Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   954 / 1267
(#) ligyakeli hozzászólása Máj 10, 2014 /
 
Thomson 21DG170 g hangvan kép nincs Mere keresem a hibát? Üdv ligyakeli
Még hozzáteném,ez csak a szkártcsatlakozon van az rfen semmi . Ki tudna valamit hozzászolni ,
sos lenne köszi hi süketfülek?
(#) zosza18 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Szia.
A hálózati betáptól mentem végig, a hidegpontig. Biztosítékokat, varisztorokat diódákat, tekercseket, ellenállásokat és tranzisztorokat mértem, ezek mind jók. Ezek után nem nagyon tudom, hogy hol keressek hibát, meg őszintén szólva nem is akartam, mivel már a stand by rész se működik, így mertem feltételezni, hogy ott lesz a hiba. Az igazat megvallva nem értek a TV-khez, és nem is szoktam velük foglalkozni, nem az én világom, csak hát a sajátomról révén szó, gondoltam hátha menni fog, de eddig besültem. Hálózat alatt nem mértem semmit se, csak kiszedve a panelt.
(#) eyess válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 10, 2014 / 1
 
Nézd csak egy kis segítség neked , hogy nehogy meg izéld magad.
(#) zosza18 válasza eyess hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Uhh... Nagyon szépen Köszönöm! Ez nagy segítség! Így már van mire nézni.
(#) kadarist válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Feszültségeket is kellene mérni és főleg a sorvégtranzisztort ellenőrizni, hogy nem-e zárlatos.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014
(#) zosza18 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Holnap ránézek rendesen. Így rajzzal a birtokomban merészebb vagyok mostmár. Meglátjuk mi a nyűge, remélem kiderül mi okozza azt a hangot is.
(#) BarnaPili válasza ligyakeli hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Tehát RF-en jó aTV-d,csak SCART-on nincs kép? Első körben nézd meg a scart csatlakozó forrsztásait.Ha az jó,akkor lehet menni a fóliák alapján.Jó ha van egy szkóp kéznél.
(#) kadarist válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Rögtön is kérhettél volna rajzot, mert nem feltételezi az ember azt, hogy anélkül ülsz le javítani.
(#) kadarist válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Szia!
Én úgy értelmeztem, hogy kép semmilyen bemenetről sincs, csak hang van, az is scart-on.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Sokan úgy vannak ezzel , hogy fizikailag megtudjuk mondani tutira , hogy hol a hiba .Adott tévében kicserélik az alkatrészt , és már megy is a tévé tovább.De mint mi tudjuk ez korántsem , így van .Ők kevésbé tudják ezt.
(#) zosza18 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Igazad van, kiment a fejemből, hogy rajzot kérjek. Sajnos vagy nem sajnos van egy pár javítani való ketyere amit fel kellene éleszteni mihamarabb és 100 fele jár a fejem.
(#) zosza18 válasza eyess hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Ez most a "hamarabb szólalok meg, mint gondolkodok" tipikus esete.
2 éve nekiugrottam az előző TV-mnek, mert a villám kikapcsolta, de akkor könnyű dolgom volt, mert a betápnál ment ki pár alkatrész, ami mérés és csere után azonnal ment a TV. Rajz nélkül, mert hát a betáp rész nem egy bonyolult rész még.
(#) zosza18 hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
Nos eljutottam odáig, hogy kimértem a feszültség alatt és az STR X 6750F nevű IC-ig megvan minden feszültség, viszont tovább nincs semmi. Ez kapcsolná a trafót, ami előállítja a szükséges feszültségeket a többi áramköröknek, úgyhogy itt bukik el az egész. Ezért nem is megy semmi úgymond rajta, mert nincsenek meg a feszültségek.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) kadarist válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 11, 2014 / 1
 
Kértem, hogy nézd meg a sortranzisztort is. Ha zárlatra dolgozik a tápegység, akkor jogos, hogy nincs a szekunder oldalon feszültség. Arra ügyelj, hogy feszültségmérésnél a hálózati oldalon a műszer negatív vezetéke a a nagy pufferkondi negatív sarkán legyen, a szekunder oldalnál pedig célszerű a tuner fémházára helyezni.
(#) ligyakeli válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Az rfen semmi a szkárton csak hang
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) komisa válasza granpa hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Igen sajnos hallottam már tervezett elavulásról,te még nem?
(#) zosza18 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Igen tudom, de elfelejtettem olyan szétszórt vagyok. Nos az a helyzet, hogy volt egy zárlatos kondi ami felett elsiklottam és egy kis biztosíték nem messze tőle ami szintén zenész. A sortranzisztor zárlatos volt teljesen, így ezen alkatrészek cseréje után átnéztem mégegyszer az egészet és kipróbáltam. MŰKÖDIK!
Köszönöm Neked és eyess-nek a sok segítséget! Nagyon örülök neki, hogy jó lett és hogy ilyen segítőkészek vagytok!
(#) kadarist válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szép munka! Gratulálok!
(#) mikiking hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
Üdv.
Van egy tv ami nem kapcsol be. Bármit nyomok rajta, csak a led villog pirosan, ami amúgy bekapcskor zölden szokott. Többet nem tudok mondani, mert egy használható eszközöm van, ami egy forrasztó, szóval méregetni nem tudtam. Mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) kadarist válasza mikiking hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia!
Valamit elfelejtettél, ugye tudod, hogy mi az. Viszont egy multimétert szerezz be mert nélküle biztosan sikertelen lesz a javítás.
(#) biji válasza mikiking hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia!

Vagy az izé megszakadt benne, vagy a minekhíllyák égett le. Más baja nem lehet.

Bocsi!
(#) zosza18 válasza biji hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia! Én a miafenére gondoltam, vagy még a hoccsijjákni. Na jó befejeztem, de ezt nem lehetett kihagyni. Bocsánat!
(#) eyess válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szívesen .

És tudod mi má csak ilyen izék vagyunk , hogy néha segítgetünk , ha úgy látjuk , hogy van értelme , és követik instrukciónkat .És akkor meg lesz az eredménye is.

Használjátok egészséggel jó tévézést hozzá .
(#) zosza18 válasza eyess hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) zosza18 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia. Eddig tartott az öröm. Kiment ismét a sorvégtranzisztor. Bontottam volt csak itthon, szóval lehet amiatt, bár most kicseréltem megint, de egyből kimúlt ez is. 2SC5446 volt a gyári, de nem találok ilyet már, csak a helyettesítőjét az FJL6920-at. Létezik más fajta esetleg ami jó volna bele még? Néztem egy csomót amúgy, de mind kicsi A szempontjából. Ez a helyettesítő is elég drága. Majd szétszedem megint ha tudok szerezni tranzisztort és átnézem az egész panelt megint, bár nem hiszem, hogy gond lenne.
(#) kadarist válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Cseréld ki a kollektorára kötött kondenzátorokat. Ha így is zárlatos lesz a tranyó, akkor a sortrafó betegeskedik.
(#) zosza18 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Rendben van Köszönöm! Amint kerítek tranyót, megcsinálom és írok!
Mégegyszer Köszi!
Üdv.: Zoli
(#) eyess válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
De lehetőleg , ha van rá mód ne élesbe indítsd a tévét.Mert ha esetleg van még valami bibi , akkor legalább nem fogja megint kiütni a már kicserélt alkatrészeket.
(#) zosza18 válasza eyess hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Most lehet hülyeséget kérdezek, (bocsánat érte!) de az éles alatt mit értesz, vagy hogyan próbáljam ki?
(#) eyess válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Az éles alatt , azt értem amikor egy az egybe a 230v , és bekapcsolod .
A nem élesbe indítás azt jelenti , hogy használsz egy előtétet a 230v , és a tévé közt ami megvédi a tévét az esetleges további hibáktól.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
Következő: »»   954 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem