Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1145 / 1267
(#) Janoo válasza eyess hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
"Ha csak nagyjából kell behatárolni, akkor kezd el azzal , hogy leveszed a hátulját."Nagyon jóóó!
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2016
(#) cupika97 hozzászólása Szept 13, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szerenék kérni. Van előttem egy Samsung LE26R51B S tv készülékem. VGA-n összekötve PC-vel (HDMI re nem reagál) érdekes képet ad, fehér helyett inkább rózsaszínt. És kicsit zavaros is, mindezt produkálja a menüben is. HDMI-t is jólenne valahogy elindítani rajta, mert csak úgy lehet összekötni UPC vel.
(#) eyess válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
-ha PC vel kötöd össze , akkor a menüben lennie kell egy olyan opciónak , hogy VGA , ezt be kell jelölni.
Ha pedig egy UPC dekóderrel akarod a HDMI bemenetet használni , akkor pedig a HDMI bemenetet kell kiválasztani.Van ilyen a TV menüjében ?
(#) elektroncso hozzászólása Szept 13, 2016 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
Ma szétszedtem egy modernebb TESLA tévét (műanyag dobozos, kínai alkatrészekkel, E5-ös sasszival és törött képcsővel ), és meglepve tapasztaltam, hogy a panel forrasztási oldalára fel vannak szitázva az adott pontokon mérhető feszültségértékek. Viszont több helyen találkoztam olyannal, hogy ugyan arra a pontra kétféle feszültségérték van megadva, például:
Idézet:
„90°-920V
110°-1200V”

De van ahova 25V/27V páros van megadva. Ez micsoda? Mit jelent, hogy 90°, vagy 110°? Gondolom valamiféle üzemmódok lehetnek (90°-os illetve 110°-os, de hát ez nem is mosógép ), de ilyenről még nem hallottam. Mi egyáltalán a különbség a kettő között?
Előre is köszönöm.
(#) kovacspista válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Gondolom, hogy hány fokos képcsővel van szerelve.
(#) elektroncso válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Erre nem is gondoltam. Köszönöm! Pedig így utólag logikus.
(#) kovacspista válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Szívesen!
(#) cupika97 válasza eyess hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Annyira analfabéta nem vagyok hogy ne tudjak source-t változtatni. De már azóta meg is javítottam.
(#) eyess válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Nem azért írtam , mert esetlegesen analfabétának tartottalak volna , csak mert kevés volt a tévéről az infó .Elő álltál egy jelenséggel , és ennyi.
Nem minden tévében van ilyen lehetőség valamelyik automatikusan választja ki a bemenetet amelyik épp használatban van.Csupán emiatt írtam az opciót , de mint írtad megcsináltad örülünk neki.
(#) cupika97 válasza eyess hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ěrdekes jelenséget produkált, hiába dugtam rá HDMI jelet, nem lehetett kiválasztani. De már működik minden szerencsére.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Szia!
Hogyan javítottad meg, mi volt a hibája?
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Csak kontakt kiba
(#) koszigin válasza eyess hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Átnéztem a tv-t a feszültségek jók viszont van egy két kókányolás a nyák forrasstási oldalán, kb 3 ellenállás. Jó mondjuk elfér ott. Átforrassztottam sokmindent, a hiba megmaradt, minél többet áll a tv annàl később jön helyre a kép.... percek kérdése max. Egy lengyel oldalon találtam ugyanezt a hibát egy fórumban elkó cserét javasoltak viszont a forditó program értelmezésével nem változott semmi. A kis kondikat kitudom mérni de a nagyokkal ugysem tudok mit kezdeni max csere ujra, használtam van de vagy jó vagy nem. 200mikro-ig mér csak a multim.
(#) vargaf válasza koszigin hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ide linkelhetted volna a lengyel oldalt. A multimétered méri a kondenzátorok ESR értékét is? Ha nem tudod mérni az értékeket akkor cseréld, de a bizonytalan állapotú használtra semmiképpen ne.
(#) sero12 hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
hello.csak aszt szeretném kérdezni hogy van egy Protektoros Tv THOMSON régebitipusu kiadás bekapcsoláskor elkezdfutni ugy tizpercig utána megáll milehet a baja elöre is köszönöm
(#) eyess válasza koszigin hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Bekapcsolással egy időben kellene mérni azokat a feszültségeket .Mint írtad percek alatt jön helyre a kép .Azt kellene vizsgálni ilyenkor , hogy minden feszültség meg van e rendesen a bekapcsolás pillanatában főleg a képcsőre menő feszültségek , és ennek hatására még sem jelenik meg rendesen a kép , akkor gyanítható lesz a képcső gyengesége is.
(#) eyess válasza sero12 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Kontakt hibát forrasztási hibát keress.
(#) kovacspista válasza sero12 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Tuti, hogy elkó!
(#) koszigin válasza vargaf hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic986301.html

Bocsi itt az oldal. Nem sajnos nem méri. Holdpeak 36k típusu méröm van.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2016
(#) koszigin válasza eyess hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Holnap megmérem. Érdekes mikor ezt a tévét elhoztam, mert ajándékba kaptam egy ismerőstől mikor megtudta hogy a másik panasonicom beadta a kulcsot, akkor semmi baja nem volt, pedig hónapokig állt a tv ez tuti biztos és akkor mikor először bekapcsoltam semmi probléma nem volt. Talán a harmadik negyedik bekapcsra lett ez. Komolyan gondolkodok rajta hogy elvagyok átkozva a panasonic tévékkel..... Jó amugy a fő tévénk egy 2007-es panasonic lcd és gyönyörűen megy azóta is.
(#) eyess válasza koszigin hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Nem kell általánosítani lehetnek típus hibák , vagy esetlegesen egy alkatrész elöregszik elfárad.Régen a Panasonic az név volt , és megbízható márka .Mára viszont annyira felhígult a kínálat , és a mindenféle nem időt álló alkatrészek tükrében, ezt ma már nem merném egyértelműen , így kijelenteni, hogy márpedig a Panasonic az tuti jó márka.
(#) sero12 válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
sajnos kicseréltem(.) volt három db azota besekapcsol csak kétszer zizen a nagyfeszültség és a bekapcsoló led egyfojtában villog(.)

Próbálkozzunk már legalább alapszinten helyesen írni!
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
(#) kovacspista válasza sero12 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Nem gondolnám, hogy helyesen kicserélt elkó okozna ilyet. Az eltérítésben gondoltam az elkó hibát. Mivel melegedésre megjavul, én hűteni szoktam sprével, vagy rögtön az elején melegítem pákával.
Ez a helyzet valamilyen zárlatra, átütésre utal. Mindenesetre ellenőrizd le, mindent jól csináltás e? Tedd vissza az elkókat ha úgy gondolod e miatt van a gond.
(#) koszigin válasza eyess hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Hmm hát megnéztem bekapcsoláskor de semmi változás a feszültségekben. Lehet gyenge már akkor a képcső hát nem mai darab. Érdekes a multkor vagy 4 napig ki volt húzva a tv és mikor bekapcsoltam egyből jó volt. Nemnagyon értem már... Egyedül a képcsőfűtést nem mértem mert azt nem irja a manual mennyinek kellene lenni. Bár azzal sztem nincs is gond
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
(#) eyess válasza koszigin hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Akkor ott csőgyengeség lesz .
(#) BarnaPili válasza koszigin hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
A képcsőfűtés mindig 6,3 V -kivéve a ruszki kistévék-de nehéz multiméterrel megmérni. Effektív középérték mérővel kell,egy két multiméter tudja ezt. A fűtés a sorkimenőről érkezik,impulzusok formájában,ezért nem lehet egyszerűen megmérni.
István
(#) (Felhasználó 118852) hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Szép estét(!)

lenne egy kis gondom_. kaptam egy Tv Vestel Model :CTV 6382 ST TXTE típust. kicseréltem a kondenzátort a tápegységnél(,) mert nem volt jó. viszont nem kap feszültséget?
mi lehet a gond_?

ha bedugom akkor meg nyőg egyet a tv(,) de a táp kondenzátorba níncs feszültség_?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
(#) (Felhasználó 118852) válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Elfelejtetem még hozzá írni

11 AK PRO lapra van szerelve
(#) koszigin válasza eyess hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
A képcsőpanelon a 12v az itt 11,6. A 177v helyett van 182. Ezek stabilak bekapcs után végig. Max a képcsőpanelon van egy 16v 470u kondi ami a 12v szűri kimérni nemtom megvan e még a normális kapacitása. Tehát ha a feszek megvannak vagy csőgyengeség vagy a képcső panelján lehet bibi?
(#) eyess válasza koszigin hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Én inkább a képcső gyengeségre adnám a voksot.
Következő: »»   1145 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem