Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   932 / 1267
(#) Pongó hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogyha a sorkimenő tranzisztor helyére (C-E) kb100W-os izzót kötök be, a sorkimenő trafót ki kell-e vennem.
Ugyanis adott egy philips (20gr1356/58) tv melynek nem találtam (ami az elektrotanyán van azt nem tudtam megnyitni) kapcsolási rajzot és hogy a sorkimenő tranzisztor okozza-e azt a hibát, hogy a tévén lévő készenléti led csak felvillan és nem indul el a táp.
(#) roymen válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia.Sziasztok.A Thomsonnak ez egy elég érdekes sassija.Van rajzod a tápról?Van hozzá tápjavító kit leírás is.Én is szenvedtem két ilyen géppel is pár éve.Ettől a tv-től kihullott pár hajszálam az biztos,amíg nem értettem meg a tápjának a működését.

Üdv.:Roymen
(#) roymen hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Egy kis segédlet:

Üdv:Roymen
(#) mate31 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok
kérdésem az lenne felétek,hogy van egy panasonic plazmatévém kb.4éves, és a upc beltériéről a hdmi kábellel nincs hang.Szerintem lenni kéne.A bemenetet már átállítottam digitálisra de így sincs.Így külön megy a hang rca ról.
Válaszokat előre is köszi.
(#) Laca13 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Lazer DVD600 hordozható TV/DVD-m, amit úgy kaptam, hogy vörös tónusú kép volt rajta. Szétszedtem, de szemmel látható alkatrész károsodást nem találtam. Tápfeszeket kimértem, nagyjából mind jó. Viszont most már nincs kép DVD módban, csak külső videó forrással, de az továbbra is vörös. Kontrasztot, fényerőt nem tudom állítani, bár az OSD szerint történik valami. Itt egy pár kép a jelenlegi állapotról, hátha valakinek van jó ötlete.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
szia
Kezd az én hajam is hullani.
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Köszi a segédletet!
Van vmi konkrét tipped?Már csak mert te tul vagy egy két dolgon ezzel kapcs.
(#) roymen válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Nálam a primer oldalon az összes elko cserélve volt,mert nem volt még akkor ESR mérőm.A kittet összeállítottam,kicseréltem a leírás szerint.Itt még olyat írtam a hiba jegyzékbe,hogy 1000uf kondi a szekunderen cserélve. Tápod amúgy hogy áll?Feszejek rendben vannak?

Üdv.:Roymen
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Most nézem a rajzot.Ez az utolsó kondi valamikor a CP092 lehetett,ha minden igaz,bár a jegyzékbe nem írtam pozíció számot.A primerben cseréld a BC337-40 et hátha ez megoldja a gondot.Ha ennek a tranyónak megváltozhattak a paraméterei és lehet hogy ez okozza a hibát.
Ez a tranzisztor végzi az optocsatoló által vezérelve a táp primer oldalának STBY-Üzem átkapcsolását, úgy, hogy üzemben zárt, stbyban kinyit (telítésbe megy). Ezzel stbyban lecsökkenti a csopper FET gate előfeszítését, és így annak nyitási idejét.Csak 40-es béta csoportúra cseréljed,más nem jó oda.

Üdv.:Roymen
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) roymen válasza Pongó hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia!Sziasztok!
Nem kell kivenni a sorkijét a készüléknek a műterheléses vizsgálat során,kivéve ha a sor meghajtó feszej bemenő lába,és a kollektorra menő lába nem Gnd-van.
Itt a kottája,csak sassi alapján keresd.:
http://elektrotanya.com/philips_tv_gr1-axla.pdf/download.html
Katt a Get Manual-ra

Üdv.:Roymen
(#) laszlo11 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
hellok!
samsung hagyományos képcső bekapcsoláskor homály , lassan tisztul fél óra elteltével tökéletes kép. mi a hiba?
(#) jantsika hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Megint egy kis segítségre lenne szükségem, mégpedig egy Orion T2150 STX-S-FL tévével kapcsolatban. Bekapcsoláskor a vízszintes eltérítő IC körül folyamatosan csipogó hangot hallani. (kép és hang nincs)
Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm.
(#) Zsoca1981 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Nekem is gondom van a tévémmel. Egy Grundig tv-ről van szó. A jelenség a következő. Mivel spórolunk amivel tudunk, egy kapcsolós elosztón van rajt, tehát amikor kikapcsoljuk a tv-t, akkor lekapcsolásra kerül az elosztó is. Majd mikor kell, elosztó bekapcsol, készenlét, távirányítóval bekapcsolás, kis hatásszünet, jön a hang, s mikor épp bejönne a kép, kikapcsol készenlétire. Majd bekapcsoljuk, s ismét mielőtt épp bejönne a kép, kikapcsol. Ezt eljátsszuk úgy 5-ször, néha 10-szer, de ha bemelegszik a tv, mehet egész nap, semmi baja. Csak a hidegindítással van gond. Amikor viszont nincs lekapcsolva a hálózatról, hanem készenléti üzemmódban van, akkor ezt van hogy egyszer sem, vagy csak egyszer játssza el a tv. Én arra gyanakszom, hogy a tápellátással van gond, de megkérdezném egy hozzáértő véleményét!

Válaszotokat előre is köszönöm!!!
(#) BarnaPili válasza Zsoca1981 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Hello!
Cseréld ki a pár kis elektrolit kondit a táp primer oldalán,és újra jó lesz.
(#) Zsoca1981 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia! Nagyon köszönöm gyors válaszod! A héten nekifogok, és kicserélgetem őket! Remélem ezzel megoldódik a gondom!
Még-egyszer Köszönöm!
(#) Pityu9 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Üdv!
Köszönöm, pontosan erre voltam kíváncsi! A többieknek is köszönöm a segítséget.
Üdv!
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
szia
Köszi az infot,cserélem ezeket aztán irok mi lett
Üdv:bogumil
(#) Pongó hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Köszönöm szépen Roymen!

Nos a helyzet állása, kicseréltem a sorkimenő tranzisztorát mert azért csak zárlatos volt.
Beletettem az újat működött kb5percig, de most úgy nézz ki, hogy ez is elszállt.Lehet gond a sorkimenő trafóval vagy ennek a meghajtó IC-jét nézzem esetleg meg?A rajz sajnos olyan gyenge minőségű, hogy nem sok mindent látni rajta.
(#) roymen válasza Pongó hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Szia.
Izzót ráaggatva a sor tranzisztor helyére mennyi volt a sortápfeszed?
2528,2527 mérés nélkül cseréld ki.
itt egy jobb rajz: http://elektrotanya.com/philips_gr1ax_chassis_14gr1021_14gr1221_sm....d.html

Üdv.:Roymen
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
A tápban lévő kondikat mérted ESR-re?Ellenőrizd a B+ vonalon a kondikat,ill. a 9v,és 12v-os ágat a tápban.Primer 2606 kimérni,ha rossz csere.
Egyenlőre ennyi.

Üdv.:Roymen
(#) Pongó hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Köszönöm ismét, igaz hogy ma már nem fogok vele foglalkozni de ha jutottam valamire írok
(#) roymen válasza Pongó hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Ok.Nincs mit.A sortrafó kimérésre is lesz majd tippem a következő alkalommal.

Üdv.:Roymen
(#) druxter hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Üdv!


Thomson 32VK45E szélesvásznú tv nem kapcsol be, 25 ös hibakódot villog, és nem kapcsol be.
Valaki találkozott már hasonló hibával, illetve hol keressem a bajt? Mellékeltem volna a service manualt, de 4,1 mega
Mértem egy 65 voltos zéner a táp résznél totál zárlat. Még 2 ic-t is ir a táp repair.
(#) kislacikahu válasza laszlo11 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Hali!

Egyik lehetőség a képcső elektronágyúja emisszió szegény...
másik lehetőség a nagy-feszt. előállító sokszorozó diódák belső ellenállása megnőtt, sorkimenő csere...
(#) pulsar24 hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Techwood T2105 tv-m, ami készenléti állapotban szaggatott sípoló hangot ad és a led is villog rajta. Készenléti állapotból be sem lehet kapcsolni (nem jelenik meg a kép és hang sincs). Mi okozhatja ezt a hibát?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Pongó hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Szia Roymen!
Szóval én inkább építeni szoktam áramköröket és nem pedig javítani, így ha butaságot kérdezek előre is bocsi.Szóval ha egy izzót beteszek a 7528-as tranzisztor C-E láb közé sorkimenőt bent hagyom a 25KV-os kivezetés marad a TV- ben.Bekapcsolom a TV-ét akkor elméletileg a 160V-os feszt kell mérnem a 6535-ös dióda katódján?Illetve a 9 és 12V-os feszültségeket visszaellenőrzöm a kapcsolási rajz szerint.És elméletileg az izzónak halványabban kell világítania mint 230V-os hálózaton.
(#) roymen válasza Pongó hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szia.A sortáp feszültséget a sortranzisztor helyére bekötött izzón tudod kimérni,úgy hogy a multid negatívja a tuneren,a pozitívja a sortranyó kollektorán. A fesznek 96v körülinek kell hogy legyen.
Üdv.: Roymen
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
6535 diódán csak akkor van feszültség ha a sortranzisztor a helyén van. Az a dióda a kép cső fűtés feszültségét szolgáltatja.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) roymen válasza pulsar24 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szia!Sziasztok!
Ez a tv 11AK30-11 török sasséval szerelt készülék.Valószínű hogy elszállt a BU808DFI darlington sortranyó a tvben.Első körben tedd stabillá a tápot.Pár hozzászólással ezelött ( Feb 11, 2014 ),ezzel a lappal szerelt tvhez csatoltam pár leírást.Olvasd át.
Üdv.:Roymen
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Kondenzátorok mérése,rosszak cseréjével kezd.Ha van ESR mérőd,mérd át a táp kondijait. Kapásbol a primer puffer elkót cseréld.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
Következő: »»   932 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem