Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1029 / 1267
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szia!
A sorvégfok elindul? Mert ha nem, akkor nem lesz meg a 200V.
(#) fakezű válasza kadarist hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szia,
A TV bekapcsol, van kép. A két széle van behorpadva, illetve nincs piros szín.
Mind a három szín feszültsége megegyezik, rendben felmegy a C panelra. Amikor ott méregettem, akkor vettem észre, hogy az IC 701 (TDA6108) 6-os lábán nincs meg a 200V tápfeszültség, csak 132V. És ahogy visszakövettem az útját, akkor láttam, hogy már eleve fel sem megy a 200V, hanem már a D512 katódjától csak 132V.
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
A sortápfeszültség megfelelő értékű?
(#) fakezű válasza kadarist hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Az a 135V ugye? Hol mérjem?
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Én nem tudom, hogy mennyi az adott képcsőmérethez. A sortápfeszültség meghatározásához jó támpont a függőleges eltérítés +15 és -15 voltjának az ellenőrzése, mert ez nem változik a csőmérettől és ezek a tápok a sortrafóról jönnek.
(#) fakezű válasza kadarist hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
A függőleges eltérítő (IC501) 2-es és 4-es lábán?

IC501.jpg
    
(#) küzmös Gergely hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Sziasztok! Megint egy muzeális jellegű kérdéssel "jöttem". Régi elektroncsöves televízió kapcsán.. Rá szeretném tenni a VHS magnót. S a benne lévő tunerrel mindent tudnék nézni ami a kábelen van. Ezt azért nem tudom megcsinálni csak úgy, mert a videomagnó a signal jelét állíthatóan UHF 30-60 közt adja ki. A televízió meg VHF1-12 közti csatornákat tartalmaz. RF modulátor kéne, de előtte kipróbálnék pár dolgot. Mondjuk Commodore plusz4 modulátorának bemenetére tenném a videomagnót. S ha jól emlékszem a Commodore masinák VHF-re adtak? Illetve van egy UE100 konverterem is, csak az UHF26-ra konvertál..
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2015
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Igen, azokon.
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szia!
A Commodore-ok UHF-en működtek, mégpedig gyárilag a 36-os csatornára.
(#) fakezű válasza kadarist hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
2-es láb 8,66V, 4-es láb -8,7V
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Jó, akkor menj rá a B+ sortáp vonalára, cserélgess elkókat és hasonlók.
(#) fakezű válasza kadarist hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
A C525 elkó pozitív kivezetésén tudnom kellene mérni a B+ (135V) feszültséget?

Sortap.jpg
    
(#) robi811003 hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
sziasztok.van egy régi samsung 72cm -es tv-m.az utóbbi időben elferdűlt a képe.bal alsó sarokban vastagabb a fekete rész mint a jobb oldalon.Mi lehet a baja?érdemes javitani?
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Írom még egyszer: cseréld az elkókat, mert nem tudom, hogy mi a helyes sortápfeszültség. A csökkent mértékéről közvetett mérésekkel győződtünk meg.
(#) fakezű válasza kadarist hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
OK, értettem. Csak azért írtam oda zárójelbe, hogy 135V a B+ feszültség, mert megtaláltam a rajzon, és amikor mértem a függőleges eltérítőt, akkor láttam, hogy a panelon is fel van tüntetve a sorkimenő transzformátor B+ lába közelében az érték.
Egyelőre csak mérni tudok, azért kérdeztem, hogy a C525 + lábán tudnom kellene-e mérni a 135V-ot.
(nem foglalkozom javítással, nincsenek csere elkóim kéznél)

135V.jpg
    
(#) moele válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szia !
Akkor ez a megoldás .www.argep.hu/trend/VHFM/Vhf-modulator.html
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Ejhaj.. akkor ez nem nyert. Talán ha találok valahol egy régi tévéjátékot. Azok emlékeim szerint VHF-re adnak.. Apropó az UE100 konvertert lehetne e "fentebb" húzni, hogy UHF30 körüli csatornára konvertáljon a jelenlegi 26-os helyett? Gondolok itt esetleg olyan egyszerűbb módszerekre hogy párhuzamosan kötött kondenzátorral eltolni, vagy tekercs cserével. S akkor a kimenetre beadnám a videomagnó RF jelét és az talán megjelenhetne VHF12-n a "másik" oldalon. Elég nyakatekert ötlet. A konverter tuti működik, mert UHF26-on a Román közszolgálati tévé kettes csatornája ad, és azt én tudom fogni itt Debrecenben. Hát nem hiába.. ez a konverter a "kettes adás" vételére készült.

shematic.jpg
    
(#) küzmös Gergely válasza moele hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Hűha! igen.. VHF modulátor. Ha jól látom külön RCA van a hangnak is. Ezek nem "mindent tartalmazó" videojelet konvertálnak és adnak? Amúgy az sem lenne baj, mert a régi tévé ugyan egy normás, de azt már megoldottam egy TBA120-as KF IC-vel (AT961-es) hangpanel első fele, ami már mind a két normát kezeli, s a kábelsávon vett 6-csatornának tökéletes lett a hangja.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2015
(#) hbal válasza moele hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Hol lehet ilyen MZ73-9 2 lábú PTC-t normális áron beszerezni?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2015
(#) moele válasza hbal hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Igen az eredeti az elég húzós !
Én helyette MZ72AL9RM-et teszek be és az csak 500Ft.
www.hqelektronika.hu/en/category/ptc_ntk_vdr_hore_valtozo_ell?ls=20&q=thermistor&p=4
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Remélem, hogy csak viccnek szántad a konverter inverz bekötését.
(#) spgabor válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy számomra új hibával kapcsolatban érdeklődnék. Adott egy Philips 26"-os, QD26HL02-es LCD-vel szerelve. Úgy került hozzám, hogy nem adott képet. Ki volt menve a t-con-on a biztosíték. Ezt cseréltem (bár kicsit monyák módon, mert nem volt otthon smd biztim). Zárlatot nem találtam. Bár a biztosíték értékében nem voltam biztos, azért egy 2 amperest tettem bele, mert az volt a legkisebb, amit itthon találtam.
A T-con-on van egy szalagkábel csatlakozó, aminek a párja az lcd-n lévő elektronikán található. Itt nem volt szalagkábel, bár a tv már volt szétszedve, ezért azt nem tudom biztosra, hogy gyárilag is így kell lennie. A kijelző REV 06-os verzió és neten találtam olyat verziót, amin van kábel és valamelyiken nincs.
A kép most úgy jelenik meg, hogy a jobb oldala hibátlan, de a bal oldala teljesen össze van mosódva. Ha benyomom a menüt, az is remeg a hibás oldalon. Ezt mi okozhatja? Lehet, hogy valaki kivette a szalagkábelt és mégis kellene bele, vagy más hibája van. Találtam neten egy javítást ehhez az LCD-hez, amiben két-két pontot kellett áthidalni, de attól sem lett jó. Bár az a teljes képtartalom hiányának hibáját javítja a leírása alapján, nem a félképét.
Tudtok tanácsot adni, hogy mi okozhatja a hibát?

Előre is köszönöm és üdv:
spgabor
(#) Geza46 hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy régi képcsöves TV-m, amikor bekapcsolom kell neki kb. 5-10 perc mire beáll a kép meg a hang rajta. Amíg ez az idő nem telik el, addig a kép sávokban oldalra torzul, ugrál, hang pedig egyáltalán nincs, ha nagyjából beáll középre a kép, akkor pedig az is torzulva hallatszik. Olyat is szokott csinál, mikor ebben a fázisban van, hogy magától kikapcsol.
Miután letelik ez az idő, akár egész nap is nézhető a TV, mert nem jelentkeznek ezek a gondok újra.
Valami beállítást kellene csinálni rajta/alkatrészt cserélni, vagy komolyabb baja van és nem érdemes foglalkozni vele?

Másik probléma szintén egy régebbi képcsöves Tv, ami egyik bekapcsolásnál csak villant egyet a bekapcsoló gomb mellett(gondolom ez volt a biztosíték kiolvadása) és az "alaplapot" is megégette egy helyen. Tettem fel róla képet. Ennek igazából nem tudom mi baja lehet, de gondolom ez nem javítható?

Köszönöm a válaszokat előre is!

1.jpg

2.jpg
   
(#) kadarist válasza Geza46 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia!
Az elsőnél a sortápfeszültséget szűrő kondenzátort kellene cserélni, a másiknál pedig megkeresni a zárlatot okozó alkatrészt.
(#) Geza46 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ha az első "alaplapjáról" készítek képet, akkor betudnád jelölni vagy megtudnád mondani hol keressem a kondit, melyiket kell cserélni?
Másiknál esetleg tipp arra, hogy melyik alkatrész okozhatja a zárlatot, hogyan kellene megkeresnem? Illetve ahol megsérült a nyáklap, azt hogy tudnám javítani?
(#) kadarist válasza Geza46 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Inkább készüléktípusokat írjál, úgy könnyebb lesz.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Nem értek az RF technikához, de azért rájöttem hogy bizony hülyeséget írtam.. Megkevertem a két dolgot.. modulátor, konverter.. nem ugyanaz. Gondoltam még esetleg egy transzmitter átalakításán. Végül is egy olyan kütyü kéne ami egy adott UHF csatornát (ami 30-60 közt bármi lehet) letenné VHF 1-12 között szintén bárhová. Az interneten nézegettem, és van sok egyszerűnek tűnő TV modulátor kapcsolás, egy szem tranzisztorral működő. De mind angolul van, és nem tudom hogy melyik lenne a célomnak legmegfelelőbb.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) Geza46 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Első ITT Nokia 5110h
Második Vestel CTV5131
(#) roymen hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Samsung projektoros tv-t az egyik rokontól. Konvergencia hibás. Ez a tv s59a sasséval van szerelve. Van itthon s60a sasszém. A két sasszé kiváltható egy mással?
Üdv.:Roymen
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Elírtam a sasszé számokat. J59a az eredeti,P60a-ra cserélném ki.Valahol olvastam régen hogy kiváltható a két sasszé egymással.Ha valaki próbálkozott már a kettő felcserélésével,legyen szives ossza meg a tapasztalatait.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
Következő: »»   1029 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem