Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1049 / 1267
(#) jdani hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Akkor jó
A másik dolog, amire még nem tudtam rájönni, amit írtam is már ide. Egy CTV253B, amin hang van, kép nincs.. Katódokon megvan a 200V...
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Ha a katódokon 200V van, akkor nem csoda, ha nincs kép. Jutottunk valamire annak idején?
(#) merga hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Szia Kadarist szép estét nektek. Vettem kondit 22uf 260 voltos be forrasztottam az Orionba. Bekapcsoltam hallottam hogy húzott a képcső meg is jött a kép minden rendben vele szerencsére csak a kondi volt a ludas. Nagyon szépen halkan üzemel a tv köszönöm a segítséget! További jó és sikeres bütykölést mindenkinek. Jó éjt nektek.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Múltkor is volt már ilyen hogy nincs kép, hang van. Akkor nem volt 200V, az volt a baj. Most méregettem a feszültségeket, mindenütt jó volt, és a G R B katódokon ott a 200V... Valami nem jól képzik?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Ha a katódokon (nem a katód tápfeszültség) 200V van, akkor a cső teljesen le van zárva (földelt rácsú kapcsolás) és csak a segédrács-feszültség (Screen) drasztikus megnövelésével képes áram folyni az anód felé. Tehát ha nincsenek vezérelve a nulla volt irányába a katódok, akkor nincs kép. A screen poti tekerésére hogy reagál a képernyő?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Jönnek a visszafutási csíkok.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A katódoknál lévő IC-t kicserélted?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Nem. Kimérni nem lehet, hogy az-e a hibás?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Ha kap vezérlést, de ennek ellenére nincs feszültségcsökkenés a kimeneteken, akkor rossz az IC.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Most nézem, 3 is van benne.. Mind a 3 rossz lenne? Bekapcsolt állapotban mind3 katódon 200V van.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Az RGB-bemeneteken (vezérlés) mekkora a feszültség?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Helló

A segitséged kérném ujból mert a beko 14.2chassis lap kezd kiakasztani!
az a helyzet megcsináltam , kicseréltem a BU508DF sortanyót nem indult utánna kicserélem a 1000uf/35v rss kondit
láss csodát elindult müködött egy ideig de most ugyan az van sürün villog a készenlét és ciripel a trafó.
a tápban kicseréltem majdnem az összes kondit kb: 3 kivételével
amiket cseréltem: 1000uf/25v ssl helyete 2200uf/25v
1000uf/35v rss
1000uf/25v rss
100uf/200v helyete 220uf/200v
22uf/200v
2200uf/25v szerinted??? mi a bubánat csinálja ezt??mi nézzek meg benne vagy ha esetleg tudod mit cseréljek még ki az bizos hogy zálat
mert ugy nézz ki mintha Kiütné a 1000uf/35v os kondit köszönöm
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Nincs hozzá rajzom, nyákról meg nem egyértelmű.
Max egy ilyen doksim van. XC142 konektoron az 1-2-3as lábak.
Vagy mérjem egyenesen az IC-k 3as lábán?
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Megmérted már feszültségmérővel villogó LED-es állapotban a sortápfeszültséget a tranzisztoron?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Egyenesen a 3-as lábon mérj, hisz az a bemenet.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
2,5V minden.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
A 12V-ot is megkapja a képcsőpanel?
(#) bole hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Üdv!Van egy westel régi tv az ismerősömnek ha tudnátok segíteni mi lehet a baja?Hang van kép nincs csak világos a képernyő és háromcentinként visszintesen csikozik!Köszönöm előre is ha tudtok segíteni!Üdv! Laca
(#) kadarist válasza bole hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Hali!
Tisztelt hozzáértők!
Nagyon sok mindent megjavítottam már a fórumon kapott segítségekkel, most a képeken látható kis TV-vel próbálkoznék. Egyik pillanatról a másikra, elment a színe. A kép tökéletes maradt, de sajnos csak fekete-fehér. Tanácsokat várok. Köszönöm!
(#) bole válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Akkor a kondi szállhatott el?mert te bíztosan jobban vágod ezt a részét mint én! Üdv! Szia
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Na, ezt nem is néztem, 1V körüli a feszültség csak..
(#) kadarist válasza bole hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Sok oka lehet annak, hogy a sortrafótól nem jut el a feszültség a katódokig. Feszültségméréseket kellene végezni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2015 1 /
 
Bocs, elnéztem, rossz kábelt mértem. Mégis megvan a 12V
(#) jdani hozzászólása Ápr 15, 2015 /
 
Üdv. Egy másik Tv-ről lenne szó. A képernyő két széle össze van ugorva. Volt már ilyennel gondom, akkor a kelet-nyugat korrektorral volt a hiba. Azért egy IC volt a felelős. A TV tipusát most nem tudom pontosan, de a doksiját mellékeltem. Lent a műveleti erősítő mellett, és tőle jobbra még a tekercs előtt van egy R183. Az értéke kicsit nagyobb volt, meg meg is volt égve a forrasztása, kontakthibás volt. Kicseréltem, de a kép még ugyanolyan.. Melyik alkatrészek felelőseg még ezért a hibáért?
Amabban a TVben amit javítottam, az IC kimondottan a kelet-nyugat korrekcióra volt tervezve. De itt olyat nem találok, max csak ez a műveleti erősítő.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2015
(#) Master X hozzászólása Ápr 15, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy innovation Ctv 7044 ről lenne szó , az a helyzet hogy beforasztottam a transzisztorokat mivel ugy kerül hozzám hogy nem volt benne az s2055AF és a Bu508Af et bekapcsoltam készenlét világit oké kezdtem örülni a PRG gombal inditanám de nem kapcsol fel , rá nemsokára már nincs készenlét sem .
ha újra bekapcsolom utánna csak a jelegzetes búgó nagyfeszt hallani de semmi.
Ugy került hozzám hogy a tranzisztorokon kivül még 3db kondi nem volt benne mégpedig a következők
150uf/400V 100uf/250V 1000uf/35v legalább is ez volt a panelra irva vaki odairta de ezeket potoltam is.
Szerintetek?? mi a bubánat okozza ezt???köszönöm a segitséget előre is .
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
A FET-es kelet-nyugat korrektor-végfok körül keresgélj. R183, C158 és társai. A két modulátor-dióda a sortranzisztor kollektorán.
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Szia!
Multimétered van?
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Igen van kettő is...
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Akkor mire vársz?
Következő: »»   1049 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem