Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1057 / 1267
(#) kadarist válasza newtreader74 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Szia!
Ha a készüléken teljesen leveszed a hangerőt, akkor is jól hallható a zaj?
(#) newtreader74 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
szia!
Igen,teljesen levett hangnál,és jel (set top box) nélkül is zajos.
(#) ocskay hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
üdv tudna valaki segíteni ? alkatrész véget ? akad e véletlenül Valakinek fölöslegbe ?

SBC mz72a09m


PM írja meg köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2015
(#) kadarist válasza ocskay hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Ilyen PTC-t lehet kapni és általában készülékbontásból könnyen beszerezhető, mert nem kell a típusnak egyeznie.
(#) kadarist válasza newtreader74 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Az első találatban benne lesz a megoldás: Bővebben: Link.
(#) bole válasza kadarist hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Szia!Böle vagyok a Vestel tévé amit mondtál ellenállás és az IC TDA 6108 JF is rossz volt kicseréltem most működik!Hálás köszönet a segítségért neked és aki segíteni próbált!De most hogy látom te vágod ezeket a dolgokat megkérdezném hogy most van a szélesvásznu vetités és alul felül fekete csík van az uj TV van olyan gomb hogy kép nyujtás és akkor nincs csík igaz egy kicsit a kép minőségére megy!De nem lehet a régebbi tv is valami alkatrészcserével a képet megnyujtani!Köszi mégegyszer szia sziasztok!
(#) kadarist válasza bole hozzászólására (») Máj 5, 2015 1 /
 
Én nem szeretem a megnyújtott fejű embereket, ezért én nem javaslok nyújtást. A fekete csíkos beállítás a helyes képarányú megjelenítés, ezért én ezt szeretem.
(#) ocskay hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
üdv hárítotam a hibát Ptk volt rossz beleraktam másikat megy vele
(#) bole válasza kadarist hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Lehet igazad van de azért nagyon rossz hogy a fél tévén nincs kép!Majd később úgy is cserélve lesznek a tévék akkor majd jó lessz!Szia
(#) takigab hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Sziasztok.
Minap hozzám került egy hibás Tv-Monitor. Nem találok hozzá kapcsolást,de még a beazonosítás sem nagyon megy. Amiket találtam rajta:
Előlapon: CCTV Color Monitor
Hátul: Modell CH-15DXA
Product: FH7415HR

Semmi életjelet nem adott. Stad by funkció nincsen rajta egyszerű bekapcsoló gombos. Eddig elsőre kitakaritottam, szemre semmi hibás alkatrész. Elkók cserélve a tápban. Sorvég tranzisztor kiforrasztva jónak tünik. Azóta próbál indulni,de a képcső panelen a foglalat körül van 3 dióda, azok világítanak a cső helyett. Ezen a panelen is van 3 tranzisztor egyik sem zárlatos. Elkók itt is cserélve lettek. A cső fűtése szerintem nem megy. Csak pár másodpercig mertem bekapcsolva tartani mert szaga van. Viszont így nem tudok mérni. Meg hát értéket sem tudok rajz nélkül.
Nem sok képcsöves monitort javítottam így inkább kérdezek.
Müszer van, szkóp is.
(#) kadarist válasza takigab hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
A szagosodó alkatrészeket vedd ki és úgy próbálkozz. A képcső fűtése a hálózati tápegységről megy?
(#) takigab válasza kadarist hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Igen a hálózati tápegységről megy a fütése. A 3 dióda szagos ami világít is (üveg) ami nem is biztos hogy dióda SGP pozíció számmal vannak. Ha kiszedem őket nem megy áram a csőre,nem?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2015
(#) kadarist válasza takigab hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Ha SGP, akkor szikraköz. Ha nem megy a sorvégfok, akkor mi termeli a nagyfeszültséget, ami áthúz?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2015
(#) takigab válasza kadarist hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Mindegyik testen van egyik lábbal, a másikkal meg a cső foglalat egyik lábához csatlakozik. Egyformán 1450 ohm-ot mértem. Mind a háromnál a foglalat felőli lábhoz csatlakozik egy egy darab 1 kohm-os ellenállás. Ezek is jók. Lehet bekapcsolom megvárom míg elfüstöl ami akar és utánna tudok mérni feszültségeket
(#) newtreader74 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Köszönöm,elolvastam és kipróbáltam az este.Sajnos nálam nem működött a dolog.Nem kimondottan sistergés a háttérzaj,hanem mély brummogásszerű valami.
(#) ODU hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy ORION T1435 MTX-SILVER típusú TV-m. A probléma az, hogy egyszer csak pukkant egyet és füstölt. Azóta azt csinálja, hogy a főkapcsoló benyomására a LED világít rajta, így a stand by áramköre működik. A távirányítóra reagál. Viszont amikor bekapcsolna akkor az elektronikája valószínűleg letilt. Amint bekapcsol, ki is kapcsol. A kondenzátorokat már kimértem. Túl nagy eltérést egyik sem mutatott (ESR je mindegyiknek tökéletes). A belsejében sokszori átvizsgálás után sincs semmilyen láthatóan rossz alkatrész. Én sorkimenőre gyanakszom.
Ez milyen problémára utalhat? Esetleg javított már valaki ilyen típust?
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2015
(#) kadarist válasza ODU hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Szia!
A tápfeszültségek hogy alakulnak? A sortranzisztor kollektorán ott van a feszültség?
(#) ODU válasza kadarist hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Ezt sajnos csak kb 2 hét múlva tudom megnézni. Mekkora feszültségnek kell ott lenni?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) kadarist válasza ODU hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
100V felett kell lennie.
(#) fldevice hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Sziasztok!
van egy akai ct-1407d tipusú tv-m ami
nem kapcsol be (még a stand by LED sem világít) mi lehet a baja?
biztosítékot néztem az rendben van
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) kadarist válasza fldevice hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Szia!
A villany elmegy a nagy hálózati pufferkondenzátorig?
(#) fldevice hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
én egy diódahidat mértem és az rendben van kifele azt hiszem 315V dc-t ad le
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) kadarist válasza fldevice hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
A tápegységben a hálózati oldalon cseréld ki az összes kis elektrolitkondenzátort és a ellenőrizd az R913 jelű ellenállást. A szekunder oldalon egyáltalán nincs feszültség? Rajzforrás: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) szoki69 hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem! Van egy hagyományos (14 éves)tv-m. Fehér a képernyő,hang van,csatornát tudok váltani. Mi lehet a baj? Egyáltalán érdemes lenne megjavíttatni?

köszönöm!
(#) abcdabcd válasza szoki69 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Szia!
Attól függ szerintem például, hogy mennyibe kerülne neked a javítás. Mert, ha elég olcsó, és amúgy neked a készülék megfelel mindenben, és egyébként eddig teljesen megbízhatóan működött, és akkor várhatóan a javítás után is jó ideig használható marad, akkor akár miért ne? Persze, ha esetleg csak drágán javítanák meg, és találsz helyette olyan újat, ami árban hasonló, akkor meg lehet nem éri meg... Az LCD valószínű kevesebbet fogyaszt, egyéb előnye, ha az eddiginek megvolt a helye, és nem akarod az esetlegesen felszabaduló helyet másra használni akkor nem nagyon van...
A konkrét hibára én nem tudok mit mondani, de lehet, hogy minimális költséggel megjavítható, esetleg egy-két kiszáradt kondi, vagy hasonló is okozhatja, hallottam már ilyet, és a csere óta a tv ugyanolyan jól működik, mint előtte...
Szerintem írd le a konkrét típust, aki ismeri a tv-k lelkivilágát, az valószínű a típus alapján könnyebben tud bármit is mondani
(#) fldevice hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
az R902 meg van repedve az R913 nak meg túl kicsi az ellenállása
(#) kadarist válasza fldevice hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Kiforrasztva kell mérni! A repedt milyen értéket mutat?
(#) kadarist válasza szoki69 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Egyszerű hibának tűnik, ami egy tápfeszültség hiánya miatt lép fel. Szerelőhöz kell vinni!
(#) szoki69 hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Köszi . A tipus: Vestel ctv 2151
(#) fldevice hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
alapból piros piros arany arany kódolású de 20mohm felett van
Következő: »»   1057 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem