Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1102 / 1267
(#) spgabor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Tegnap este szólt kollégám, hogy rendelt T-con-t a tv-be, aminek az egyik felén rosszak voltak a színek. Meg is jött, ki is cserélte. A színek megjavultak, de most egy másik hiba keletkezett. A kép közepén olyan, mintha hiányozna kb egy centis oszlop és a jobb oldal meg ezzel az egy centivel balra csúszna. A jobb szélén az így üresen maradt kb egy centin meg hibás tartalom jelenik meg. Próbált factory resetet, de nem segített. Mitől lehet ez a hiba?
Ha esetleg nem túl érthető a leírásom, akkor kaptam pár képet a hibáról, talán azok beszédesebbek.

Előre is köszönöm a segítséget és üdv:
spgabor
(#) kadarist válasza spgabor hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia!
Ez az új t-con mégsem annyira jó vagy a szalagkábelek nem csatlakoznak rendesen.
(#) spgabor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Ok, köszönöm. Tolmácsoltam a választ.
E-bay-es t-con volt, és sima borítékban, nem antisztatiban küldték Kínából, mint megtudtam.
(#) kadarist válasza spgabor hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Nekem olyan érzésem van, mintha egy érintkezősorral el lenne csúszva a szalagkábel csatlakozása a hibás oldalon.
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Hat igen, ez az amihez en mar nem ertek, amugy tokeletesen mukodik filmeknel a tv csak ha pc re kotom ra akkor jon be a hiba a feher nem tunteti el az elozo kepet
(#) spgabor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Tolmácsolom, hogy a szalagkábelt és a csatlakozókat nézzék át tüzetesen.
(#) tamas187 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
szia be van forrasztva a 2 db kondi egy kicsit jobb lett és akkor hol állítsak a feszültségen és melyik irányba tekerjem??
(#) kadarist válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
A tápegység Vs feszültségén állíts olyan irányba, hogy javuljon a kép. Gondolom a potméterek mellett vannak feliratok.
(#) eyess válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Addig nem kellene tekergetni , amíg nem ellenőrződ le , hogy a tápfeszültségek megfelelőek e , vagy sem .
Mert ha igen , akkor felesleges tekergetni .

Ezek a feszültségek a kijelző hátulján egy matricán vannak vannak feltüntetve.
Tehát mérés, mérés, mérés , és ha nem timmel , csak akkor tekergess.
(#) stevepapa válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia!

A kijelző típusát ha leírnád jó lenne. Egyébként a tüneteket a control board is okozhatja.
(#) tamas187 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Itt egy kép gondolom ez a Vs és van rajta 3 trafó mind a 3 mellet van állítási lehetőség melyiken tekerjek és merre??
(#) tamas187 válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Ilyen matricát nem találtam rajta mérő eszközöm meg nincsen
(#) eyess válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Értem , akkor valahonnan be kellene szerezned egyet , mert összevissza állítgatásnak meg nincs értelme .
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) tamas187 válasza stevepapa hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
black assy 42" entry 2K5LC04
(#) tamas187 válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Én most azért nem veszek egyet hogy be tudjam állítani meg nincs is 8-10.000ft-om rá akkor marad így
(#) eyess válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Nem kell venni , ha van valaki ott közelségben akinek van, akkor kölcsön lehet kérni.

De egy kérdés , miért fogtál neki , ha egyébként meg semmii segéd eszközözd nincs hozzá ?
(#) tamas187 válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2015 / 1
 
azért mert azt hittem hogy csak ki kell cserélni azt a 2db kondit és jó is lesz nem tudtam hogy méregetni kell sosem mértem még amúgy sem
(#) eyess válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Sajnos itt a hittem dolog az kevés.Az esetek nagyon kevés % ban jön az be , hogy csak egy kondit kicserélek aztán jó is lesz .Van olyan is , de 100 ból 1 talán.

A pék is kiméri , hogy a kenyérbe milyen , és mennyi összetevő kell szóval ez , így nem fog menni.

Amit tanácsolni tudnék az az , hogy fogsz egy műanyag alkalmatosságot lehetőleg hosszú legyen , és bekapcsolt tévénél próbálgatod kocogtatni azokat a helyeket ahol csatlakozások vannak flat kábel csatlakozás stb. És ha látsz változás kocogtatás közben , akkor valamelyest behatároltad a hiba helyét
Ha szerencséd van csak kontakt hiba nem valószínű , de hátha.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) tamas187 válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
ha szerzek egy műszert és meg mérik nekem akkor honnan tudjam hogy jó e az érték? illetve mi a megfelelő érték?
(#) eyess válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Minden ilyen tévében kell egy matricának lenni amin rajta vannak ezek az értékek a kijelző méretének megfelelően ez gyári jelölés.Valahol meg kell legyen a tiédben is , de ha mégsem , akkor majd utána nézünk.
(#) kadarist válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Megint elfelejtetted a nagybetűt! Ha finoman állítasz, akkor nem lehet baj és az eredményt azonnal ellenőrizheted a képen. Nem agysebészetről van szó.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) eyess válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Itt lesz egy kis segítség hozzá .Bár lehet hogy mivel mérni nem mértél még, ez egy kicsit nehézkes lesz neked .
(#) tamas187 válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
találtam két ilyet:
Va: 60v Vs. 185v
N.A / -190 / 120 N.A / 100
Max watt 330W

Ratting
Total Max Watt: 340W
max volt(-) 5.25V/65va/195vs
Max amps: 4.5A /2.0A/1.5A
(#) eyess válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Na ugye , hogy meg van ez kell.

Tehát a Va: 60v , ahol a panelon ezt a jelölést látod hogy Va ott mindenhol 60V kell legyen.
Ugyan ez vonatkozik a Vs re is ahol Vs jelölés van ott 185v kell legyen .He ezek meg vannak , és annyi , akkor nincs értelme állítani.

A lentebbi tehát a Ratting alatti jelölések , azt jelentik , hogy mennyi lehet a max amennyire fel lehet állítani , de ha meg vannak a fentebbi értékek , amik a gyári beállítások , akkor az úgy jó , és nem kell bántani a potikat.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) tamas187 válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Értem úgy el volt dugva hogy alig találtam meg.
A kérdésem ha szerzek egy műszert akkor hol kell mérjek mert amit te feltöltöttél 2db rajzott arról nekem fingom nincsen
(#) eyess válasza tamas187 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Igen a rajzról gondoltam , hogy nehéz lesz .
Tehát , ha szerzel egy műszert mert ugye most már látod , hogy anélkül nem fogod tudni , hogy mennyi az annyi.
Akkor legegyszerűbb a baloldali y sus , és a jobb oldali z modulokra menő a tápegységtől jövő csatlakozásoknál mérni .Még pedig ott ahol a panelon fel van iratozva az , hogy Va , illetve Vs , ezeket a jelöléseket megtalálod a panelokon .Azokon a pontokon kell azokat az értékeket mérni, amik szerepeltek a matricán.
(#) tamas187 válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
most meg ha világos akkor élesen zug miért van?
(#) certina válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia fenyerot kellene allitani, mert ha sok a feher feny akkor csokken az egesz tv fenyereje es akkor van az hogy nem torlodik az elozo kep, csak akkor torlodik ha nincs sok feher feny es akkor kivilagosodik a kepernyo es torlodok minden, amugy sotetebb kepeknel olyan a tv mint uj koraba tudnal ebben seggiteni ?
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
(#) kadarist válasza certina hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Be kell állítani a különféle feszültségeket. A másik eset kapcsán is ezt forszírozzuk.
(#) zavar11 hozzászólása Dec 8, 2015 /
 
Sziasztok! Ma kaptam egy LG tipusú tv-ét aminek a modell száma:lg-25q25et.shassi száma MC991A. A hibája pedig az hogy készenléti van. Bekapcsolás utána a tápegység kikapcsol, szét szedtem belenéztem s ki derült hogy a nagyfesz sem indul el . Egyböl a sor végtranzisztort ellenőriztem az jó, a hiba az hogy nincs meg a 115 volt sem.A115 volt hejet csak53 voltot lehet mérni, és az SMPS trafónál a szekunder oldalon meg kellene jelleni egyer egy 5 egy 12, 33 s egy 50 os táp fesznek az 5 és 12 és 50 voltnál nem jelenik meg semijen feszültség az 33 voltnál pedig 6 voltos feszültséget lehet mérni.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
Következő: »»   1102 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem