-vel.
Keresd a régi csehszlovák pákát, ilyet:Bővebben: Link, vagy ha újat akarsz akkor ezt a cseh gyártmányt ajánlom, méltó utóda a réginek:Bővebben: Link.
Az új, főleg olcsó pákák semmire sem jók. Például ezt felejtsd el. És az összes olyat, aminek olyan a hegye mint ennek. Hamarabb olvad le a tokja, mint, hogy forrasztani lehessen vele.
U.i.: A csehszlováknak nem muszáj feketének lenni, gyártották fehér, szürke, kék tokban is. Kinyírhatatlan típus.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) Gabó válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Halkan megjegyzem, hogy láttam én már valami elcs...ett rózsaszín tokosat is
(#) roland8811 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Hamár filléres dolognál tartunk
volt időm...

DSC_0002.JPG
    
(#) illesoszkar válasza roland8811 hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
És akinek nincs ilyen fogasa ill. válldrótja ?
(#) gerenk válasza pittti hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Nekem is békebeli cseh pákám van a nagyobbik 90VA-es, 1,5 mm2 tömör rézvezetéket használok hozzá, van egy másik is az magyar kis könnyű hasáb alakú 40 VA-es 0.8 átmérőjű rézhuzal kell hozzá, SMD munkákhoz kiváló.
(#) matyitamas hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Sziasztok, van egy regi csehszlovák forrasztópisztolyom, van egy hibája jogy lassan melegszik, s mikor felmelegedett nem kellõ hõmèrèkletre mivel nem olvasztja meg a cint
(#) Joe_001 válasza matyitamas hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Üdv!
Takarítsd meg nincs kontakt. 2,5 mm2 huzalt használok hozzá, 5 cmre ér ki. Ha csavarokat meghúztad mennie kell.
(#) proba válasza matyitamas hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Kb 10-11cm 1,5mm2 réz villanyszerelő vezetékből hajtogatott csúccsal tökéletes. ( ha az amire gondolok)
(#) elektroncso válasza matyitamas hozzászólására (») Jan 20, 2016 / 1
 
Lazák a csavarok, vagy pedig el van koszolódva az érintkezés a csavar alatt, ott ahol a kiálló rézrúd és a pákahegy szeme összeér.
Vagy pedig túl hosszú a benne lévő két csavar és összeér a végük (esetleg a két kivezetés ér össze).
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016

index.jpg
    
(#) Epu2 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Kapható még ilyen forrasztópáka? Az enyém legalább negyven éves, York márkájú és 90W-os. A ház mérete megegyezik a 75W-ossal. Az évtizedek alatt, megejtettem pár százezer forrasztást. Gyakran melegedett a trafója annyira, hogy a ház meglágyult. Éppen tegnap előtt jutottam oda, hogy vége lesz a háznak, mert már nem tudom tovább "foltozgatni". Egy hirtelen ötlettől indulva, a baloldalon kivágtam egy ablakot a tokon, egyenesre gyalultam és rászereltem egy 5×5 cm-es PC hűtőventilátort. A táplálása a páka kapcsolójától független. Egy soros 550 nF 275V~ X kondenzátort és egy 560 Ohm, 1W-os ellenállás adja a delejt a 0,5 A es greatz-nek. Az egyenáramú részre kötve egy 470 mikor Farados elko és a ventilátor. Az alkatrészek elférnek a tokban. Amit tudtam varnis csővel szigetelve. Most messze nem forrósodik a trafó. Mivel a ventilátor mindig forog, kb 70%-on, van idő kissé visszahűlni. Ha ez eszembe jutott volna 30 éve...
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 2, 2018 / 1
 
Akkor még nem igazán volt sem PC, sem bontott ventilátorok tömkelege....
Mondanám, hogy a olcsó hegesztőtrafómat is hasonló módon tuningoltam meg, bár 230 Vac "műszer" ventilátorral
(#) Joe_001 válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Volt 110 W-os is...
(#) elektroncso válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Persze. Pont a másik forrasztópákás témában tárgyaltuk pár hónapja. Egy fórumtárs sokat ki is próbált a ma kaphatóak közül (az ETP-kel eléggé meg volt elégedve, de egy másik típusból többet is vissza kellett küldeni garanciába). ETP3 illetve a még újabb ETP4 típusszámmal van forgalomban.
ETP4
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
(#) elektroncso válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 2, 2018 / 1
 
Amit az előző hozzászólásomból kifelejtettem. Árulnak külön műanyag dobozt ezekhez a pákákhoz. Nem is túl drága (3,5€). Sajnos ehhez jön még a postaköltség (feltéve, hogy nem jársz éppen mondjuk Pozsonyban ahol személyesen átveheted). Elvileg a réginek is bele kell férnie, mert a belső felépítésben nincs jelentős eltérés (kivéve a LED megvilágítást, ami miatt a régi izzófoglalat nem fér a dobozba). Akár ez is egy opció lehet.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem