Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra sorompós időmérő
 
Témaindító: 9boros2, idő: Aug 25, 2015
Lapozás: OK   1 / 1
(#) 9boros2 hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Hello,
segítséget szeretnék kérni, szeretnék építeni egy időmérőt.

Egy infra sorompó lenne a START (gondoltam itt egyszerű elektromos kapu infra érzékelőire) és mágneses közelítés kapcsoló lenne a cél azaz ami megállítja az órát.
Tehát nekem szükségem lenne egy olyan eszközre ami méri az időt(két időt, mivel van jobb és bal oldali célpont) és kijelzi azt egy nagyobb kijelzőn.

Ilyesféle versenyre kellene:
Bővebben: Link

Így talán érthetőbb amit írtam
Előre is köszi a segítséget.
(#) Cavalier hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Én egy ilyen megoldással csinálnám. Az arduino az időmérést is meg tudja oldani, egy ilyen P10-es egyszínű panel, 16x32cm méretű, kb. 4-5000Ft körül megvehető ebayről, kettőt összekötve már jól megoldható lenne, 5V 5A táppal elmegy, de átlagban olyan 2A-t enne, akksiról is járatható, egy 12V/5V DC/DC-vel.
(#) kalmi.kalmi válasza 9boros2 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
A távolságok is nagyok legalább 70m. Hogyan hidalná át ilyen távot ?
Esetleg ha kivezetékeled ez a legolcsóbb. Javaslok a "Célra" egy reed relét. Megbillen a cél lap, a mágnes közelít a reléhez és Go!!! .
A mi tűzoltóságunknál is van ilyesmi vizes verseny, de itt más a feladat.
A víz miatt alkalmaztam én is reed relét.
Nem is hiszem, hogy van értelme időt mérni, inkább egy elsőbbség áramkör kellene ami megmutatná, hogy kinek billent hamarabb a célja. 2 tranzisztor 2 relé és bármilyen nagy lámpa(a találat jelzésre) esetleg akku akkor nem kell 70m vezeték.
(#) 9boros2 hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Mindenhol 2 kocsi akuval oldják meg a dolgot, az egyiket az idő méröhöz (magához az infra sorompóhoz és a kijelzőhöz) a másikat pedig a céltáblához, mivel ott is kell hogy világítson két lámpa (azt a részét sikerült már ellesnem).
Mindenképpen kábelozva lesz, a táv 80m, nem bízom a kábelnélküli megoldások gondnélküli működésében.
Az idő mérő pedig nagyon fontos, sőt századmásodperc pontosságúnak kell lennie.

Arduinos megoldás jól hangzik, utána kell néznem hogy működik, Cavalier amennyiben tudnál küldeni ilyesmi linket megköszönném
(#) kalmi.kalmi válasza 9boros2 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Ha kész lesz remélem teszel fel képeket a megvalósulásról.
(#) Cavalier válasza 9boros2 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Én is pont most építek egy ilyet, lovasversenyre, ott rádiós infrakapuk vannak, az működik is szépen már egy ideje. A HE-nél is kapható aurel modulokkal oldottam meg.

Ha kész leszek vele, és lesz némi időm, csinálok valami cikket róla.
(#) kalmi.kalmi válasza 9boros2 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Ez is egy megoldás : dual timer !
Már csak ki kell vezetned a T1 T2 nyomógombot és mérhetsz is. Hátránya, hogy nem tudod nagy kijelzőre kiírni az értékeket.
Neked valami nagy ledes hétszegmenses kijelző kellene.
(#) 9boros2 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Ez sem hülyeség, kezdetnek ez is megteszi edzésekre és egyszerű megoldani.
(#) 9boros2 válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Várom hogy kész legyen és legyen időd
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Egyébként cmos áramkörökből a világ legegyszerűbb dolga stoppert építeni. Nem kell programozási tudás. Mert szerintem amire egy microkontrollert megtanulsz felprogramozni akkorra 50x megépíted a dupla óriásledes eredménykijelződet.
Még egy tapasztalat: ne várd, hogy valaki egy ilyen nagyszabású projektet kivitelezzen neked.
Bocs, de nem volt célom megbántani senkit.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Itt egy AVR-es megoldás:

Bővebben:AVR stopper
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Másodperc alapú de átírható a programja, és akkor századmásodpercet is tud.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
(#) 9boros2 hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Azért tartom jobbnak az arduinot mert a programozásában nem látok problémát és sok szempontot szemügyre kell venni, pl. azt hogy itt az infrakapun 7 ember fog áthaladni és nem szabad mindig újra indulnia a stoppernek akkor sem ha valaki közűlük esetleg 1mp-el később fog elindulni, egyszerűen indítás után inaktívnak kell lennie, ezt ott meg tudom oldani hogy ne fogadjon információt indítás után onnan.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
(#) zsolt58 hozzászólása Dec 20, 2016 /
 
Sziasztok.
Èn is szeretnék ilyen infrakapus időzítőt.
Na de én valahogy így képzeltem el:
Egy infrakapu arduino és arduino számolja az időd. Amikor az infra kapu ad egy jelet akkor elindul az időzítő amikor még egy jelet kap akkor meg áll.
És ezt az egészet jó lenne mobilra átvinni Bluetooth-on keresztül.
De azt majd megoldom majd csinálok egy alkalmazást hozzá. Most arra szeretnék segítséget kérni hogy hogy is írjam meg a programot hogy elinduljon egy gomb nyomásra és egy másikra meg álljon és ezek a gombok az arduinora lennének rá kötve.
És valami egyszerű kis infra kapus kapcsolásra gondoltam, kb olyan 1 mèterre de ha az túl nagy akkor elég a fél méter is, még nincs infra kapum ezért arra jó lenne egy biztosan működő terv.
És legyen egy újra indító gomb amit ha meg nyomunk akkor le nullázodik és a következő jelre elindul újra az időzítő.
Remélem érthetően írtam le.
Üdv.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem