Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Android Wear futtatása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) zsolpi hozzászólása Dec 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy okosórához hasonló eszközt szeretnék létrehozni, de pár fontos különbséggel:
- nem kell kompaktnak lennie
- felesleges érzékelők nem kellenek (semmilyen gps, iránytű, légnyomásmérő, lépésszámláló, pulzusmérő, stb.)
- az akkumulátor különálló lenne (jóval nagyobb, ami sokáig bírja)
- a kijelző szintén külön csatlakoztatható (e-paper-re gondoltam, de pl. led is megfelelő lenne)
- lehet érintőkijelző, de 1-2 gomb is megfelel, elhagyható
- a kommunikációhoz bluetooth-ra van szükség (esetleg wifi se lenne rossz, de nem létfontosságú)

Az Android Wear-hez a play-en és az apple store-ban is leszedhető ingyenes progi, amivel csak párosítani kell az eszközt és már működik is.

Láttam útmutatókat raspberry pi-hez és arduino szettekhez, amivel csak a kész lapot megveszem plusz kijelzővel, bluetooth-tal és aksival. 15-20 perc alatt összerakva már együttműködik a telefonnal.

Hasonlóra gondoltam, hogy valamilyen már meglévő szettre épülne ez is, csak az Android Wear-t futtatná.

Azt láttam, hogy háromféle processzor architektúrával képes csak együttműködni ez a rendszer:
- MIPS
- ARM Cortex M és A
- x86

Az egyszerű kezelhetőség miatt gondoltam erre az Android Wear rendszerre, mivel erre akár saját programot is tudok egyszerűen készíteni.

Egy leendő új termékbe akarom beépíteni, ezért az alkatrészek ára meglehetősen kardinális kérdés, tehát a lehetőségekhez képest minél olcsóbb megoldás érdekelne. Viszont elég sok helyem van, ezért nem fontos, hogy kisméretű legyen az egész.

Ha valaki tud ebben segíteni, azt megköszönném, a részletek ügyében kérdezzetek bátran, csak nem akartam első körben teljes részletességgel leírni a koncepciót.

Üdv mindenkinek: Zsolpi
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem