Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1016 / 1267
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Helyesen: kijön-e a trafóból... Mert ugye a szekunder oldalról volt szó az utolsó mondatomban.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
3as lábán szinte semmi feszültség. Ott is csak pulzálóan, másodpercenként beugrik 0,3V.
Kadarist: OK, hogy a szekundér oldalt kérded, nade én csak írtam amit mértem, amit legelőször próbáltam, hogy a primér oldalon a trafóra egyik tekercsére se megy feszültség, tehát a másik oldalán sincs
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Atya, ha az egyik tekercsen sincs feszültség, akkor hogyan mértél a FET-en 310V-ot?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Hát a FET Drain lábán, és a pufferelkó minusz lábán.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
És az a drain hová csatlakozik? Nem a primer tekercsre? A 3540-es source-ellenállás nem szakadt?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Úgy néz ki , hogy a fet nem kap vezérlést , ezért biztos , hogy nem is megy a táp .Puffer elkon mérhetsz 310v ot , de attól még a táp nem fog menni .
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
1es és 4es láb a tekercsen, 0V
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Nem, nem, nem. A test (puffer negatív) és a tekercs között mérj! Nézed a rajzot? Ismered a flyback-topológiát? Ellenőrizd a source-ellenállást, aminek írtam a pozíciószámát.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
AZ ellenállás jó, nem szakadt. Trafó 5-6 lábán 125V
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Nem tudom ezen miért, de más TV-n ha bekapcsolom a főkapcsolóval, a lemágnesezés műküdik, tehát van az a hang. Ezen semmi...
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Az a tekercs nem mérvadó, a lemágnesezéshez van köze. Lassan gondolkozni kell az IC cseréjén, ha az ellenállások közül mind jó értékű.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ekkor jön az hogy kukagyanús. Ennyit már nem akaródzik vele piszkálgatni.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Jó, akkor hiába próbáltunk segíteni... részemről be van fejezve a segítésed.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Nem értem mi a hiába ezen. Próbáltam megjavítani, nem ment, hát ennyi. Nem kötelességem megjavítani. Ha sikerült volna, akkor lett volna mégegy + TV, ha nem akkor marad alaktrésznek.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Még annyi, ha a táp ingadozik az IC-n, mi teheti azt? Még azt átnézném, hátha.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
IC-hiba okozhatja. Már írtam egyszer, hogy ha minden környező alkatrész jó, akkor az IC lesz a hibás.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Na... elrakom a TV-t, majd ha szükség lesz rá, kellesz valakinek, akkor újra előveszem, majd megint próbálgatom.
Kösz a segítséget
(#) krabor hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Sziasztok egy medion MD 30134 LCD tv-rol lenne szo az a hiba jelenseg, hogy idinkent a hang elkezd recsegni, aztan hirtelen elnemul. Ha csatornat valtok visszajon a hang, megy egy darabig , aztan megint elnemul. Koszonom a valaszokat elore is
(#) Sanitatum hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Üdv.Philips tv-ről lenne szó (a51eal155x47).Elszállt egy 47µF/160v-os kondi, kicseréltem.Mikor megnyomom a bekapcsoló gombot, elkezd (szerintem a nagy fesz trafó) csipogni egyenletes ütemben, aztán megszűnik, de kép semmi.Egy hosszu fehér csik látszódik a közepén, hang viszont rendesen van.Kész állatkert :3
Valaki tud segiteni? :/
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Ha vízszintes a csík akkor a függőleges eltérítés ment tönkre. Add meg a készülék típusát, mert amit írtál az a képcső típusa.
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Igen, vizszintes.Tipus: 21PT1653/00
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Rajz: Bővebben: Link. A 25V-os tápfeszültség meg van a 6907-es diódán?
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
26 és 25.9 között ugrál.
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Szuper! Forrasztások rendben vannak, kis ohm-os ellenállások jók?
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Forrasztás és az ellenállások is jók viszont furcsállom, hogy a 3909-es 4.67k mutat 220 helyett, 2wos 4.67k a szinkód szerint is
(#) eyess válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Kiemelve is annyi ?Egyébként az 220 ohm os lenne.

Inkább azt nézd meg , hogy a 3901 en meg van e a +150v

És a 3902 ön a +25v.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) Sanitatum válasza eyess hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Kiemelve is annyi. A 25 megvan, de 150 helyett 84.3. Megjegyzem volt valami a pdf-ben (7. oldal), hogy meg kell nézni a 7902-őt és 03-at.02-es jól megy, de a 03-as nem nyit. Ez az első tv szerelés szóval bocsi :/
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) eyess válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Az alkatrészeket ki kell mérni mese nincs .Viszont a +150v helyett az a +84,3v az igen csak kevés .Majd hogy nem a fele.Szóval annak ott +150v kell hogy legyen .
(#) Sanitatum válasza eyess hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
2423-as kondi ment el, rögtön a hid utáni kondin 305v-ot mérek, 330k ellenállás után már 85.Megmértem már majdnem mindent :/. Elfelejtettem megemliteni, hogy le kellett cserélnem a filter tekercset, mert eltört a vasmag
(#) skarlik hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Üdvözlet!Egy kérdés!Van egy LG 37LZ55!TV-M!A hiba hogy leragad a kép!A felén lelassul még a képis!Egyik alatt ottmarad a másik!Ez most TCon panelhiba,vagy kijelző?Találkozott már ilyennel valaki?Köszönném a válaszT!
Következő: »»   1016 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem