Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1151 / 1267
(#) Lucas90 hozzászólása Nov 17, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy blaupunkt bla-32/112 tv csunya a képe nem tiszta amikor tv-t nézem de ha xbox360 játékkozollal összekotom és játszok rajta
vagy laptopot rákötöm tükörsima hibátlan képe van!Tuti nem a szolgáltatóval van baj hanem a tv-el!
Mi lenne a megoldás rá hogy tv nézés közben is tükör sima legyen a kép?
(#) Buvarruha válasza Lucas90 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Milért olyan biztos, hogy nem a "zolgáltatóval" van baj? Vagy mondjuk a kábellel, csatlakozóval, vagy a kiszakadt aljzattal.
(#) eyess válasza Lucas90 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Egyszerű mellé raksz egy tükröt , és kész
(#) Lucas90 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Mert másik tv-el is kiprobáltam és tükörsima a tv adások xbox laptop hazsnálaz közben is
(#) Buvarruha válasza Lucas90 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Az aljzat hogy van? Igazából látatlanban a végtelenségig lehet tippelni.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2016
(#) Lucas90 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Nem vagyok egy műszaki zseni mi az ajzat?
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2016
(#) Lucas90 hozzászólása Nov 18, 2016 /
 
Én egy városi Szolgáltatomnál vagyok nincs box!jól tudom akkor utcáról jön a kábel a padlásra onan meg jön coaxon amin vagy egy elosztó 3felé!Ja és probáltam másik tvel egy samsung hd led el és tükösima a kép!
(#) Buvarruha válasza Lucas90 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Szerintem vidd szervízbe, ha a kábel aljzatát sem találod a maisnán.
(#) Udvari Zsombor válasza eyess hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Közben szétszedtem, és meglett a hiba: A tévét korábban már szerelgettem, így pár drót összetekeréssel volt összekötve benne és ezen tekerések egyikét a tévé "leköpte", de ráforrasztottam az eltérítőtekercsre, így most ismét kifogástalan!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2016
(#) Buvarruha válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Ezért kellene belenézni a masinákba mielőtt menne a rajz utáni kesergés.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy TV, amelyben LK-16 94V-0 sasszi van (csak ez a felirat volt rajta). Az a baja, hogy bekapcsolni bekapcsol, de nem ad képet. Első bekapcsolásnál nagyon hangosan sistereg a hangszóró, kép nincs, egyből kikapcs, majd bekapcs után normál mértékre csökken a sistergés, és továbbra sincs kép. Az AV gombot nyomkodva, hallható, hogy reagál rá. A sorkimenő szerintem működik, mert szétszedés után mikor kisütöttem a képcsövet, hallhahtó volt a sercenés.
Mi lehet a gond? Mit érdemes megnézni?
(#) eyess válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 20, 2016 / 1
 
Idézet:
„kisütöttem a képcsövet”


Na ezt hogy is kell érteni ?

Egyébként biztos , hogy a sormeghajtással van baj , illetve táp , és így tovább.Sosem lehet csak egy dologra mondani , hogy az a baj , ezt végig kell zongorázni nincs mese.
(#) szucsistvan123 válasza eyess hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Idézet:
„Na ezt hogy is kell érteni ?”

A sapka alá nyúltam egy GND-re kötött csavarhúzóval. Hallhatóan szikrázott, ebből gondolom, hogy a sorkimenő működik vagy legalábbis valami életjelet ad. Akkor alaposan átnézem majd, csak eddig nem nagyon volt időm. A képcső fűtésére gondoltam még, de ez szerintem nem valószínű.
(#) kadarist válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 20, 2016 / 1
 
Szia!
A függőleges eltérítés működik induláskor, hallatszik a kerregés az eltérítőtekercstől?
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2016 / 1
 
Nincs sormeghajtás ez tuti .Ha a vízszintes eltérítés menne , és a függő nem , akkor lenne csík a képernyő közepén , és viszont fordítva is igaz ez , ha függő lenne , és horizont nem , akkor meg fényes pont lenne.De mivel semmilyen fény nincs egyenlőre , így azt tudnám mondani , hogy a sormeghajtás nem megy , illetve a táp nagyfeszültségű kimenete nincs meg.
(#) szucsistvan123 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Szia!
Igen, az hallatszik!
Se csíkok, se pont nincsen!
Köszi a válaszokat, írok a fejleményekről!
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
És az első bekapcsoláskor (a kondik kisülése után) miért lehet az a nagyon hangos sistergés?
(#) kadarist válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Képcsőfűtés, +200V-os katódtáp....
(#) eyess válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Néhány adat azért nem ártana a táp kimeneti feszültségeiről , mert , így csak találgatunk addig.
(#) szucsistvan123 válasza eyess hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Szia!
Holnap mérek, ma csak kipróbálni és belenézni volt időm.
(#) BarnaPili válasza eyess hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Ez nem minden esetben van így. Sok gép lezárja a képcsövet,ha nincs függ. eltérítés. Ilyenkor szoktuk a G2-t föltekerni,hogy lássuk,mi a helyzet.(De ezt szerintem te is tudod)
Üdv!
István
(#) belfi2 hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Sziasztok !
Van egy Samsung Tv ami csatornaváltásra néha nem reagál. Ki írja hogy váltott, de az adó ugyan az marad. Aztán minden átmenet nélkül kék háttér, majd bejön a keresett adó.Hol lehet a bibi?
(#) Master X hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok!

A segitségeteket szeretném kérni egy Sony Trinitron KV-C 2721D Tipusu tv vel kapcsolatban.
a gondom a következő készenlét van , inditásra bekapcsol de vagy fekete képernyő fogad vagy bejön a kép kb 1 percre és utánna fokozatosan homályosodik lefelé amig semmi nincs mintha magába szivná. Jó tudom nem egy mai darab de jó kép volt benne a forrasztások kondik renden, sorkimenő illetve annak a sokszorozója mivel ebben van okozhat ilyet??? Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel ?? Minden választ segitséget előre is köszönök.
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Szia!
Azért nézd csak át a forrasztásokat, főleg a képcsőpanel és a sortrafó környékén. Olyan, mintha a képcsőfűtéssel lenne probléma.
(#) zolexa hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy SAMSUNG UE32D5500 SMART tv ami egyik napról a másikra elkezdett újra indulni.
Utánanéztem az interneten, hogy mi is lehet a baja és hát találtam is hasonló hibákat.
A Youtube-on rátaláltam egy videóra ahol bemutatnak egy ugyanilyen D5000-es szériájú monitort, amit pár perc alatt sikerült helyreállítani.Ezt én is megcsináltam ugyanúgy ahogy mutatta a videóban a német úriember.Bővebben: Link
De nekem nem sikerült az eeprom törlése.
Ugyanúgy újraindul mint ahogyan elötte.
Sajnos kifogytam az ötletekből és ezért szeretnék kérni segítséget.

F Z
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
(#) eyess válasza zolexa hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Kapcsold ki a hálózati részt , hogy ne legyen wifi. És ne legyenek frissítések.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
(#) Buvarruha válasza zolexa hozzászólására (») Nov 22, 2016 / 2
 
Talán azért mert nem szoftver gondja van,hanem a tápja ál le.
(#) eSDi válasza zolexa hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Üdv!

Ez a videó úgy baromság, ahogy van. Az az IC egy EEPROM, azt így nem lehet törölni (resetelni). Sőt még reset lába sincs, az a tesztpont valószínűleg a procihoz tartozik és köthette volna nyugodtan a GND-re. El nem tudom képzelni, hogy honnan jött neki, hogy az SCL-re kösse. Szerintem egyszerűen, csak szerencséje volt az ürgének. Lényeg, hogy neked valószínűleg inkább táphibád lesz, mint ahogy azt már Buvarruha említette.
(#) Buvarruha válasza eSDi hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Ha összekötöd az eprom-on az adat és órajel lábakat mondjuk, akkor nem tudja olvasni a processzor és megpróbálja újraírni, tehát valóban lehet így resetelni, viszont a videón összevissza villog a háttérvilágítás, szóval nem egészen világos, hogy mi is történik ott.
(#) jdani hozzászólása Nov 24, 2016 /
 
Üdv. Újra kis segítségre lenne szükségem. Lenne ez a TV.
Sorvégtranzisztor zárlattal jött. Azt cseréltem. Tipikus hiba, a bázis előtt a C145is cseréltem, ezt is szoktam. A TV visszajelzője reagál a távirányítóra, ki-be kapcsolom, változik a színe. De a magasfeszültség nincs meg. A 150V megvan a sorvég 3as lábán. Lábakat átforrasztottam. Az NL141 megkapja a 12Vot. Az R143 nem szakadt. Többet talán nem is próbáltam. Szkópom sajnos nincs. Mit mérhetnék, vagy mi lehet a gond?
Következő: »»   1151 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem