Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   961 / 1267
(#) BarnaPili válasza tomii hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Tettél már bele másik TDA1170S-t? Ha nem akkor itt az ideje.
(#) teszti hozzászólása Jún 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy Daewoo K20C4NT CRT tévé nem kapcsol be. Este kikapcsolták, reggel már nem lehetett bekapcsolni. A készenléti led nem világít, konnektorba bedugva sem villan fel.
Mi lehet a problémája?
(#) BarnaPili válasza teszti hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Ellenőrizd a hálózati biztosítékot.Ha kiégett akkor valószínűleg a lemágnesező PTK lett zárlatos.Vagy a tápegység.Egy 60W-s izzót bekötve a bizti helyére tudod ellenőrizni,van-e zárlat.Ha teljes fénnyel világít,akkor zárlat van,ha felvillan,akkor nincs.Ha nincs kiégve a bizti,akkor tápegység hiba,kis elkók a primer oldalon cserések.
István
(#) enree hozzászólása Jún 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Sony Trinitron TV a bekapcsolás után csak hangot ad, képet nem, közben a standby-led "ötöket" villog. Ha sokáig úgy hagyják, vagy többször ki-be kapcsolják, egy idő után megjön a kép.
Mi lehet a baja? Ha csak kondik száradtak ki benne, akkor azokat ki tudom cserélni.
Azt tudni kell róla, hogy kb 15 éve nagyjából folyamatosan megy...
Előre is köszi.
(#) BarnaPili válasza enree hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
98%,hogy a képcső gyenge.Egy oldallal visszább van erről szó,kövesd az ott olvasottakat.
István
(#) enree válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Köszönöm, átnyálaztam. Akkor a képcső fűtésénél kell keresnem egy diódát és az át kell kötnöm? Ha jól értem, így nagyobb árammal fogja fűteni az elfáradt képcsövet?
Endre
(#) BarnaPili válasza enree hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Nem biztos,hogy minden Sony képcsőfűtés diódás.Ha megtalálod az áramkört,meglátod,van-e benne.Ha nincs,akkor csak egy ellenállás vagy tekercs van benne.
(#) skarlik válasza gurami hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Ezzel azt jelenti,hogy már kivan a képcső!Nemsok idig megy már!
(#) krisman26 hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
Sziasztok.Van egy Ovp 50 -es kis tv és az a probléma vele h bekapcsolas utána minden klappol hang is van csak sötét a képernyő. A magasf. Trafó működik de vmiert sotet a képernyő. ELEINTE csak ki ki esett egy pillanatra a kép de most már sötét allandoan.Segitsetek mi lehet a problama hol keressem.?
(#) skarlik válasza krisman26 hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Üdv. A sorki alsó potián csavartál?
(#) krisman26 válasza skarlik hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Igen probaltam.Esteleg vmi más ok?
(#) krisman26 válasza skarlik hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Pontosan h érted h sorki?
(#) sany válasza krisman26 hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
A sorkimenő trafóra gondolt.
(#) krisman26 válasza sany hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Probaltam de semmi.Esetleg vmi más is okozhatja?
(#) teszti válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Szia!
Nem volt itthon 60W-os izzóm, ezért kicseréltem a biztosítékot, és bekapcsolt. Úgy néz ki hiba nélkül működik.
Vajon mi történhetett vele, hogy kioldott a biztosítékja?
(#) sany válasza teszti hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Szia!
Biztos , hogy van valami oka.
Lehet valami túlmelegedik benne és így zárlatot okozott.
(#) teszti válasza sany hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Érdekes egy hibája van, az biztos.
AMi fura, hogy este ki lett kapcsolva, addig gond nélkül mert, másnap reggel már nem lehetett bekapcsolni....
(#) sany válasza teszti hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Igazából semmi ötletem nincs , hogy mi lehet a baja én őszintén szólva nem nagyon értek a TV-khez.
Csak tapasztalatom van. Tavaly ősszel ment tönkre a jó öreg majd kb. 30 - éves Videoton TV-nk. Az is először kicsapta a biztosítékot, amit ki is cseréltem. Amikor szétszedtem nagyon poros volt a belseje, azt hittem a por miatt valami túlmelegedett benne. A biztosíték csere után két hétig minden gond nélkül működött a TV, aztán egyszer elment a kép és vissza se jött. Ekkor már elvittem TV szerelőhöz, azt mondta hogy sorvégtrafó hibája van és így már nem javítható.
(#) eyess válasza sany hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Egy sorvég hiba még mai napig is javítható főleg a Videoton tévékben .Szinte a benne található alkatrészek a fiókban is megtalálhatóak.Szóval nincs olyan alkatrész benne amit ne lehetne beszerezni.
Viszont Nem jellemző az , hogy kicserélünk egy biztosítékot , és megjavul minden.Persze erre is van példa , de ha a biztosíték kiolvad annak oka szokott lenni pláne ha csere után , ha megy is egy pár percig , és megint kiolvad.

Ezen készülékek javítás során többféle mérést igényelnek , és ehhez szükséges a benne lévő alkatrészek ismerete is , és egy műszerrel való mérések ismerete is.

Mint írod
Idézet:
„én őszintén szólva nem nagyon értek a TV-khez”
, így nem javaslom a további tévé szerelgetést a számodra .Főleg a saját érdekedbe , és védelmedbe.

És végül azt tudom tanácsolni , hogy ne csak egy tévé szerelőt kérdezz meg , hogy megtudja e javítani a tévédet , ha nem legalább kettőt hármat , és legalább lesz hasonlítási alapod , hogy ki tudná , vagy ki nem tudná megjavítani , és nem utolsó sorban a javítási ár sem mindegy .
(#) sany válasza eyess hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Mást nem is tudnék és nem is akarnék szerelgetni a TV-ben, minthogy biztosítékot cseréljek benne.
Sajnos a TV már nincs meg. Pedig én a szerelőnek elhittem, hogy beszerezhetetlen egy ilyen "öreg" TV-hez manapság egy ilyen alkatrész.
(#) skarlik válasza krisman26 hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
NEMREAGÁL A FÉNYERŐRE? Mikor a potit csavargatod?
(#) teszti válasza sany hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Ha megint kimegy a biztosíték, hogyan tudnám megtalálni, hogy mi melegszik fel nagyon?
(#) kadarist válasza teszti hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Ha megint rossz lesz a biztosíték, akkor cseréld ki a lemágnesező ellenállást. Fekete kocka.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2014
(#) teszti válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Köszönöm! Ő lenne az ugye?
Van még egy érdekes hibája. SCART-on van csatlakoztatva a TV, és bekapcsolásnál sistereg, és kb. 1 másodpercig össze vissza fut a kép. Próbáltam másik kábellel, de ugyanezt csinálja.
Olyan minthe bekapcsolásnál még nem lenne meg a teljes jel a SCART-on.
(#) kadarist válasza teszti hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Naná, hogy ebben a tévében fehér színű ez az alkatrész. Nem egyszerű beszerezni, de egy kis ügyességgel a fekete háromlábú is beleépíthető a fehér helyett.
(#) teszti válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Elég húzós az ára. Olcsóbban be lehet szerezni valahonnan?
(#) gurami válasza skarlik hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Sziasztok
Tegnap este sajnos újrakezdte a TV, ezt a képelmenős játékot, igaz csak pár percig csinálja bekapcsolás után. Megpróbálkoznék azzal a 2 ohm-os ellenállás áthidalásával is, amit említettetek. Megmondanátok nekem hogy pontosan milyen jelzéssel találom ezt?
Köszönöm
(#) kadarist válasza teszti hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Fekete is jó lesz helyette. Bővebben: Link.
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Jún 25, 2014 / 1
 
Sorba van kötve azzal a diódával.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Ez gyors válasz volt, köszi.
A soros kötéssel nincs problémám, de biztosabb lennék magamban ha inkább a jelzésszámot adnád meg.
Következő: »»   961 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem