Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   603 / 1267
(#) kadarist válasza sony800 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!
A Thomson rajza: Bővebben: Link. A Samsung típusát pontosítsd!
(#) sony800 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
a samsungnak ez a tipusa SAMSUNG 21MT15E stand by-ba villog a piros led es nem kapcsol be
(#) kadarist válasza sony800 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nem, az a Thomson típusa. A Samsungét nézd meg újra!
(#) sony800 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
tehat ez a tv igy jelent meg ezen samsungot ir 21mt15e de van ahol thomson 21mt15e legallabis ezt mondtak nekem alenyeg az hogy nem kapcsol be csak villog a piros led
(#) vladcepes hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok.Van egy Grundig TV-nk kb 12 éve van nálam tehát egy régebbi típusú. Egy olyan jelenség jött elő de az is úgy hogy este még semmi baja reggel meg szép kerek szivárvány színek (vagyis megjött a tavasz) .Teszek fel róla képet hogy mégis hogy néz ki. Nem tudom mennyire adja vissza így a hatást de ilyen különböző kerek színek vannak.Szerintetek mi lehet a baja? Érdemes foglalkozni vele? Javítható? Vagyis mi lenne az mit meg kellene benne nézni? Válaszokat előre is köszöntem.
(#) remington válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nálunk ugyan ilyen grundig tv "halálozott" el, csak nekem még stand by módba se kapcsol be. Nálad legalább van valami kiindulási alap amiről javíthatod.
(#) karaszbandi válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Keress egy közeli szerelőt és pár ezerért megoldja a baját. PTC csere.
(#) vladcepes hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
És mi az a PTC?
(#) karaszbandi válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Na ezért nem azt írtam, hogy mit és hol keress!
Azért írtam, hogy keress szerelőt, mert ez egy hozzáértőnek alapvető rutin hiba. De amikor az alkatrész neve sem ismerős, akkor abból csak baj lesz, ha belenyúlsz!
(#) vladcepes válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Utána néztem mi az a PTC- Termisztor - PTC termisztor ,jól írom? Hát azt hittem úgy fog működni a dolog mint a többi megjavított elektromos dolgokkal. Vagyis lefényképeztem a belsejét felraktam a képeket és a hozzáértő szakemberek írták hogy mit mérjek le és hogyan,nos ezt tettem meg és így vált javíthatóvá két kenyérsütő,mozgásérzékelő,DVD-lejátszó,számítógép stb. a ti segítségetekkel. Most is megtenném ha van ki segítsen ebben a formában ha megoldható.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Meg PTC Biztosítékot is láttam mármint a netten.
(#) BarnaPili válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A csatolt képeken bejelöltem ,milyen alkatrészt keress.A PTC a hálózati oldalon van,légy óvatos.Ez egy hőmérsékletfüggő ellenállás.A képcsövet mágnesezi le egy lecsengő térerejű mágneses térrel.3lába van neki.van a közelebb és a távolabbi lábas is.Paraméterre megegyeznek,sőt a fehér helyett jó a fekete is,és fordítva.A kettes képen a kondit ne vedd figyelembe csak a zölddel karikázott részt.
István

1.jpg

2.jpg
   
(#) kaszas19 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok lenne nekem 1 nagyon fontos kérdésem.
Adott a LG síképcsöves TV-ém ami kb 3 hete olyat csinál hogy nézzük a tv-t és élénk piros után vagy csak spontán fekete fehérre vált aztán pár másodperc után vissza jön a színe és ezt elég sűrűn meg csinálja.
Vajon mi lehet a baja???? szétszedtem de nem látszik semmi hogy baja volna. Segítségeteket várom és köszönöm.
(#) karaszbandi válasza kaszas19 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ha baja van, akkor az hogy látszik?
(#) kaszas19 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ezt úgy értettem hogy külső nyom nem látszik hogy arra fogjam hogy attól lenne baja.
Néztem hogy nincs-e púpos kondi vagy égés nyom így értem.
(#) vladcepes válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Okés köszi. A 2-es képen a zöld karikában az a fekete ugye? Úgy is azt fogom csinálni hogy szétszedem lefotózom felrakom aztán megvárom a megerősítést
(#) vladcepes válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Volt régen egy fekete fehér tévénk aminek még úgy kellett állítani kép magasságát meg szélességét ott a tévé hátulján ilyen kiálló hosszú potméterekkel vagy mik voltak azok és közben kukkoltál előre hogy most pont jó vagy pont nem jó,és le volt véve a hátulja és kukkoltam előre hát más volt a fogása mint a 9V -nak
(#) vladcepes válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Természetesen úgy szedem szét és bogarászok benne hogy ne legyen áram alatt. Köszi a felvilágosítást.
(#) lali22 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok az én bajom az, hogy ugy sipol valamikor, hogy az valami szörnyü elviselhetettlen ha tud valaki segiteni jó lenne előre is köszönöm
(#) BarnaPili válasza lali22 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Füldugó,konnektorból kihúzás....
Mi sípol egyébként?
(#) abyka1979 hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,egy régi 82cm-es Hitachi javításához.
A hiba hogy bekapcsolást követően iszonyat hangosan fütyül a sorkimenő környékén,és se kép se hang.
Ha lehúzom az eltérítő,4 -es csatlakozóját akkor bekapcsol,de csak hang van.
Mielőtt ezt csinálta,ferde fehér csíkok voltak a képen.
Pontos tipus CMT-3300.
Mit kéne cserélni,vagy ellenőrizni?
Előre is köszönöm a válaszokat....
(#) kadarist válasza abyka1979 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!
Először ellenőrizd a sorvégtranzisztort kollektor-emitter-zárlatra.
(#) abyka1979 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!

Megtörtént....
Nem zárlatos.
(#) Orion90 válasza abyka1979 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!

A tápegység szekunder oldalán találsz egy nagyobb elektrolit kondenzátort. Általában 47 µF 160 V, vagy 100 µF 160 V. Ezt cseréld ha van másik, vagy melegítsd fel pákával, és úgy indítsd a tv-t. Ez is csinálhat ilyet.
(#) kovacspista válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Kaptál 2 db fényképet 2 különböző kinézetű alkatrészről, a PTC-ről. Mind a 2 képen zölddel van bekeretezve. Cseréld ki, de előtte nézd meg a forrasztásokat, és a tekercset is. Nem szokott tönkre menni , de soha sem lehet tudni.
(#) kovacspista válasza abyka1979 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia! Ha ez 4 - es láb a függőleges eltérítés tekercséhez tartozik, akkor,felmerül valamilyen zárlat a vertikális egységben. Mivel a hiba előtt csíkok voltak , az IC-re gondolnék, de a tápját is érdemes volna átnézni. Szerintem nem a horizontális eltérítés, mert annak tekercsének hiányában ritkán indul el egy készülék.
(#) kovacspista válasza kaszas19 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Helló! A színek élénk megjelenése legtöbb esetben valamilyen kontakt hibára vezethető vissza.Lehet a fekete - fehérre váltásnak is oka ez, de az antenna jel , vagy A-V jel szintjének megváltozása, csökkenése is okozhatja. Érdemes lenne ezeket átnézni, mielőtt berhelni kezded a TV-t! A TV - k meghibásodásuknál, nem mindig produkálnak szemmel látható hibát. Tehát , hogy szétszedem és ránézésre megállapítom a baját, ritka esemény hidd el!!
(#) kaszas19 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
igen ebben igazad van és néztük is hogy esetleg nem-e kábellel lenne-e a baj de az nem cseréltem is és ugyan az a hiba.
A tv-re digi beltéri van kötve azzal tévézünk.
A beltéri is kicseréltük a konyhaira de ugyan az a másik tv-n nincs ilyen probléma, nem szoktuk piszkálni.
(#) abyka1979 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!

Rosszul írtam.Nem 4-es láb,hanem egy csatlakozó,amin 4 kábel van.Ha ezt lehúzom az alaplapról,akkor elindul a tv.Ez megy az eltérítő tekercshez.Ha rajta hagyom,iszonyat sípol a nagyfesz körül valami,és melegszik a sorvégtranyó ezerrel.
Ha ez a csatlakozó rajta van és úgy megy a tv,kb fél perc múlva folyamatosan halkul a sípolás,és elhalálozik a végtranyó,mert megsül.
(#) kovacspista válasza abyka1979 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Amiket írtam akkor is fen tartom. Néz körül a vertikális eltérítésben. Kezd azzal , hogy lekötöd azt az egy tekercset. Ha ahiba megmarad , akkor a horizontális lehet a gond, de nem hiszem. Mindegy nézd meg és írj utána !
Következő: »»   603 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem