Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1153 / 1267
(#) jdani hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
Üdv. Egy panasonic CRT tv visszajelzője ki sem világít, nemhogy a tv bekapcsol..
Ki volt égve a biztosíték, és a táp részében az I801es vezérlő meletti C806os (1nF 1kV) kondi kettényílt. Kondi cseer, biztositék csere, de a TV nem kapcsol. Minden kondit cseréltema tápban, és nagyon ritkaság, de néha bevilla a visszajelző vagy 1 másodpercre, és ki is kapcsol. A szekunder oldalon a kondiknál mérek valami feszültséget mindegyik ágon, de nem eleget. Mindnek kb a fele van csak meg.
Mi csinálhat még ilyen gondot?
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Például az I801. Ennek az IC-nek a tápfeszültsége hogy alakul?
(#) kovacspista hozzászólása Dec 7, 2016 /
 
Helló mindenki! Van egy Samsung 32" - os LCD tv. Jól működik, szép a képe, de a képminőségben a kiemelten van túl éles a miszemünknek, tehát a normálra kapcsoljuk. Itt azonban úgy óránként elsötétül egy pillanatra és visszaáll kiemeltre. Próbáltam a kiemelt beállításait átírni, de a beállítások is visszaállnak az eredeti állapotra. Nem találok a menüben semmi erre utaló pontot. Tudtok valamit mondani erre?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2016
(#) stevepapa válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Szia!

Ravasz módon oldották meg a dolgot A menüben találsz egy olyan pontot ahol a "bemutató" módba állították. Lehet, hogy nem ez a pontos kifejezés, lényeg, hogy ott kell machinálni. Az enyémet pl csak a szervizmenüben lehetett átállítani. Pon 30 perc után visszaállítódott. Otthoni módba kell állítani.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2016
(#) kovacspista válasza stevepapa hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Köszi, ott még nem próbáltam, az igaz!! Majd beszámolok róla, hátha mást is érdekel ez!!
(#) eyess válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
El kell olvasni a használati útmutatót .Ugyanis van olyan széria , ami a fényviszonyokhoz mérten tudja állítani a fényerőt .Utána kell nézni , mert ha ez be van kapcsolva , akkor mindig saját magát fogja állítani.Ha pedig ki van kapcsolva , akkor természetesen az a beállítás megmarad , amit a felhasználó beállít.
(#) RoliNyh válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Barátunk elmondása szerint:
Idézet:
„...úgy óránként elsötétül egy pillanatra és visszaáll kiemeltre...”


ha viszont valóban van benne fényérzékelő, az nem óránként fog elsötétülni és visszaállni kiemeltre, hanem fél egy perc késéssel viszonyul a fényviszonyokhoz, és úgy is marad és folyamatosan szabályoz.
Legalább is az én LG -m ilyen. Gondolom más készülékek sem összevissza szabályoznak...
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2016
(#) eyess válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Nem lehet ezt általánosítani , és nem tudni , hogy ebben van e .Azért írtam , hogy utána kell nézni .
(#) stevepapa válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
A gyártók általában a legnagyobb kontraszt és fényerő viszonyokat állítja be. Régebben ezt a felhasználói menüben tudtad állítani. Most is tudod, de visszaáll a szervizmenüben beállított értákre.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Dec 7, 2016 /
 
Üdv!
Adott egy LG tv, ami nemrég még pár évet állt, most ki lett takarítva, és működni működik, de kb 2 napja azt csinálja, hogy 20 percenként kikapcsol, de a kis led-je világít. Most nem nálam van, de én takarítottam ki, és tettem bele egy (1 áramkörös) kapcsolót az eredeti helyett, mert az hiányzott. (ennyi az össze módosítás rajta.) Mi lehet a baja? Én kondihibára gyanakszom. Lehet az a gond? (később tudom megnézni, és azért kérdezem, hogy mire számítsak?)
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Vagy talán processzorhiba lehet?
Amikor belenéztem, minden kondi épnek tűnt.
(#) eyess válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Inkább forrasztás , vagy kontakt hibára gyanakodnék.Egyébként LG mi is pontosan ?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2016
(#) szucsistvan123 válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Nem nálam van, ezért nem tudom pontosan!
Ha arra járok belenézek majd. Csak azért írtam ki a kérdést, hogy megkérdezzem, mire számíthatok.
(#) kovacspista válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Megpróbálom letölteni az útmutatót,mert ugye 2 tv-ből csináltam egyet. Van a menüben egy "visszaállítás" pont , ami csak ok helyzetben hajlandó lenni, a kilépés funkciót nem fogadja el. A bemutató módot megtaláltam, ki is kapcsoltam, de ezzel nem történt változás. Megpróbáltam bemenni a szervíz menübe, de még nem találtam mmeg a mefelelő "bejárást". Úgy gondolom, hogy ott beállítom ahova gondolom és kész, ill. megkeresem van e ilyen funkció! Volt olyan , hogy "élek javítása" . Ezt kivettem, talán annyi van, hogy nem olyan éles, /sarkos/ a kép. Ha sikerül valami leírom ide!
(#) eyess válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
A
Idézet:
„2 tv-ből csináltam egyet”
az mit jelent ? Tehát mi lett mivel összerakva stb .
(#) kovacspista válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Kijelző lett cserélve , nem proci vagy hasonló, csak kijelző, két mindenben egyforma készülékről van szó.
(#) eyess válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Értem , akkor kompatible a kettő.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
13 és 17V között ugrál...
Doksi szerint 35Vnak kell lennie, ha jól olvastam, nem?
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Ha minden egyéb alkatrész jó (optocsatoló is), akkor nem marad más, mint az STRW cseréje. Sajnos ezek az C-k sem örök életűek.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
R806 megnyúlott ellenállás. 0,22R helyett 5R
(#) jdani hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
A következő Tv vel lenne gondom. Vízszintes csíkok. Tcon panel cserélve, de a csíkok maradtak. Tcon és LCd közötti flex pucolva, de nem segít..
LCD hiba lenne?
(#) kovacspista hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Helló! A 32" tévével egyenlőre nem foglalkozom, lehet nézni, majd ha időm lesz megkeresem a szerviz menüét, ez a kis - nem is hiaba - nem gond. Van viszont 2 DB 26" - OS SAMSUNG LCD TV . Az egyik nagyon úgy fest, hogy alaplap hibás, amit arra alapozok, hogy a képen látható fehérség után, mint egy 10 perc múlva megjött a kép is, és onnantól rendesen működött. Addig csesztettem, hogy besértődött! A hibát , meleggel, hűtéssel, kopogtatással, csavargatással, nyomogatással nem lehetett előidézni. Ezért levettem a memóriák felül az árnyékoló lemezt. Ott ha nyomogattam reagált, sajnos csak vellerem van, megmelegítettem, de működött. -egyszercsak megmerevedett a kép , és azóta csak a képen látható állapot van, meg van hangja. Na most vagy valaki kellene aki egjavítja az alaplapot, vagy egyalaplap kellene. A másik kijelző problémás, az alján lévő panelt turta meg valaki. Ennek a típusa T260XW02 v.s . Az utólsó kép az adattáblája ennek a készüléknek. Javíthatóak ezek?
(#) eyess válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Idézet:
„Na most vagy valaki kellene aki egjavítja az alaplapot, vagy egyalaplap kellene”


Minek is szedted szét egyáltalán akkor .?
(#) kovacspista válasza eyess hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Mert rossz volt!! Hibát kerestem az alaplapon!!
(#) satuka hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Egy PHILIPS 32HFL5870D/10 típusú Tv-hez kérnék segítséget.
Most vettem a készüléket használtan, és a hozzá kapott távirányítóval nem lehet kezelni a teljes menüt. A neten bogarászva azt találtam, hogy valami mester távirányítóval korlátozzák le a készülékeket hotel üzemmódba, melynek típusa: RC2573GR
Próbáltam a készülékre dugni net kábelt, akkor olyan üzenetet adott, hogy Shop üzemmódban van. Megnéztem a szoftver információt, a képeket csatolom róla, meg a hozzá kapott távirányítóról is.
Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ki kapcsolni ebből az üzemmódból?

A segítségeket előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2016
(#) tallerkrisztian hozzászólása Dec 12, 2016 /
 
Üdv
Adott egy Thomson szines képcsöves tv.Főkapcsolón bekapcsolva a led narancs/zölden villog és mielőtt képet adna kattan egyet.
Mi lehet a hiba?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2016
(#) kadarist válasza satuka hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Szia!
Talán így sikerül otthonira állítani: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2016
(#) tallerkrisztian válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Üdv.
Valaki mond nekem infót az előzőmre?
(#) kadarist válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Szia!
A "kattan egyet"-re adjunk infót vagy a bekapcsolási színváltásra?
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2016
(#) tallerkrisztian válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Amit tapasztalok szemmel az le van írva ennél tőbbet nem látok
Következő: »»   1153 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem