Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1035 / 1267
(#) kadarist válasza zsa hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Szia!
Sötétben szemléld meg a sortrafó és a képcső környezetét, hátha meglátsz valamilyen nagyfeszültségű áthúzást.
(#) zsa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Köszönöm én is gondoltam rá csak még nincs elég sötét hozzá a képcsőre csatlakozott piros vezetékes trafó hanja változik . Ha esetleg nem észlelhető áthúzás akkor valami más megoldás vagy tipp ?
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Sikerült megszemlélni ,de nem láltszik áthúzás seholsem . A trafó zúgása visszont szinte egyenletesen 3-4 mp -ként változik
(#) busz10 hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
sziasztok.tud-e valaki univeresum- FT8126-hoz tv-hez müszaki rajzot?előre is köszönöm.
(#) Master X hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!

Adott volna egy Siemens 20" monitor a felén függőleges csikok vannak a másik fele jó
mi a bubánat okozza ezt nála ha tudnátok segiteni remélem nem a kijelző ko!köszönöm

névtelen.JPG
    
(#) zsa válasza Master X hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Valószínűleg kijelző lesz a ludas, felvált a fólia a kilyelzőnél, de nem írtad LCD vagy képcsöves monitor.
(#) Master X válasza zsa hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Lapos Lcd
(#) IQNUKU válasza busz10 hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Szia!

Vestel 11AK03 chassis.
Innen letöltheted.
(#) Janoo hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Panasonic TX25MK1P típusú Tv kezdődő kép csíkozás ugrálás megszüntetésében. A hiba csatornaváltáskor is jelentkezik, ami vagy 3 X ki be kapcsolással vagy kézi ütögetéssel meg is szűnik. Ha teljesen bemelegedett már nem csinálja, de hidegen is egyre sűrűbben.
Megnéztem a panel alkatrészeit, forrasztásait semmi szembeötlő.
Ha valaki hozzáértő ellátna segítő tanácsaival azt köszönöm szépen. Service manual van.
Üdv.
(#) Janoo válasza Janoo hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Köszönöm a lehetőséget, segítséggel sikerült!
(#) geniusmax hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Megtudja mondani valaki hogy mi lehet a hiba mert már lassan a maradék hajam is bele fehéredik. Van 1 Panascanic tv nyák száma:Recor RC4021A és nincs függőleges kitérítés, tápegység újra kondizva és szinte az összes gyanús és mérésre rossz kondi kicserélve,ellenállások mérve cserélve szintén ami gyanús volt,TDA3653A cserélve tápfesz OKÉ,TDA8305A körűl újra kondizva de eredménytelen.
Köszönöm!
(#) kadarist válasza geniusmax hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szia!
Esetleg meg van szakadva a függőleges eltérítőtekercs-rendszer egyik tekercsfele.
(#) geniusmax válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szia!
A tekercset is kimértem nem szakadt.
(#) kadarist válasza geniusmax hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Itt két tekercs van párhuzamosan kötve, szétválasztva is megmérted őket külön-külön?
(#) geniusmax válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
igen külön-külön mértem és nem szakadtak.
(#) kadarist válasza geniusmax hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
A végfok vezérlése jó, szkóppal nézted? A booster (flyback) feszültség meg van az IC-n? A lábakon az előírt feszültségek vannak?
(#) geniusmax válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
sajnos szkópon nincs a feszültségeket még tüzetesebben átvizsgálom, eddig csak a kondikkal voltam efoglalva hogy kicserélgessem mind
(#) kalmi.kalmi válasza geniusmax hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Potméter hiba ?
(#) geniusmax hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
még nem mértem de azokat is kimérem, most sajnos mennem kel műszakba, Köszönöm az eddigi segítséget, szép napot!
(#) Mircsof hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Vestel : ctv 5555 txt típusú TV-hez keresek service manualt valakit tudna esetleg egy linket adni ahonnét le lehetne tölteni? Én már vagy 2 napja keresem de nem sikerült egyet se találni.
Vagy az is megteszi, hogy milyen távirányító kombinációval tudnák belemászni a service menüjébe.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szia!
Milyen sasszi van benne? 11AK30, 11AK19... ? Az alaplapi feliratokat nézd meg!
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Le volt ragasztva 11AK19P4
(#) bogumil13 hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Üdv mndenkinek!
Az elözökben kadarist segitségével,megoldodott a kép összehuzódás hiba a TA8445 ic cserével.
Amivel küzdök,hangyákháboruja van de teljes vezérelhetetlenséggel párosul amit nem tok mi okozza hogy nem kapja meg a vezérlö a feszültségeket.Távir. nem reagál,se a tv kezelö gombjaival.A fökapcs ki/be kapcs a standby led fel sem villan.
Ha valaki tud ebben segiteni megköszönném!
(#) zsolike hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Sziasztok. Van egy Grundig Cinemo 32 LCD tv-m. Már jó ideje fenn áll ez a hiba, de más módszerrel kiküszöböltem. Most egy kis átalakítás történt a lakásban és nem szeretném tovább ezt az állapotot fenntartani, ezért fordulok ide segítségért. Jó pár hónappal ezelőtt a hiba egyik felét segítettetek itt megoldani, és akkor egy pár kondi cserével működött is a készülék, de a hiba másik fele még aktuális. Gondoltam neki futok még egyszer hát ha ...
A hiba: nincs hang. A hangszórók működnek. De mivel én nem vagyok elektroman ezért tovább nem is tudom merre induljak. A múltkori kondi cserét megoldottam én, az egyszerű volt, de ez most bonyolultnak tűnik. Ha valaki eligazítana, vagy Budapest környékén vállalná, hogy értermes áron megnézné, javítaná, nagyon hálás lennék. Köszönöm a válaszokat.
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
A vezérlő honnan kap tápot? Rajzról térképezd fel!
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Nem igazán látom át ezt a dolgot a rajzról ezért tettem fel.Ez alapján meg tudod mutatni nekem honnan kaphatja?
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Az IC001-es vezérlő 42-es lábán ott van az 5V?
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Szia én feladtam! 11AK19P4 van benne, a felirata mint írtam is le volt ragasztva, hogy még véletlen se lehessen megtalál... Tegnap még keresgéltem, de ha esetleg te nem találtál hozzá manuált, akkor én befejeztem, és megy a padlásra alkatrésznek.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Innen letöltheted a rajzot a szokásos módszerrel: Bővebben: Link.
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
2.1V van rajta.
Következő: »»   1035 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem