Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   2 / 137
(#) Droot válasza Fract hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Ez csak egy sima USB-soros port átalakító. Elég sok helyről rendelhető, lehet még a tavir avr-en is van, de ebay-en biztosan.
(#) kinzo válasza icserny hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Üdv,ahogy nézegettem ezek az eszközök csak TTL szinten tudnak kommunikálni, az én eszközeim 5-12V között vannak soros oldalon illesztve. Az lenne a terv,hogy egy wifi modulhoz pcvel csatlakozok és egy picben tárolt adatokat el tudjak küldeni az eszközeim felé. Gyakorlatilag az wifin keresztül szeretném egy pic lábait alacsony vagy magas szintre húzni, minek következtében a benne lévő információ max232 keresztül kiadná magából.
(#) atideath hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Próbálkozok életre kelteni egy DHT11-es szenzort nodeMCU-val. Elég sokszor TIMEOUT-al elszáll, ilyenkor mi baja lehet? Másik kérdésem hogy ennyire érzéketlen lenne ez a szenzor? Alig változik a hőmérséklet.
(#) icserny válasza atideath hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Lebegőpontos NodeMCU firmware (Lua) esetén nekemi is voltak kiolvasási nehézségeim a külső dht könyvtárakkal. Ennek oka valószínűleg az, hogy a lebegőpontos firmware valamivel lassabban fut, mint az integer változat.

Amióta rájöttem , hogy van beépített dht könyvtár a firmware-ben, azóta nincs gond a kiolvasással.

  1. status,temp,humi,temp_decimial,humi_decimial = dht.read(pin)
  2. if( status == dht.OK ) then
  3.     print("DHT Temperature:"..temp..";".."Humidity:"..humi)
  4. elseif( status == dht.ERROR_CHECKSUM ) then
  5.     print( "DHT Checksum error." );
  6. elseif( status == dht.ERROR_TIMEOUT ) then
  7.     print( "DHT Time out." );


A temp_decimial és humi_decimial paramétereket csak a teljesség kedvéért írtam ki, DHT11 szenzor, vagy lebegőpontos firmware esetén nem kellenek...
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) atideath válasza icserny hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Ahogy nézem én is valami hasonlót használok ,elvileg integer firmware-rel:
  1. --DHT Szenzor adatok olvasasa
  2. function LeerDHT11()
  3. status,temp,humi = dht.read11(pin)
  4.  
  5.   if( status == dht.OK ) then
  6.   print("DHT Homerseklet:"..temp..";".."Paratartalom:"..humi)
  7.   elseif( status == dht.ERROR_CHECKSUM ) then
  8.   print( "DHT Checksum error." );
  9.   elseif( status == dht.ERROR_TIMEOUT ) then
  10.   print( "DHT Time out." );
  11.   end
  12. end


Néha jön -999 meg néha 0. Viszont elég érzéketlen ez a DHT11-es szenzor (már úton van a DHT20). Alig változik a hőmérséklet pedig szerintem ott elég rendesen mocorog.

Egyébként mi a lényegesebb eltérés az integer és a float fimrware között? Azt tudom mit jelentenek. De ennél a modulnál.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) Droot válasza atideath hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Én egymás mellé raktam egy DHT11-et és egy DS18B20-at és teljesen mást mutatott, 2-3 fokokat tért el. Szerintem a hőmérséklet mérő része borzalmas. Nekem eleve az sem tetszik, hogy a kiolvasás elég hosszú idő.
(#) icserny válasza atideath hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Idézet:
„mi a lényegesebb eltérés az integer és a float fimrware között?”

Az integer változatból kihagyták a lebegőpontos aritmetikát (csak egész számokkal operál), ezzel valamivel kevesebb helyet foglal a firmware és valamivel gyorsabb a számolás/programfutás. Én a lebegőpontos változatot használom.

DHT11-nek kell felhúzó ellenállás az adatvonal és a tápfeszültség közé? Nekem Am2302 (DHT22) jutott, ahhoz nem kell külön ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) atideath válasza icserny hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Értem. Felhúzó ellenállást megpróbálom én is. Tegnap egy 10kOhm ellenállást rátettem de nem nagyon változott rajta. Bár mondjuk programkód alapján tudom szűrni hogy csak valós adatokat közöljön. Nekem sem ez lesz a végleges hanem DHT22-es szenzor, ezt csak játszani rendeltem magamnak.

Másik hogy tegnap megpróbáltam a weboldalon generálni saját firmware-t online amibe össze lehet válogatni mi kerüljön bele. Viszont mikor feltöltöttem a ESP8266-ra akkor indulás után csak ilyen összevissza karaktereket dobált a COM-portra. Láttam hogy indul a fw de utána folyamatosan dobálta a ASKNASNS3287 és hasonló sorokat. Ilyenkor mi lehet a gond? Ti milyen progit használtok a LUA szerkesztéshez és feltöltéshez?
(#) icserny válasza atideath hozzászólására (») Jan 15, 2016 / 1
 
Ezeket használom:

Firmware: nodemcu_float_0.9.6-dev_20150704.bin
Firmware letöltőprogram: nodemcu-flasher (van Win32 és Win64 kiadása)
Lua feltöltés, terminál, IDE:
- Lua Loader
- ESPlorer
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) atideath válasza icserny hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Nagyjából én is ezeket. Annyi hogy a firmware-ben én a integer-est használom. Arduino IDE-vel nem próbáltad még programozni? Ez a lua elég távol áll tőlem jobban otthon vagyok a C-ben. De nem tudom mennyire megbízható mert arra úgy konkrétan nem láttam példát. Keresgélek de ahhoz elég kevés infó van még fent úgy látom.

Egyébként melyik a leghasználhatóbb modul? Én jelenleg egy ESP-01-et rendeltem próbálgatásra. A DHT11 szenzort olvassa, küldi az adatokat szerverre és saját webserveren is kipakolja az adatokat. Hogyan lehetne esetleg csökkenteni az áramfelvételét az egésznek? Szeretném későbbiekben 2 ceruza elemről járatni lehetőleg minél jobb üzemidővel. Az én ötletem az hogy a Wifi modult nem tartanám folyamatosan bekapcsolva, előbb olvasnék mondjuk percenként 5 adatot a szenzortól, ezeket gyűjteném egy tömbbe, és pl félóránként 1x-r beküldeném a szervernek. Kérdésem hogy ez mennyire járható út? A két 5 perces olvasás között pedig elküldeném valami deepsleep-be az áramkört akkor tudomásom szerint még kevesebbet eszik. Ötlet esetleg?
(#) atideath válasza atideath hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Megpróbáltam egy Hello Word példát csinálni Arduino IDE-be, le is buildelte meg minden, fel is tolta az ESP-re de mikor indítom meg se nyikkan. Semmit nem küld vissza COM portra.
(#) icserny válasza atideath hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Arduino IDE-vel én is próbálkoztam, de hamar leszoktam róla. Itt van egy útbaigazító oldal, bár én nem ezt követtem, hanem valahonnan a GitHub-ról töltöttem le egy ESP8266 csomaggal egybedolgozott Arduino 1.11-et. A ledvillogtatáson kívül egy ehhez hasonló programot próbáltam ki: ThingSpeak client


NodeMCU Lua-hoz is vannak egyszerű példák, amiből ki lehet indulni.

Interaktív webszerver mintapélda

A ThingSpeak kliens programom talán ebből a fórumtopikból való. (Végig kell bogarászni, a legvégén is vannak érdekes javaslatok - többek között az altatásra vonatkozóan is).

Az ESP-01 az egyik legelterjedtebb modul (ennek kék változata 0,5 MB, a fekete 1 MB memóriájú).

A másik legelterjedtebb modul az ESP-12, vagy az ESP-12E modul, melynek több kivezetése és nagyobb (többnyire 4 MB) memóriája van.

Vannak olyan modulok, amelyeken antennacsatlakozó van, ezekhez külön Wifi antenna csatlakoztatható a hatótávolság javítására.

Tanuláshoz szerintem legkényelmesebb az ESP-12E alapú NodeMCU 1.0 (vagy másképp v2), amely dugaszolós próbapanelbe tűzhető, van rajta USB-UART konverter és 3,3-vos feszültségstabilizátor is. Sőt, a DTR, RTS vonalakkal az automatikus resetelést és flash módba kapcsolást is megoldja két tranzisztorral. A Lua belső fájlrendszere pedig lehetővé teszi, hogy több scriptet is feltöltsünk és interaktívan vagy programozottan futtassuk ezeket.

A Lolin feliratú NodeMCU (úgynevezett v3) modulokkal vigyázni kell, mert nagyobb méretű a panel, így a dugaszolós próbapanelbe, vagy korábban beszerzett motorvezérlő kártyába már nem feltétlenül alkalmasak a méretkülönbség miatt! Bővebben: Link1, Link2
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
(#) atideath válasza icserny hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Az az érdekes hogy az Arduino IDE-ben lévő CheckFlashConfig program tökéletesen fut a modulon. Viszont egy bonyolultabb példaprogram már nem. Ilyen hibát kapok a serial kimeneten:

  1. ets Jan  8 2013,rst cause:4, boot mode:(3,0)
  2.  
  3. wdt reset
  4. load 0x4010f000, len 1264, room 16
  5. tail 0
  6. chksum 0x42
  7. csum 0x42
  8. ~ld
  9.  
  10.  ets Jan  8 2013,rst cause:4, boot mode:(3,0)
  11.  
  12. wdt reset
  13. load 0x4010f000, len 1264, room 16
  14. tail 0
  15. chksum 0x42
  16. csum 0x42
  17. ~ld
  18.  
  19. Exception (0):
  20. epc1=0x40217fa8 epc2=0x00000000 epc3=0x00000000 excvaddr=0x0000001c depc=0x00000000
  21.  
  22. ctx: sys
  23. sp: 3ffede70 end: 3fffffb0 offset: 01a0


Valami ötlet?

Egyébként NodeMCU-ra megírtam már a programot, működik is rendesen. De azért többre vagyok képes C-ben mint Lua-ban .
(#) icserny válasza atideath hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Lehet tápfeszültség probléma, vagy szűrési elégtelenség (leesik a tápfeszültség a terhelés hatására).
(#) atideath hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Szerintem valami a flash írással van mert amikor meg az arduino által lefordított bin file-t ESP8266 Flasherrel írom bele akkor meg elindul. Ki érti ezt..
(#) atideath válasza icserny hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Most az FTL232 - USB-től kapja a tápfeszt. Kevés lenne neki? 3.13V megy rá ha el van indítva.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
(#) zenetom válasza atideath hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Nálam az FT-ből "kijövő" 3,3V kevés volt neki, szerencsére van egy saját verzióm, aminél egy LDO stab IC biztosítja a 3.3V-ot, hasznos dolog szerintem, érdemes egy ilyet összedobni, máshova is jó lehet.
(#) atideath válasza zenetom hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Van egy AMS1117 tápfesz modulom 3.3V-ra. Akkor ezt ajánlatos lenne rákötni? Programozáshoz be kell kötni a FTDI232-es VCC és GND tápját? Vagy elég ha az ESP kap a AMS1117-től tápfeszt és az RX,TX vezetékek vannak bekötve a FTDI232-re? Vagy az FTDI-t tegyem át 5V-os üzemmódba és az rá az AMS-re és úgy tovább az ESP-re?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
(#) zenetom válasza atideath hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Hát én eddig csak AT parancsokkal használtam az ESP modult, UM232-vel (FT232 van rajta tulajdonképpen egy öcsipanelen). Csatoltam egy mórickarajzot, kb. így van megoldva (a KB33 nálam a stab IC). A jumper szigorúan üres, hogy még véletlenül se kaphasson 5V-ot az ESP. A jobb felső részen lévő FET-es móka elhagyható, már hirtelen azt se tudom annak mi értelme van.
Szerk.: a rajzon rengeteg hiányosság van, csak az elv kedvéért raktam fel!
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016

UM232_3V3.jpg
    
(#) atideath válasza zenetom hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Megtaláltam a hibát, egy fél napom min ráment .

A következővel elég stabilan megy. Tudom írni az Arduino-val meg minden. A képlet a következő:
FTDI232 5V-ra állítva
FTDI232 GND és VCC megy a AMS1117-3-3 bemenetére
AMS1117-3-3 kimenete megy az ESP2866-ra tápnak
FTDI232 RX,TX megy az ESP2866-ra.

Így most stabil.
(#) zenetom válasza atideath hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Csakhogy így 5V-ot kap az ESP RX lába, illetve az FT RX-e meg csak 3.3V-ot. Ezért lehet jobb (szerintem), ha az FT "VIO" is 3.3V-ot kap (ezzel állítod be hogy az RX/TX szintek 3.3V-osak legyenek).
(#) icserny válasza atideath hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Idézet:
„Kevés lenne neki?”
Igen, kevés az abból kivehető áram.
(#) icserny válasza atideath hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Idézet:
„FTDI232 5V-ra állítva”
Maradjon csak 3,3 V-ra állítva (az ESP8266 lábai nem 5 V toleránsak!), de az 5V-os tüskéről vidd oda a tápfeszt az LDO bemenetére. Az ESP 3.3 V-os bemenete mellé pedig egy 10 µF kondenzátort javasolnak.
(#) atideath válasza icserny hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Ha átállítom 3.3V-ra akkor nincs a kimeneten 5V sehol. Akkor csak külső tápot tudok neki adni. Vagy úgy gondoltad hogy forrasszam be az oldalsó csatlakozókba tüskéket? Ha külső tápot adok neki akkor elég ha az ESP kapja a külső táp VCC-t és GND-t? Vagy össze kell kötni legalább a GND-t a külső táp és a FTDI232 -vel?
(#) icserny válasza atideath hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Én az FTDI panelján a 3.3V/5V-ot választó jumper szabadon maradó tüskéjéről veszem le a +5V-ot.
(#) phr3ak hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
AT firmware-rel azt a problémát figyeltem meg, hogy ha a modul kliens módban felmegy egy AP-ra, akkor nem válaszol arp kérésekre. Tehát pl. kiadom az arp -d parancsot és utána már nem ping. Nálatok is van ez a jelenség? Ha a modul AP módba üzemel és úgy csatlakozok rá, akkor ez a hiba nincs.
(#) atideath hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Tegnapi játszadozásom után azt vettem észre, hogy ha a loop-ba teszem a DHT olvasást és 20s delay-t teszek bele akkor rendesen olvassa a szenzort viszont ha mindezt át teszem Ticker-be ami 20s-enként fut le akkor a DHT szenzor NaN-t ad vissza folyamatosan. Ki érti ezt?

Azért rendesen felpörgött a topic
(#) phr3ak hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Amikor az arduino kornyezetbol programozod es toltod fel a kodot az nodemcu firmware-re toltodik fel vagy ez valami mas firmware?
(#) atideath válasza phr3ak hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Az Arduino compiler csinál egy bin file-t és az kerül feltöltésre. Nem NodeMCU hanem saját firmware.
(#) atideath hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Azt nem tudjátok véletlenül hogy a Thingspeak mennyi adatot képes tárolni? Visszamenőleg mekkora DB-t tárolnak? Vagy csak 1-2 hónapot? Mennyire megbízható ez hogy ott tároljak adatokat?
Következő: »»   2 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem