Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Diszkófény vezérlő készítése házilag
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Josi777 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Ezzel nem mentem sokra
Mi az, hogy 3 sebességes megoldás? Mikor melyik sebesség? Egyessel indul, éjféltől kettesbe kapcsol, majd teliholdkor hármasba? És mikor vált irányt?
Nincs valahol egy leírás?
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Nem olvastad végig ... A lényeg hogy
Idézet:
„megfogta a fantáziámat , Lehet hogy belefognék a program fejlesztésébe ha valaki bevállalná a nyák megépítését és a próbákat ...”
(#) Josi777 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Én is ezért érdeklődök, hogy a programját megírnám, ha tudnám, hogy mit kell csinálnia. De nem tudom
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Ja ! Szerintem egy erősebb basszusnál irányt vált és hangerőre gyorsul , legalábbis az analóg vezérlők ilyesmit művelnek (amit én láttam csak irányt váltott és néha megállt )
(#) habazutty hozzászólása Jún 24, 2021 /
 
Kedves uraim!
Ha megengeditek…
Attól függ, mit kell csinálnia, hogy milyen fényeffektben lesz használva.
A már emlegetett dody féle vezérlő annyit csinál, hogy egy 12 V os DC áttételes motort forgat a zene ütemére, jobbra balra. Az ütem ( basszus) szünetekben a motor áll. Ha jön egy dobütés, akkor fordul az egyik irányba, ha jön mégegy, akkor elindul az ellenkező irányba. Általában kis electret mikrofon veszi a hangot, előerősítővel, potival, de a komolyabbakban van AGC. Egy csípetnyi alul áteresztés sem árt. A dody féle talán azért jó, mert a basszus intenzitásától függően kevesebbet vagy többet forog mielőtt megáll. Persze nem jó, ha katonásan teszi a dolgát, olykor mehet többet egy irányba meg ilyenek.
A linkelt oldalon látható milyen sok variáció létezik a fények működését tekintve. A youtubon van sok video is.
(#) habazutty hozzászólása Jún 24, 2021 /
 
Ez a hagyományos, kockáspapíros vezérlő, H híddal a végén, az 555 bemenetére viszont egy AGC-s mikrofonerősítőt tettem, amit egy fényből másoltam. Bővebben: Link

Ez a kettő pedig a megosztott Griven rajzok közül az egymotoros, nem mikrokontrolleres verzió. A vége egy TDA erősítő IC. Szintén AGC-s és 4 potival lehet a sebességet, az érzékenységet és a forgási időt is finomhangolni. Bővebben: Link
Bővebben: Link

Nem venni észre annyira, de a videókban szobai hallgatózásról buli hangerőre emeltük a muzsikát.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2021
(#) Josi777 válasza habazutty hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Köszi szépen
Az egy jó vagy rossz tulajdonsága, hogy néha megáll és nem csinál semmit?
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Hajrá ...
(#) dB_Thunder hozzászólása Jún 25, 2021 /
 
Egy nagyon egyszerű működési elv:
Forog az egyik irányba folyamatosan, ütemre irányt vált. Ez a legegyszerűbb, egyszerű gépekben ideális megoldás.
Ezt meg szokták variálni, hogy bizonyos időközönként magától is vált irányt, illetve az irányváltások maximális sűrűségét is érdemes korlátozni.
(#) BigFace32 válasza habazutty hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Szia. Esetleg készítenél a panelből egyet eladásra? Pont egy ilyet keresek, de mostanában nincs nagy lehetőségem és időm foglalkozni ilyen mélységben vele.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem