Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1139 / 1267
(#) eyess válasza aramis hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Tényleg ajjaj . No akkor kezdjük az elején .Egy kis infó nem ártana , hogy került a tévé a jelenlegi állapotába ?
(#) aramis hozzászólása Jún 23, 2016 /
 
A múlthéten a tesóm idehozta nézzem meg valami baja van én megnéztem hiányosnak láttam a táp részt a termh kpcsoló klixon tette bele mi után kaptam a rajzot kapcsoló gombot tettem a műszerrel most már jó lemértem a klixonig kapcsol rendesen jön 3 db 100nf az nem volt jó újakat tettem végül a puffert is kicseréltem de semmi igaz a diódákat még nem cseréltem abban bízom hátha ott agy vagy kettő hibás, Mindig sikerült ilyen eseteket megjavítani most nem megy
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Egy hálózati tápegység hogy néz ki? Úgy néz ki, hogy rámegy a 230V AC a diódahídra és lejön róla a 310V körüli egyen, persze csak akkor, ha a puffer is rá van kötve. A diódahídra rákerül a hálózat?
(#) eyess válasza aramis hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Fentebb ezt is írtam , hogy akkor kezd az elején , hogy hol akad el a hálózati rész ? Ezek szerint a puffer kondenzátorig biztosan semmi nem jut el .Sőt kicserélted a puffer kondenzátort ,amit biztosan nem kellett volna nem hiszem , hogy rossz mivel nem mértél rajta semmit . Szóval nem nagyon megy ez neked vagy túl meleg van ?
(#) aramis hozzászólása Jún 23, 2016 /
 
Valóban meleg van az a piszok kapcsoló kibabrált velem mikor mértem jó és próba elmozdult az érintkező szétszedve elvolt törve na most már felhuzhatom magam ennyi égéstől
kösz a fáradságot többet nem fogok kérdezni amig a végére nem járok a dolgoknak a fenébe.
(#) kisagyi hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung tv hibám,konkrétan UE32F6100 típusú LED tv szórakozik.
A hiba abban áll,hogy a háttérvilágítás megszűnt.
Fórumokon utána kerestem,azt írták kommentben,hogy az inverter SMD biztosítéka szállhatott el.
Szeretném megtudakolni,hogy ebbe típusba milyen kapacitásút rendeljek.
Ha a 'HE-Store"-ról tudtok hozzá linket küldeni, azt méginkább megköszönném.
Egy próbát megér, mielött a tv szerelő a zsebembe nyúlna mélyen..

Köszönöm a segítséget.
Petya
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) kadarist válasza kisagyi hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Szia!
Mielőtt mélyen a zsebedbe nyúlnál, előtte mérd meg azt a biztosítékot, valamint a biztosítéknak nem kapacitása van, hanem áramértéke.
(#) Buvarruha válasza kisagyi hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Javaslom, hogy hagyd figyelmen kívül amit a "fórumokon" olvastál.

1. A ledes Tv-kben nincs inverter! Áramgenerátor van, amit nevezhetünk step-up konverternek, DC-DC konverternek, boost konverternek de inverternek semmiképpen sem, mivel nem AC-t álít elő DC-ből. Olykor az áramgenerátor közvetlenül a hálózati feszültségről dolgozik, de az is AC-DC konverter, nem inverter.

2. Vakon látatlanban diagnosztizálni valamit lehetetlen még akkor is, ha vannak egyes tipusokra jellemző hibák.

3. A második pontból kifolyólag ajánlani is lehetetlen bele alkatrészt, mert honnan tudjuk, hogy mi kell bele? Ráadásul felesleges lenne megrendelni, amíg nem biztos, hogy a biztosíték a hibás, de, ha így is van a biztosítékok ritkán szoktak ok nélkül megszakadni.

4. Rengeteg példa van arra, hogy a felhasználó megpróbálja "megjavítani" a készüléket, hogy a TV szerelő ne nyúljon vastagon a zsebébe, majd a végeredmény az lesz, hogy elkölt egy halom pénzt feleslegesen cserélt alkatrészekre, közben maga okoz hibát a masinában, ezért a szerelő kétszer annyi pénzért fogja tudni csak helyrehozni a masina eredeti hibáját és a felhasználó által okozott hibát.

Javaslom, hogy vidd el a szervízbe és akkor időben és pénzben is jobban fogsz járni! Vagy, ha magad akarod megcsinálni, akkor segíthetünk itt, de ahhoz kell némi rátermettség és szakmában való jártasság, na meg műszerek is, ha ezekből csak egy hiányzik, továbbra is a szervízt javasolnám.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) eyess válasza kisagyi hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Én is a szervízt javasolnám , amíg még menthető a készülék.
(#) kisagyi hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Köszönöm szépen a segítséget és a kiokosítást.
Igyekszem ennek tudatában cselekedni.
(#) sa93 hozzászólása Jún 29, 2016 /
 
Szép napot mindenkinek!
Lehet hülyeség, de lenne egy kérdésem. Van egy Panasonic TX-28MD3P típusú TV, amiben zárlatos lett a sormgehajtó trafó (EURO-2M sasszé). Van egy CP-375-ös Daewoo alaplapom, bontásra.
Az lenne a kérdésem, hogy CP-375-ből át-e lehet rakni a sormeghajtó trafót a Panába? Nem fog gerjedni?
Az Euro-ban 27 V-ról megy, a CP-ben 12 V-ról.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: sa93
(#) kadarist válasza sa93 hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Szia! Mivel nyilván más a primer tekercselés menetszáma, ezért nem cserélheted ki vele.
(#) stevepapa válasza sa93 hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Kevés esélye van a dolognak. Olyan trafóval lehet kiváltani aminek a primer, és szekunder feszültségei azonosak. Vagy közel azonosak, a lábait meg át kell drótozni.
(#) sa93 hozzászólása Jún 29, 2016 /
 
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat. Valahogy sejtettem. Esetleg valakinek elfekvőben nincs ilyen trafója? Típusa (doksi alapján): 5270103200
Sehol nem találtam, ahol lehetne rendelni. Tekercselni meg érdekes lenne, mert ahogy letekertem a tekercseket, akkor láttam, hogy el van égve a csévetest. :/
(#) luluzulu hozzászólása Jún 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy TEC 5173VR tévém. Ami nem add képet. Ha bekapcsolom hallatszik hogy kattan egy relé, majd nem történik semmi. Egy idő után szépen lassan lesz hangja meg fogja az adásokat, azonban képet nem add továbbra sem. Kikapcsoláskor meg villan a képernyő. Mi lehet a baja? Előre is köszönöm a segítséget.

Video mi történik:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2016
(#) spgabor hozzászólása Jún 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne a tv-mel (Grundig VLC 9040), hogy egyik napról a másikra több csatornánál kiírja, hogy nincs jel. Újrakeresésnél ezeket a csatornákat meg sem találja. Pontosan fogalmazva a MindigTV C multiplexe hiányzik, ami nálunk a 49-es csatornán érhető el. Minden más csatorna hibátlan, de ez a multiplex eltűnt. Jel probléma nincs, teszteltem másik tv-vel és beltérivel is, ugyanazon a helyen.
A tv az eddig talált legfrissebb szoftverrel van telepítve. USB-s firmware újrafrissítés, valamint factory reset nem segít. Egyszer egy napi áramtalanítás után helyre jött egy bekapcsolás erejéig, de ez az óta sem sikerült újra.
Csatoltam egy képet a tv típusáról és a firmware verzióról.

Mit tudnék tenni vele, hogy megtalálja a hiányzó csatornán lévő adókat?

Üdv:
spgabor
(#) eyess válasza spgabor hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Vissza kellene tenni rá az eredeti szoftvert ,és nem ezt a frissítést .
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Az sajnos nincsen meg nekem. Anno amúgy azért lett frissítve, mert akkor meg az a hibája volt, hogy bekapcsolás után nem volt kép, csak hang és nem reagált a távirányítóra. Úgy tudom, hogy a korábbi hiba szériahiba volt ezeknél.
(#) jdani hozzászólása Júl 1, 2016 /
 
Üdv. Lenne 3 TV, ugyanazzal a hibával.
Sencor SLT 1930 DVBT
Viszont nincs hozzá rajzom..
A TVnek külső tápja van, tehát csak egy 12Vos fugasz megy a TVbe.
Távirányítóra bekapcsol, fekete a kép. Majd távirányítóra ki már nem kapcsol, nem reagál semmire.
Ki mit tud erre mondani? ..
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Az említett TV boarda:
hk-7050-ci v3.04 c
De igy se találok róla rajzot...
(#) tibike32 hozzászólása Júl 5, 2016 /
 
Sziasztok !

Van egy Orion t2835s stx pt90-es katódsugárcsöves tv. Egy ismerősöm hozta, hogy meg kellene javítani. A rajza a mellékelt fájlban van. Azzal hozták ide, hogy hang van, de kép nincs. Kicseréltem az elkókat, mert volt benne pár púpos. Bekapcsolás után semmi, előtte világított a stby piros LEd az elején. Szakadt volt az RP01-es ellenállás, és a TP01-es BUz FET is tönkre ment. Cseréltem őket, most kivágja a biztit. Merre induljak tovább a keresgélésben ?
Tibi
(#) eyess válasza tibike32 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Mindenféleképpen arra indulj el amerre jártál .Ugyanis ha előtte volt stby , és miután cserélgettél , és az lett az eredmény , hogy a bizti kiolvad , akkor nagy valószínűséggel te követtél el valami bakit.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2016
(#) tibike32 válasza tibike32 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Sikerült odáig eljutnom, hogy a biztit már nem lövi ki. A TP001-es fetet, ahogy a hűtőre csavaroztam ott volt rövidzár. Most szkóppal nézve egy-egy pillanatig elindul a táp.
(#) fecameca válasza tibike32 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Most már egyesével kellene leválasztani a tápról dolgokat, melyik részben van zárlat? Sorvég, függőleges eltérítés, de volt már processzor zárlatom az 5 Volton is. A sorvégtranzisztort még hidegen ki szoktam mérni. Ha nem zárlatos, akkor az E-B közé forrasztott vezetékkel le lehet állítani. Ha olyankor ad életjelet a tévé, valószínű egy sortrafó zárlat. Ha nem ott a hiba, akkor sajnos végig kell menni az összes tápon, például úgy, hogy kiveszed a diódáját, és nézed, működik-e már a táp?
(#) sound.man hozzászólása Júl 11, 2016 /
 
Van egy Samsung TV-m. Amikor bekapcsolom akkor tökéletes a kép, viszont egy kis idő után szépen lassan lekerekednek a sarkai (képet csatoltam). Sejtésem szerint valahol az egyik kondi haldoklik. Hol keressem?
(#) kadarist válasza sound.man hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Szia!
Inkább a kelet-nyugat korrektor áramkör tekercse haldoklik. De jó lenne először belepillantani.
(#) sound.man válasza kadarist hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Elektronikával foglalkoztam már, viszont TV-vel konkrétan még nem. Merre keressem?
(#) Gafly válasza sound.man hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Idézet:
„Sejtésem szerint valahol az egyik kondi haldoklik. Hol keressem?”

Internet írja: Cseréld ki az összeset, amit a TV-ben találsz, más baja úgysem lehet.
(#) sound.man válasza Gafly hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Köszi ..
(#) kadarist válasza sound.man hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Fotózd le a sortrafó környezetét és mutasd meg.
Következő: »»   1139 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem