Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   931 / 1267
(#) Fantasy válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Üdv,meglett a hiba, a malomkerék menetzárlatos. Köszönöm a segítséget.
(#) kovacspista hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok! Van itt egy szakadt ellenállás, és nem értem. 5 sávos, sárga , ibolya, - eddig ok - ezüst ,
arany , fehér. A színkódok alapján az utolsó három nem lehet ott ahol van. Mekkora lehet ez az ellenállás?
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szia!
Vedd négysávosnak. 0,47 ohm.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2014
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Kössz! Raktam bele egy 27 ohmost, az füstöl kissé, és nem indul vele, tehát biztos, hogy kisebb kell bele, mint 27 ohm.
(#) kariba00 hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok˘!van egy daewoo DTH-29U7K-100D tv-m ehez kellene egy kapcsolasi rajz.Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza kariba00 hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Mondom: 0,47 ohm. Hol van ez az ellenállás?
(#) kadarist válasza kariba00 hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szia!
Mindig sassziszámra (chassis) keresünk! Eredmény: Bővebben: Link.
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
A tápban a trafó lába és a + között. A tekercs másik fele megy a FET-re.
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Mi a tévé típusa, már csak hogy esetleg rajz lenne-e hozzá.
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Ez az a bizonyos Alfa Centauri készülék.
Raktam bele egy 1 ohmosat, kis idő múlva kiverte a biztit, zárlatos lett a FET. IC előtte cserélve volt.
Pedig ez csak az oszcilláció hiánya miatt történhetett!!
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Esetleg nem nem a source-re van kötve ez az ellenállás?
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
De oda van kötve.
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Akkor nem a plusz-ra van kötve. Mi a kontroller IC típusa?
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Feb 21, 2014 / 1
 
Nem jó mondtam az egészet! A + ezen az ellenálláson keresztül a trafó lábára megy, és a tekercs másik fele megy a Fet re. A FETre közvetlenül a - van kötve. Nincs rajzom és úgy kellett lekövetnem. De úgy látszik ilyen idők következnek!! Most kaptam egy Orion T2040MJ készüléket,
Aminek biztos, hogy sorkimenő gondja van, de nem találok ilyet a neten. Ami rá van írva:
MHF 318-24-0407. Így nem találom. A ferrit magon van ez: M6 22 2 . Erre az M6 - os autópálya
dolgai jönnek be. Próbáltam a készülék típusa szerint, az sem vezetett eredményre. Tudod esetleg milyen sorkimenő való ebbe? Vagy valakinek volt már ilyen gondja, vagy van ilyen sorkimenője?

Az IC TDA 4605. Ezen volt a felírat: 4605-7.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) eyess válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Szerintem EZ jó helyette.
(#) kovacspista válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Ez utóbbi a saszi szám alapján megvan!
(#) djseed1 hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok.

Hozzám került egy Nokia Hotel TV 1730HS.
Annyi a gond vele, hogy nem tudok rájönni hogyan kell a csatornakereső menüt előhozni. Eredeti távja van de egyik gomb sem hozza elő.
Ha valaki esetleg talákozott ilyennel, vagy van ötlete hogy mi a tehendő, nagyon megköszönném a segítségét.
(#) endrusz válasza djseed1 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia! Az elején van egy kis leirás,hátha jó..
(#) djseed1 válasza endrusz hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia!

Köszi a leírást, de ezen a távirányítón nincsenek rajta azok a gombok amit a leírás tartalmaz.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a képen látható jelenség mindenképp képcső gyengeségre utal? A fényerő "felénél" már elkezd negatívba menni. Kikapcsolásnál meg összehúzódik a kép egy ponttá.
(#) Gafly válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Én is így gondolom...
(#) küzmös Gergely válasza Gafly hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia! Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak? Kis külső trafóról 7-8V-al való fűtést azt ismerem.. Esetleg az NTK ellenállással párhuzamosan egy másik ugyanolyan NTK? Amúgy ez egy Tungsram A 59-23 W/T cső.
(#) zolika60 válasza djseed1 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Gondolom csatorna keresésre külön táv van, hogy a lakók csak azt nézhessék amiért fizettek. Próbáld egy univerzális távval. Például ilyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) BarnaPili válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Ezt a csövet meg lehetne próbálni regenerálni.Kicsit kétesélyes a dolog,de sikerülhet.Az ezüstösödés tipikus gyenge cső jellemző.Ha nem sokat fog menni,elég megfűteni a csövet,ahogy írtad.
(#) djseed1 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szerintem is ez lehet a furfang a dologban.

Ahogy utána olvasgattam, az eredeti távja is jó lehet csak azok a gombok amelyik nyitná a menüt, le vannak hagyva a külső burkolatról. Eredetileg ott van. De ez csak akkor használható ha szétszedett állapotban használom a távirányítót.
(#) BarnaPili válasza djseed1 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Egy hagyományos ITT táv nem vinné?
(#) djseed1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Nem kizárt. A gyári távjában is egy ITT IC van. Van itt nekem valahol még olyan. Meg kell próbálni.
(#) bogumil13 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
üdv mindenkinek
THOMSON Type:633/TX807C EX 51-es olyat csinál,kb 20 mpként kikapcsol meg vissza.Mindegy h kék háttér van éppen,v adás megy.Nyüszitö fülsértö hanggal történik vissza kapcsoláskor eröteljesebb aztán megszünik mig ujjra ki nem kapcsol.Viszont AV üzemben nem kapcsol ki ha mondjuk DVDröl megy,de olyan alapzaj van a hangban mint mikor a rádiot hangoljuk ez egyforma erösségü ha elnémitom vagy hangot adok mindegy,a kép teljesen jó.
Mi lehet a gond?Hol keressem a hibát?
Megköszönöm a hozzászolásokat!
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Táp kondi hiba okozhatja?
(#) bogumil13 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Ugy hallom a táp felöl jön a nyüszités.Ha kikapcsolom a távirányitoval,akkor a power led világit a hogy kell,de a hang ekkor folyamatos lesz....mig be nem kapcs és kezdödik minden elölröl
Következő: »»   931 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem