Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó átalakítása USB táposra
Lapozás: OK   1 / 1
(#) t9e8 hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy Orion DVD 2602 DivX tipusú DVD lejátszóm ami hálózatról kapja a tápot és ezt szeretném átalakítani USB táposra.
Ez lehetséges valahogy?
(#) eyess válasza t9e8 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Nem lehetséges .
(#) Bakman válasza t9e8 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Egy normál USB aljzat 2,5 W teljesítményt tud leadni. Nézd meg a lejátszó hátulján, hogy az mekkora teljesítményt kér. Ezt a teljesítményt elosztod 2,5 -tel és megkapod, hány USB alzat fog kelleni. Plusz 20-40 % a veszteségek és egyebek miatt, de lehet, hogy alábecsülöm a szükséges extra teljesítményt.

Meg lehet csinálni, csak kérdés, hogy érdemes-e.
(#) eyess válasza Bakman hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Nem lehet , mert a készüléknek kell +12 volt is stb stb stb .
(#) Bakman válasza eyess hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
DC-DC konverterek stb., ezért írtam a 20-40 % plusz energiát. Egyszerűen semmi infó róla a neten, pedig kíváncsi vagyok, mennyit fogyaszt névlegesen...
(#) eyess válasza Bakman hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Itt a tápja egyébként .
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2015

táp.pdf
    
(#) Temela válasza eyess hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Helló!

Az is érdekes, hogy mi értelme? Vannak azonban már olyan töltök, amik usb -s aljzatokon keresztül töltenek és bőven tudnak 1A felett is. - De gondolom ő a számítógép USB-re gondolt..., de vezeték akkor is kell. Hacsak nem akarja beépíteni a számítógépbe, de akkor szintén nem az usb felől kell közelíteni.
(#) Bakman válasza eyess hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Biztosíték a 230-as oldalon 3,15 A, legyen a felvett teljesítmény 200 W. 200/2,5 = 80. Kelleni fog pár USB port, de meg lehet csinálni.
(#) t9e8 hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
na szoval

az alján az áll, hogy 220-240 VAC ~50 Hz Max. 11W

arra pedig a válasz hogy mi értelme én azért szeretném ezt megcsinálni hogy könnyebben mozgatható legyen mert ha ez sikerül akkor összezsúfolom egy kissebb dobozba
(#) eyess válasza t9e8 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Még mindig nem értem minek is kell ez ?
(#) Bakman válasza t9e8 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
1 A-es USB portokkal számolva min. 3 fog kelleni, 0,5 A-es alzatok esetén alsó hangon is 6, de inkább több...
(#) t9e8 válasza eyess hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
azert hogy könnebben tudjam hordozni egyik szobábol a másiba vagy egy városból a másikba, házból házba
(#) eyess válasza t9e8 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Gyári kiépítésben sem nehéz maga a komplett készülék , akkor minek ez az egész ?
(#) Bakman válasza t9e8 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Ok, hogy hordozod, de kábel akkor is kelleni fog. USB-ről járatva több is, ráadásul amibe bedugod, azt meg fogja terhelni szépen.

Több értelme lenne akkumulátorosra átalakítani, de az többe kerülne mint maga a lejátszó mostani értékének hússzorosa. Nem mintha az USB tápos megoldás olcsóbb lenne...
(#) proba válasza t9e8 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Veszel kisebbet. Ha átalakítod usb-re, akkor az átalakító fogja elfoglalni azt a helyet, amit most a 230-as táp.Így szerintem helyet nem tudsz spórolni.Esetleg a hálózati vezetéket csináld meg ki-be húzhatóra.
(#) qvasz2 válasza t9e8 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
És az USB portokat mi fogja táplálni? Netán egy számítógép? Mert abban alapból van DVD lejátszó, úgy hívják, hogy DVDROM.
Ha netán nincs benne, akkor is sokkal egyszerűbb és olcsóbb beletenni egyet, mint átalakítani a hálózatit USB-re.
(#) Gabó válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Vagy venni egy USB-s dvd romot a pchez.
(#) Joco85 hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Sziasztok lenne egy kérdésem. A DVD lejátszóba beteszek egy lemezt. A lejátszó beolvassa de a kép egy pár másodperc múlva elkezd vibrálni meg a hang is. Külföldről hoztam a lejátszót egy pár hónappal ezelőtt. Mi lehet a probléma? Lehet hogy meg kellene tisztítani belülről a lézerfejet? Mert elég hangosan pörgeti a lemezt. Minden segítséget előre is köszönök.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem