Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1158 / 1267
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Próbálkozunk próbálkozunk....
Közben egy kis segítséggel megleltem a programot amit bele kellene szuszakolni a memóriába.
Egyetlen egy probléma az, hogy a .rar kiterjesztésű fájl tartalmaz egy. bin fájlt amit nem tudok tovább boncolni. Próbáltam már vagy 5 különböző programot, de egyik se hozott eredményt.
Mellékelt forrást innét szedtem.
(#) BarnaPili válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
A bin-t nem kell tovább boncolni. Azt kell beleírni a memória IC -be. Rég csináltam már ilyet,de így rémlik.
(#) teszti válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Semmi furát nem látni. Teljesen jó a kép a bekapcsolás pillanatától kezdve, és a morgolódás alatt sem változik.

A 400V-os puffer kondikat kellene cserélni?
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Az üres memóriát nem próbáltad bele?
(#) Mircsof válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Teljesen igazad van. Megfagyott az agyam ebben a hidegben.
Ott írj a Pickit2 kezelőprogramja feketén fehéren, hogy "Import Hex/Bin" Viszont az én agyam csak a per jel előtti részt értelmezte/fogta fel...

kadarist: Még nem mivel azt az infót kaptam, és olvastam is, hogy ennél a készüléknél fel kell programozni a memóriát. De tudod mit rontani nem ront a helyzeten holnap megjön a vadi új, ami tuti üres első megmozdulásom az lesz, hogy tokba rakom és mehet a TV-be hátha igazad lesz.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Hát persze, tedd bele. A másik fórumban azt írták, hogy bejött az egyszerű csere
(#) BarnaPili válasza teszti hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Azzal nagyon ritkán van probléma. Inkább a kisméretű elkók,főleg a hűtőborda mellett lévők.
(#) teszti válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Köszi, majd jövő héten megpróbálom kicserélni azokat. Egyébként ezt a búgó hangot mi okozza? Mi búg ilyenkor?
(#) kadarist válasza teszti hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Füleld ki. Valamilyen nem jól rögzített tekercs, esetleg a függőleges eltérítőtekercs a képcső nyakán.
(#) razor hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
sziasztok!

Daewoo 20A5T típusú tv-m elromlott egy pukkanás kiséretében. Fény s hang nincs, a táprész olvadóbiztosítékja épp csak egy ütemeskattogást lehet hallani a nyák felől.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) BarnaPili válasza razor hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Valószínűleg zárlat van a szekunder oldalon. A sorvégfok környékén méregess Sorvégtranzisztor...
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Szia!
Az üres EEPROM nem oldotta meg a hibát, sőt üres memóriával nem is volt hajlandó egy adást sem megtalálni...
Pár dolgot pontosítanék, hátha valaki más is belefut egy ilyen hibába.
Először is mielőtt a memóriát kezdené cserélni/programozni. A nyákon van egy billenő kapcsoló, ami mellett egy felirat figyel "Mode SW" ez a kapcsoló kapcsolja a készüléket szerviz módba. a kapcsoló a tuner jobb oldalán van elhelyezve. Érdemes kimérni, nálam ugyan is ez volt a hiba (Sharp 20b-sc).
És végül itt egy rajz, minek segítségével a memória a Pickit2 készülékhez csatlakoztatható.

Végül ismét köszönöm a segítségeteket! A Tv köszöni szépen él és virul!
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Akkor most már legalább kiderült , hogy a memória jó.Amit sejtettem is .
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Igen valóban igazad volt, de számomra jó volt ez az eset, mivel rengeteget tanultam az esetből (végre nem egy táphibás készülékkel kellett bíbelődni).
És hát végül is hátha így másoknak is megkönnyítem a dolgát.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Igy igaz. És sose felejtsd el , ha bármikor találkozol még egyszer hasonló memóriával az első mindig a tartalom kiolvasása , és annak tartalmának a lementése bármi is legyen az .
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Na igen.... Amikor 00 00 volt a kiolvasott érték magam se tudom miért, de azt mentségemre szóljon lementettem...
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
néha a semmi is több annál , mint ha még az se lenne
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Gyors kérdés, hogy egy egyszerű kicsi fekete-fehér tévében mitől kezdhet el üzem közben váratlanul remegni a kép? Most éppen úgy remeg, mint a kocsonya...
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Milyen irányban remeg?
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Oldalirányban, és most már a kép tetejét is kissé rángatja! Sőt, végül a kép szétcsúszik, és a magassága picit csökken képcsöves sípolás keretében, de a készülék kikapcsolása és rövid várás (minimum ~15sec) majd visszakapcsolás után ismét jó a kép!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Sortáp szűrés.... Más jelforrással is csinálja?
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Most éppen a kompozit videobemeneten van, de olvasd el újra a hozzászólásomat, mert közben bővítettem...
(#) attila42 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
szép napot .

lenne egy kis problémám , van egy Schneider 33424-100242 tv

az a gond vele nem akar beindulni de viszont a képcső világit néha beindul de csíkozik a képernyő

mi lehet a gond vele?

előre is köszönöm a választ
(#) kezdoke hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Sziasztok

Lenne egy kis problémám egy Sharp TV-vel elmondás szerint vizet kapott.(3 éves kis srác segített anyukájának) a hibajelenség, hogy nincs kép csak csíkok mindenre reagál a kép pl. hangerő emelésre felfutnak a csíkok. Szemrevételezés alapján ami az LCD-be menő nyákon oxidálódott forrpontok vannak. Gondolom a leesett alkatrészek pótlásával működésre lehet bírni a készüléket csak sajnos semmi infóm nincs a tranzisztorról valakinek valami ötlete?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) stevepapa válasza kezdoke hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Kevéske esélye van a dolognak A zárlat hatására általában az LCD kijelző "kábelére " integrált " chip " is tönkremegy.
(#) erdiboni hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Előre is elnézést, de valószínűleg nem ide való kérdés, de jobb fórumot nem találtam.

Van nekem egy orosz vl-100 as kis tv-m. Át szeretném alakítani, úgy hogy legyen rajta analóg videó bemenet. Erre van valami lehetőség?
(#) kadarist válasza erdiboni hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia !
Erre van külön topik. Bővebben: Link
(#) brigi hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Most a fiam TV-je adta be az unalmast. Delton CTV-5565 típusú. Bekapcsolás után egy kis ideig (lefotózhatatlan ideig) sárga alapú a kép, majd beáll rendesre, csak bejön a menü, és sorra váltogatja: fényerő, hangerő, keresési mód. Majd gondol egyet és átvált AV módba. Ha a menü bármelyike jelen van nem lehet a távirányítóval illetve a készüléken lévő gombokkal sem kezelni. Ha nincs menü a képernyőn vissza lehet tenni TV módba de másodpercek kérdése és megint "kezdi". Valakinek ötlet a hiba okára?
(#) BarnaPili válasza brigi hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia!
A sárgaság valószínűleg az idősödő képcsőnek tudható be,azon nem hiszem,hogy aggódni kellene.
A másik hiba pedig az előlapi gombok átvezetéses hibájára utal. Azok cseréje nagy eséllyel megoldja a problémát.
István
(#) erdiboni válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Köszönöm a választ, viszont lenne még egy kérdésem, ami ide való, mégpedig, hogy a gép bal oldalán beállítom az eltérítéseket, az utána a kép elmászik, vagy be se lehet állítani rendesen, mert mindig mozog. Mi lehet a hibája?
Következő: »»   1158 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem