Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1137 / 1267
(#) fecameca válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Idézet:
„Érdemes volna átforrasztani a szín-végfokot? Az hol található ebben, és mi a típusa?”
Idézet:
„A képcső végén lévő panelen nézz szét”
Elnézést a sok idézetért, de bennük van a válasz. Annyi hozzáfűznivalóm lenne csak, hogy amióta IC-s szín-végfokot gyártanak, egyes LG, Grundig készülékeknél tipus hiba volt a képcső nyakon levő panelen a hőtágulás hatására az IC láb forrasztások körüli repedés, ha nem az, akkor mégis képcsőn belül lehet a hiba.
Idézet:
„Az hol található ebben, és mi a típusa?”
- A képcső nyakon levő panelen csak az az egyetlen egy IC szokott lenni. Éppen ezért a tipusa csak akkor érdekes, hogyha cserélni kell. Kontakthiba esetén vedd elő a nagyítód, és forrassz át minden gyanús forrasztást még egyszer. Az említett ITT TV nem tudom, milyen, ha esetleg nem IC-s, akor bocs.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Sziaasztok! Adott egy Lcd tv. Olyan hibát produkál hogy bekapcsolás után,fogja magát kb10 mp, kikapcsol,majd ujraindul,és ezt folytatja a végtelenségig,amíg a konnektorból ki nem húzzuk.
El lett víve szervizbe átnézték az egészet majd bekapcsolva hagyva ott kb fél orás beszélgetési idő alatt nem jelentkezett a hiba.Aztán irány haza ismételten meg volt a hibajelenség.Szerintetek mi okozhatja?
Üdv!
(#) kadarist válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Rossz a villany. Máshová is dugd be.
(#) vladcepes válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Máshová is be volt ugyan az a probléma.Én is pillanatnyi kimaradásra gondoltam,de az égőn nem látszik pislákolás.
(#) jethro válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Szia.
Én már egyszer körbehordtam a tv-m a szervizekbe és kiderült hogy el van égve a konektorban a nulla.
(#) vladcepes válasza jethro hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
És mi volt a jelenség?
(#) jdani hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Üdv.
Van egy plazma Samsung tv. Vannak benne IGBT k.
Állandóan (1evet se bírnak) kiegnek. Működés közbe szépen fűtenek.

RJP30H1 és 30G124
Lehetne e helyettesíteni őket valami nagyobb, (akár méretben is) IGBT vel?
Gondolok itt olyanra, mint a 11AK36 sassziban a BU808at, egy másik, kevésbé fűtő, tovább bíró darlingtonra.
(#) Kuni0169 hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Üdv, a kápen látható alkatrész micsoda ? 3 kivezetése van, 2 között zárlatot mérek (vagy nagyon kis ellenálást)- nem tudom, hogy az úgy jó? A TV nem kapcsol be,készenléti állapotba van.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Van ám ennek megfelelő fórum oldala .
(#) BarnaPili válasza Kuni0169 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Hello!
Az a lemágnesező PTC. Úgy jó,ha hidegen kis ellenállás,ha megmelegszik,megnő az ellenállása. Ezzel létrehoz egy lecsengő intenzitású váltakozó irányú mágneses mezőt. Ez nullára hozza a képcső árnyékmaszkjának mágnesességét,biztosítva ezzel a színtisztaságot.
István
(#) jethro válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Szia.
Állandóan kikapcsolt azt hittem táphiba.A szervizben egy hétig minden reggel bekapcsolták,műszak végén ki.Sohasem állt meg haza adták.Hazahoztam, félóra múlva megállt,de amikor behalt sercegést hallottam a falból.Szétszedtem a dobozt és a kötés szépen világított,sercegett.
(#) vladcepes válasza jethro hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Szia!
Köszönöm,akkor lehet hogy itt is az lesz.
(#) (Felhasználó 118852) hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
Szép korai estét mindenkinek .

szeretnék segítséget kérni , van egy Recor Tv Model : Rc-4421 PST ,

Működik csak mikor bekapcsol felül csík van . hangot ad kép nincs


mi lehet vele a gond ?
(#) eyess válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Függőleges képeltérítés áramkör a hibás.
(#) BarnaPili válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
A javítást kezdd a táp orimer oldalán található két kis elko cseréjével. Utána jöhet a többi.
István
(#) (Felhasználó 118852) válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
köszi a segítséget
(#) (Felhasználó 118852) válasza eyess hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
köszi a segítséget
(#) jdani hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Üdv. Egy Samsung le26r86bd van szó. a jelenség:
Sokáig kapcsolt be, azután emg már be se kapcsolt. (de amikor bekapcsolt, jól ment)
Púpos kondik. Cseréltem őket, most bekapcsola tv, a hangszóró zizeg,a kép vibrál, csíkos, majd kikapcsol a TV..
Na mondom további kondik, amik nem látszanak rossznak. Fokozatosan cserélem, még mindig nem jó. Végül kicseréltem mindegyik kondit, de így se jó..
Először gondotlam tipikus táp szűretlenség hiba, de nem. (gyanakodva arról, hogy zúg a hangszóró, vibráló csíkos kép)
Ez a táp az.
a CNM801-802-803 konektoron az egyértelműen feltüntetett feszültségeket mértem, megvan mind. Mondjuk 13V helyett 12.5 és 12.3-12.8 között változik..
A TV.
Mi lehet a gond? Tápban még?
(#) Papp Gyula hozzászólása Jún 12, 2016 /
 
Tisztelettel kérnék segítséget, vagy tippet. HYUNDAI DLH 32195 MP4CR lap tv. Sajnos csak hang van, a kép nem jön be. Előre köszönöm ha valaki segít abban, hogy javítható e? Öreg buszos vagyok az alvégről.
(#) eyess válasza Papp Gyula hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Elvileg javítható , de ahhoz ugye látnia kellene egy tévé szerelőnek .A háttérvilágítással van baj , de ez is csak akkor lehet teljesen igaz , ha megint csak belső mérések alapján válik azzá.
Ebben a hibában persze benne van a tévé tápegysége is stb.
(#) Papp Gyula hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Köszönöm a segítségedet, nem tudnál mondani egy javítási irányárat? Egyáltalán megéri e?
(#) eyess válasza Papp Gyula hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
EZT , így nem lehet meghatározni a hiba tudta nélkül .No meg azt sem tudom , hogy az ottani szerelők milyen ellenérték fejében vállalnak javítást.

De talán annyit tudok segíteni , hogy egy ilyen tévének a legdrágább alkatrésze a kijelző , ami a vételár 80% át teszi ki .De a te esetedben a kijelző biztosan jó.Ha arra felé a szerelők modulokat cserélnek , és úgy javítanak , akkor ez a hiba ami a te esetedben van az maximum 40e FT lehet , és ebben már benne kell , hogy legyen a szerelő munkadíja is.Ezt az árat csak saccolom , mert nem tudom az ottani körülményeket , és kicsit magasabb árat is írok ezért.
Viszont ha nem modul cserékben szoktak gondolkodni arra felé a szerelők , és nem arra mennek , hogy egy biztosíték cseréért is elkérnek 25-30e FT -ot , akkor ez a javításod akár 10-20 e FT között is lehet, de ez nagyon szerelő függő ma már.
(#) Papp Gyula hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Köszönöm a segítségedet, kedves vagy. Megpróbálok valami jó megoldást keresni. Üdvözlettel Papp Gyula.
(#) ha6qt válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Sziasztok,

Most itthon voltam, így átforrasztottam a képcső nyakán lévő panelon az összes alkatrészt. Szín végfok IC ugyan nincs a panelon, de így is megjavult, eltűnt a pirosodás. Rengeteg repedt forrasztás volt a panelon.

A készüléket teljesen kiecseteltem, kiportalanítottam. Itt jött a BAJ A kép azóta néhány fokot lejt jobbra, és a kép csak kb. 70 - 80 százalékban tölti ki a képernyő felületét minden csatornán, így vélhetően nem 16:9-es sugárzásól van szó.

Elfordíthattam az eltérítő tekercseket? Vagy valami potmétert "ecseteltem" arrébb?

A képcső nyakán elhelyezkedő panelon van egy igen nagy potméter, fél gyufás skatulya méretű műanyag házban. Bele van forrasztva a panelba is a potméter, valamint van két forrfüle, amire két vastag vezeték csatlakozik rá. Az egyik kék vezeték a képcső foglalatába csatlakozik bele, a másik a nagyfesz kábellel párhuzamosan van elvezetve, és valahová a sorvégfokhoz csatlakozik. Talán ezt csavarhattam el, ettől lett kisebb a kép?

Esetleg egy kapcsolási rajza nem volna valakinek a készülékhez? A típusa ITT Idea Color 3228 H.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2016
(#) BarnaPili válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Szia!
Az eltérítő tekercset elég nehéz elfordítani. Rá szokták ragasztani a képcső ballonjára. A poti amit említesz a fókuszt és a segédrács feszt állítja.
István
(#) eyess válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Valamilyen forrásról egy tv beállító ábrát kellene megjeleníteni a tévén , és ahhoz beállítani , ha másképp nem megy.De ha ilyen nincs , akkor sok esetben szokott segíteni a teletext is , ha van benne. Nem a legjobb megoldás , de ha más nincs egyenlőre megteszi az is. Nem ismerem ezt a típust , de ha a képcső nyakán nincsenek konvergenciát állító gyűrűk , akkor más állít hatódott el , de ha van ilyenre lehetőség , akkor valószínűleg az ecsettel ezeket eltekergethetted .Meg kell nézni általában ezek gyárilag össze vannak jelölve .Vissza kell állítani őket , és megnézni , és ha jó , utána rögzíteni.
(#) kovacspista hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Helló! Van egy Thomson 20MG10E TV 427/TX807C panellal. Nem vesz semmit az RF oldal felöl, AV-ról jól működik. A tuneren a feszültségek meg vannak, úgy tűnik tuner hibás. Nincs valakinek egy eladó tunere??
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Szia!
Mielőtt tunert cserélsz érdemes matatni a szervizmenüben, mert lehet, hogy csak nem megfelelő tunertípus állítódott be.
(#) ha6qt válasza eyess hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Szia,

Van a képcső nyakán 3 darab forgatható gyűrű az eltérítő tekercs, és a csőfoglalat között. Ezek mit állítanak? Sejtésem szerint erről beszéltél
Gondolom ez a kép helyzetét állítja be, a képmérethez semmi köze nincs.

Sajnos teletext nincsen.

Köszönöm!
(#) kadarist válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Szia!
Ha jót akarsz, akkor azokhoz a konvergencia és színtisztaság-beállító mágneses gyűrűkhöz nem nyúlsz. Csinálj egy fényképet az eltérésről és majd jól megnézzük.
Következő: »»   1137 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem