Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1067 / 1267
(#) stevepapa válasza miki69 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Szerintem, a megoldást már megírták Sortáp ellenőrzése, kondik cseréje.
(#) miki69 hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Köszönöm a valaszotokat.
A sortáp környékén az összes kondit kicserélem,szerintem ez lessz a legjobb megoldás!
(#) stevepapa válasza miki69 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Kezd a 160-250V 47 mikróval.
(#) miki69 hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Sziasztok.
Szopat ez a tv!
Most már aszt csinálja,hogy se kép se hang
Elöl a pici led sem világit,biztositék rendben.
A tápnak semmi hangja nem kattog nem ciripel egyszóval semmi!
Azóta,hogy át forrasztottam sorvég tranyókat.
Már nem tudom,hogy honnan kezdjem!
(#) stevepapa válasza miki69 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Nézd át a forrasztásaidat !! " A hiba ott van ahol dolgoztál "
(#) miki69 hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Sziasztok.
Annyit ki tudtam mérni,hogy a pufferkondin me van 310 volt,de onnan sehova.
Se kép se hang.
(#) eyess válasza miki69 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Akkor nézd tovább a tápot , hogy meg vannak e a megfelelő értékek .
A kondikat amit cseréltél biztos , hogy jól cserélted ki nem raktad véletlenül fordítva valamelyiket ?Ezt nagyon meg kell nézni .
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2015
(#) miki69 hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Sziasztok
Találtam egy501565RFtipusu ic-ét meg egy diódát ami kuka.
(#) eyess válasza miki69 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Mert hogy ?
Szerinted miért kuka ?
(#) miki69 hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Találtam még valamit,egy kondenzátor felvolt lazulva a nagyfesz áramkörben!
Szerintem ez csinálta a kép összehúzást!
(#) miki69 hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
501565RF IC ben van egy dióda is,mikor legelőször néztem akkor még jó volt,egyikirányba engedett,a másikba nem!
Most meg mind a két irányba enged áramot,ez vitte magával azt a pici diódát.
Az is mind a két irányba enged áramot,szerintem nem kéne.
(#) belaradio hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Üdvözlök Mindenkit ! Segítséget szeretnék kérni. Apósom Thomson ( 25DG15ET ) tv-je egyik pillanatról a másikra nem fogta az adásokat. Analóg kábel TV. Kb. 22 adást fogott eddig, de most csak 6 adás jön be rajta. 140,56 és 487,25 Mhz között semmit sem talál . A maradék helyen találja meg a 6 adást. Egy másik , próba TV minden eddigi adót megtalál, tehát a bejövő kábel jó. Előre is köszönöm a segítő válaszokat . Béla
(#) levike1 hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Sziasztok egy philips dobozos tv osszekapta a kepet egy fenyes csik marad de 5 perc bekapcsolas utan kinyilik 35cm-re.hol keresem a hibat koszonom elore is
(#) eyess válasza levike1 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Vertikális körben.
(#) slinky hozzászólása Júl 29, 2015 /
 
vertikális eltéritő IC-t nézd meg, + a környékén az RC tagokat
(#) kadarist válasza levike1 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Vízszintes a csík?
(#) levike1 hozzászólása Júl 29, 2015 /
 
igen vizszintes
(#) kadarist válasza levike1 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Jó, akkor azt nézd meg, amit a többiek írtak.
(#) busz10 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Szia tökéletes a kép semmi zavar sem csikozás eggy két perc és forró a bu.Ha tovább hagyom, MEGHAL.
(#) busz10 válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
SZIA minden kondit cseréltem nincs változás..
(#) kadarist válasza busz10 hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Olvasnivaló: Bővebben: Link. Tápfeszültségek rendben vannak, a tranzisztor jól átadja a hőt a hűtőlapnak?
(#) japam hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Tudom , hogy már idejét múlta a hozzászólásom , de ha valakit mégis érdekel, én ennél a TV-nél rajz szerint a C521-es számú kondenzátor megszűnt kondi lenni ! Rajzon 2,2Mikró/63V van , de nekem 33Nanós/100V volt. Csere után tökéletes !
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015

KX1.190.pdf
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Sziasztok.

Egy Daewoo 42colos plazma TV -t próbálok életre kelteni.
Hang van, kép nincsen.

Hibajelenség úgy kezdődött, hogy a Plazma kijelzőn távcső effektus jelent meg, az az a kép közepe látszódott, majd eltünt.
Azóta itt-ott random megjelnik néhány pixel, össze vissza a többi inaktív marad.

Ami eddig biztos rendben lehet:
Tápegység, minden feszültség jelen van.
Az alaplapon volt egy izzófélben lévő stabkocka, az a tunert látta el, itt semmi probléma nincsen.
Az alaplapon képprocesszor valószínüleg működik, mert az LVDS adat/szinron kábel lerántásakor hallani, hogy az inverterek nem "össze - vissza" zizegnek, csak egy alapzajt hallani ilyenkor.

Amit sejtek, hogy az LVDS tcon boardon valami nincsen rendben.
A tcon boardon vanak diagnosztikai LED -ek, amikből mind világit, kettőt kivéve.
Nem ismerem, ezt a tcon vezérlőt, így esetleg aki ebbe a hibába belefutott és sikerrel oldotta meg a problémát, annak a segítségét nagyon megköszönném.

Plazma kijelző típusa: PDP42V70462
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) stevepapa válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Lg alapú, valószínűleg a Z modul halott. Abban is a hibrid, a feszültségeit mérd meg. Mindkét bizti jó a modulon? 15v-t megkapja?
(#) _ampervadasz_ válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Szia. Ennek az áramkörnek nem kell 15V

Va 64V
Vs 185V
5Vcont. 5,2V

Ezeket kapja a Z és Y modul.

A kis panelen, látható diagnosztikai LED -ek fogják elárulni a hiba pontos okát, eddig nem találok semmi infót.
Ez a panel vezérli a Z és Y tengely meghajtókat, illetve a cím/adat meghajtókat is.

Mellékeltem egy PDF -et is.
Amúgy, ha "mozgás" van kivetítve vagy csak egy állókép akkor azt a driverekben hallható hangként észlelni lehet.

Nem lehetséges, hogy a Z/Y beíró árakörökkel van a baj?
Csak azért kérdezem, mert a megjelenő összevissza pixelek arra engednek következtetni, hogy a kijelző meghajtása megvan, valahol vagy a shiftregiszterek környékén feküdhet meg az adat, vagy a tápellátás.

Itt tulajdonképpen mekkora feszültségek vannak?
Mármint a shiftregiszterekre vagyok kíváncsi a Z/Y tengely mentén.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2015
(#) stevepapa válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Az 5v.t lefelejtettem. A 15v az Y sus, az 5v a Z suson mérhető. A CRTL modulon mérd meg a tápokat, háklis rá, főleg ha valamelyiken "zaj van." A leírt kórisméből a Z modul gyanúsítható első körben. A modul nélkül is előjön a kép az általad említett formában.
(#) stevepapa válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Az Y modul hibridje szakadt akkor sincs fény, a kontroll panelt húzd le az y susról. Ha a végfokok működnek fehéren világít a kijelző. Az Y hibrid 15 voltján cseréld a kondikat, szkóppal nézd meg mennyire " tiszta " a táp. Ha még van ott egyáltalán.
(#) eyess válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Nos van egy külön plazma tv topik is , de akkor leírom neked ide.

Ezt a jelenséget az y sus okozza mégpedig az azon lévő Hibrid ic ment tönkre.
Ezt a plazma tv topikban láthatod sok sok képpel illusztrálva.

Ennek a kiforrasztása nem egyszerű ugyanis a hosszanti nagy hűtőborda alatt van mégpedig úgy , hogy a hűtőbordához van alulról csavar felfogatással rögzítve.
Tehát a levétel hűtőbordával együtt lehetséges csak .Ez azért kellemetlen , mert kiforrasztáskor a borda elviszi a hőt

A másik dolog amiért ez tönkre mehetett az az , hogy a körülötte lévő azt hiszem 2200uf/25-35v kondenzátorok kiszáradása.Ezeket ki kell mérni , de ha nincs rá mód , akkor válogatás nélkül cserélni mindet.

Ha netalán meg lesz a hibrid , és rendbe tetted a modult a kipróbálása a következő képen történjen. Ahol megkapja a modul a +185 volt feszültséget , ha jól emlékszem ott egy 4A es biztosíték van, azt kivenni , és a helyére egy 230v/60-100w izzót kötni a próba erejéig.
Ha bekapcsolás után , hang is , és kép is lesz , akkor sikerült a művelet.

Kép ilyenkor csak fél fénnyel lesz nem kell megijedni az izzó kivétele , és a biztosíték berakása után teljes lesz a fény .Az izzós dolog azért kell , hogy ha esetleg lenne még valami hiba , akkor megvédi a modult a további esetleges tönkre meneteltől .Ez esetben az izzó szinte teljes fénnyel fog világítani , ha minden rendben lesz , akkor éppen felfog villanni.

Ami még fontos a modul kimenetére csatlakozó meghajtás , ami már a kijelző felé megy ott a leírás szerinti mérést el kell végezni , ha az jó , akkor az a rész hibátlan.Ezután mehet az össze szerelés , és a próba.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2015
(#) sero12 hozzászólása Aug 6, 2015 /
 
Sziasztok:volna egy kérésem van egy PHOCUS120centis Plazma tv a hibája hogy nem kapcsolbe csak piros és kék amikor bekapcsolom és katog a rellé a tápban ha estlek tudna valaki segieteni már kicseléltem a tápban azFSD200B nem az a baj továdra is kibekapcsol rögtön elöre is köszöm a segitséget
(#) ocskay válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
üdv valamelyik nap bontok Videoton tv ha kell alkatrész valakinek irjon pm megegyezünk mert még a zöld sokszorozo van benne
Következő: »»   1067 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem