Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1024 / 1267
(#) eyess válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Lehetöleg a uf értéktől ne nagyon térj el ,ha még sincs otthon pont olyan,akkor mondjuk a 35 uf hejett tehetsz egy 47 uf os kondenzátort ettől jobban ne térj el ,mert az már a megengedhető intervallumtól már nagyon eltér , és már változtathat az adott áramkör működésén. Viszont a feszültség értéke vagy pont olyan legyen , de ha nincs ,akkor csak is nagyobb feszültségű legyen.Tehát mondjuk 25v helyett 35v os megfelelő.Még egy észrevételem van , ha a tévék belvilágában nem vagy otthon,és a rajz is messze áll tőled , akkor csak is úgy cserélgess bármit ,ha megjegyzed felirod , hogy ne legyen keveredés .Jegyzetelj le mindent elektrolit kondenzátort , és a táp illetve a függőleges résznél mindet cseréld ki.Ugy nem lehet javítani , hogy kiszedel egy kondenzátort ,ami lehet ,hogy rosz ,aztán meg visszateszed , ha már kiszeded , akkor tegyél ujat helyette.
(#) gyeneratus94 válasza eyess hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Hát az a nagy heklyzet ált be hogy rosszabb lett mind volt. Én most felfüggesztem ezt a pojektet. De még fojtatom ezt a dolgot hisz van még mit tanulni.Mindenkinek szeretném nagyon megköszönii a segitségét. iagzán hálás vagyok érte. üdvözlettel: Zoltán
(#) vi46 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok.
Minden kedves kollégának boldog új évet kívánok.
Van egy HB INGELIEN 28 BZT 08 Típusu TV-m. Rajzot keresek hozzá. Ha valakinek netán van és fel tudná tenni megköszönném. Egyébként kitűnően működik csak a kép mindkét oldaláról lemarad 5-6Cm, ill. nem látható.
(#) kadarist válasza vi46 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Szia!
Ezt a típusnevet nézd át, mert ilyet nem talál a kereső.
(#) eyess válasza vi46 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Beko 20.2 sasszi van benne hátha , így könnyebb lesz.
(#) turoczi hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Hagyományos Samsung CK -21R3BT televízió: hang és kép a bekapcsolást követően előbb pár perc, majd 20 -30 perc, ma már kb. 60 perc késéssel jelenik meg. Ezt követően minden tökéletesen működik. Mi a hibája? Javítható, vagy már nem érdemes?
Köszönöm!
(#) kadarist válasza turoczi hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Szia!
Tekerj a sortrafó alsó potméterén az óramutató járásával azonos irányba.
(#) kadarist hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Egy sortrafó és kapcsolóüzemű táptrafó teszter leírása, rajzzal.
(#) kadarist hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Feltöltöttem ide néhány kínai tervezésű tv-alaplap rajzát és leírást. Használjátok!
(#) vi46 hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Sziasztok. Még egyszer mindenkinek boldog újévet kívánok.
A múltkor Rosszul írtam be a TV típusát. Én voltam a hunyó.
Tehát keresem az HB INGELEN 28 BZT 08 típusu TV. rajzát.
Kitűnően működik csak a képernyő két szélén a kép kilóg 5-6Cm-re. vagyis nem látható.
Ha valakinek megvan a rajz megköszönném, ha feltenné.
Üdv. István.
(#) kadarist válasza vi46 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Belül az áramköri lapon nézd meg a feliratokat és írd meg, hogy mit találtál!
(#) leeheel válasza eyess hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Boldog Új Évet kivánok, kicseréltem az strw 6754 et most van anyi változás hogy a led pillog ,még mi lehet rossz ?
(#) vi46 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Jó megnézem, de már csak hétfőn szedem szét.
(#) leeheel válasza leeheel hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Rövid idön belül már a led sem pillog ,pattogás hallatszik meg utánna sipolás
(#) eyess válasza leeheel hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Mivel a led pillog feltételezhető , hogy táp talán jó.A sormeghajtást kellene átvizsgálni , de nem zárnám ki a táp hibát sem teljes mértékben.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2015
(#) kadarist válasza leeheel hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Zárlat lesz ott, csak meg kellene találni.
(#) Mircsof válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szia!
Megnéztem, amit javasoltál, de nem hozott eredményt. Valószínű, hogy kadarist fórumtársnak van igaza: "Félek, hogy ez a tévé sajátossága, és nem tudsz vele mit kezdeni. "
Lehet ez nekem még túl bonyolult szint, az se egyszerűsíti a hiba keresést, hogy a másik TV-n se tökéletes a kép. Bár ott a hang viszont normális. Lehet leteszek erről a javításról.
(#) kalmi.kalmi válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Pedig nem egy tv-t javítottam meg ilyen "hibával". De hát tízenéve volt. Ha tudnál szerezni kétnormásító panelt az biztosan segítene. Ha megvan, esetleg írj pü-t. Segítek bekötni.
Kálmán
(#) holex hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok. Pár napja bekapcsolt állapotban folyamatosan sípol nagy frekvencián egy kis Orion CRT TV. Mi okozhatja ezt? Elég idegesítő...
(#) BarnaPili válasza holex hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A sorvégfokban valószínűleg egy tekercs menetei zizegnek.Ha levett hátlappal is csinálja(mert amilyen piszkok a TV-k,ilyenkor elhallgatnak),egy folpacknak a papírcsövével ki tudod hallgatni,melyik rész zenél.
Thomsonnal jártam úgy,hogy egy kondiláb volt kirohadva a forrasztásból,és az sípolt.
Püfölésre elhallgat?
(#) Lali24 hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok!
11ak30 as tévével van gondom. Pityeg és pityeg. A sorvégtranyó nem zárlatos, kicseréltem a 47-es elkókat és a 470-et is a C613 as helyébe 22 mikrofarátost tettem. A primer oldalon kicseréltem a 33mf es elkót 47 re, és az L803 helyett 10ohmos ellenállás került. Egy kicsit gyengébb lett a pityegés ennyit értem el vele. Mit kell még benne cserélni, hogy elinduljon?
Köszönöm!
(#) biji válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia!

A sortranzisztort meghajtó tranyó?
(#) Lali24 válasza biji hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia!
Az melyik, nem tudom.
(#) biji válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Q601 STX112 darlington, v Bc639 jó nagy bétával.
(#) moele válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia !
Q601-BC639
(#) Lali24 válasza biji hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Igen már meg leltem, és ki is vettem. Látom darlington tranyó, ezt is úgy kell mérni mint a sima tranyókat? Mi az, hogy BC639 jó nagy bétával, ezt sajnos nem értem.
(#) moele válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Az áramerösítési tényezőt bétának nevezik. Ez esetben a béta DC (Direct Current) vagyis egyenáramú. Ez az erösítési tényező a tranzisztoroknak az egyik legkönnyebben mérhető és legfontosabb paramétere.
(#) biji válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Azt honnan látod hogy darlington?? Mi volt benne?
(#) Lali24 válasza biji hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
STX112 van benne.
(#) biji válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A B-E között kb 7KOhm-ot, a C-E között egy diódát, lsd a sémát a Pdf-be.

Szkóppal nézni kellene, hogy a H_OUT jel megjelenik-e induláskor a Q601 bázisán.

A sortranzisztor is darlington szokott lenni/Bu808/, azt hogy mérted? Azt írod jó.

Rajzról dolgozol?

Stx112.pdf
    
Következő: »»   1024 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem