Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   964 / 1267
(#) skarlik hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!!!!!!!!Lenne egy JVC AV32x37sue tv!Képcsövet cseréltem benne,mert zárlatos volt a zöld ágyú!Szokásos LGPHIULIPS 76-os képcső,tettem bele egy igani Német csövet!Tekercset átköttem,idáig okké!A Geometrika kellene!Enne mi a szervízmenűje!Tudja valaki?Előre is köszönném!
(#) kadarist válasza skarlik hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Nézd meg ezt a szervizleírást: Bővebben: Link.
(#) cxaba válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Köszönöm, akkor fogok készíteni más képeket is.
(#) cxaba válasza cxaba hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Üdv.
Ha estleg azek többet segítenének?
(#) cxaba válasza cxaba hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
továbbiak:
(#) Gabes válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
A sorkimenő felől jön a sípoló hang, a forrasztásokat újra megnéztem azok jók. Az új tranzisztor is rendben van.
(#) Gabes válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Átforrasztottam a nyakán lévő tekercs kivezetéseit, a panelon a stekkerét is.
(#) kadarist válasza cxaba hozzászólására (») Júl 2, 2014 / 1
 
(#) kadarist válasza Gabes hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Most függőleges vagy vízszintes a csík?
(#) Gabes válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Igen a forrasztások rendben vannak, de kb. 15perc után átkapcsoltam a csatornát és megint előjött a sípoló hang és a csík.
(#) Gabes válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
függőleges
(#) villanyipi válasza Gabes hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Ha sorimenő sípol akkor csinálj sötétet nézd meg hol látod szökni a delejt, a trafónál problémás de ha visszakeresel a fórumba írnak jó pár tanácsot a beragasztásra, nekem a gumicuminál szökött az áldás addig minden baja volt a gépnek, mióta nem ereszt a kép is tökéletes De ez csak egy tipp, mellesleg ha az anód nincs rendben az nagyon sok hibát mutathat érdemes ránézni
(#) kadarist válasza Gabes hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Na, akkor a linkelt rajzom alapján nézd át azt a pár alkatrészt, csatolókondi, eltérítőtekercs, csatlakozók, forrpontok.
(#) kadarist válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Függőleges csík van, tehát a sorvég jó, csak az energia nem folyik át a horizontális eltérítőtekercsen.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Sziasztok
Sajnos még sincs időm ma szétszedni a TV-t, mint ahogy mondtam. Talán majd hétvégén.
Pedig azóta minden bekapcsolásnál újra jelentkezik a probléma. A kép villog 3-4 percig, de azután abbahagyja.
(#) cxaba válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Hálás köszönet,
A dolgok alakulásáról néhány szóban vissza fogok térni.

Tisztelettel
Csaba
(#) Gabes válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Sötétben is néztem, gumicumi is jó és az anód is.
Az antenna kábelt ha rádugom csak akkor jelentkezik a hiba, akkor is csak, akkor ha váltogatom a csatornát 2-3 kapcsolás után. Ha nincs rádugva az antenna és nem kapcsolgatom akkor kb. 15 percig bírja.
(#) Gabes válasza kadarist hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Átnéztek ezek jók, de azért átforrasztottam.
Az antenna kábelt ha rádugom csak akkor jelentkezik a hiba, akkor is csak, akkor ha váltogatom a csatornát 2-3 kapcsolás után. Ha nincs rádugva az antenna és nem kapcsolgatom akkor kb. 15 percig bírja.
(#) kadarist válasza Gabes hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Fényképezd már le ezt a csíkot. A csatolókondit cserélted, kimérted?
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
(#) Gabes válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Küldöm a fotót este valamikor.
A csatolókondi pontosan melyik?
(#) kadarist válasza Gabes hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Amelyik a soreltérítő tekerccsel van sorba kötve. De ha távirányítós csatornaváltásra jön elő a hiba, akkor nem ott kell kereskedni.
(#) vackor88 hozzászólása Júl 4, 2014 /
 
Alien ctv 5196 tipusu televiziocskam ugy dontott h nem akar tovabb mukodni
Eddig semmi problema nem volt vele, majd par napja kb. 20 perc nyomkodas utan kapcsolt csak be.
masnap ismet ugyanez, most pedig mar egyaltalan nem.
a piros led vilagit de nem kapcsol be! vki tud vmi egyszeru megoldast, annyit mem er h szerelohoz vigyem
de ha lenne valami konnyen kivitelezheto megoldas h meg mukodjo. 1darabig az erdekelne
(#) Gabes válasza kadarist hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Küldöm a fotót. Csak a távirányítóval próbáltam, de kipróbálom anélkül is ha lesz egy kis időm és akkor írok.

CAM00123.jpg
    
(#) kadarist válasza Gabes hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Így már teljesen más a helyzet, mert kép van, csak zavaros. A sorkioltással van gond. Valamelyik, sortranzisztor kollektorára kötött kondenzátor lehet defektes. Jó lenne egy rajz. Mi a tévé típusa?
(#) Gabes válasza kadarist hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
A kép nem zavaros csak rossz lett a fotó. A rajzot én is kerestem a neten, de nem találtam.
Típusa: Tecwood T2132
(#) kadarist válasza Gabes hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Hogyne lenne zavaros, a középső világos sávban van a csatornalogó. Rajzot én sem találtam, ezért az alaplapi feliratokat kellene megnézni.
(#) villanyipi válasza Gabes hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Én a helyedben minden alkatrészre rámérnék ami a képcsőre menő panelen van, biztos hogy van még ott hibás alkatrész csak elbújik becsületesen rajz nélkül nem nagyon tehetsz sokkal többet csak mérni
(#) stevepapa válasza Gabes hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Azt a Bu 808 tranyót kicserélném, lehetőleg bontottra mert sok a hamisítvány. A jelenség tipikus sortranyó hibára utal. Akkor szokott ilyen lenni mikor a 808 helyett valami nem darlingtont raksz be és véletlen elindul.
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Jogos! Ott a pont!
(#) cxaba válasza kadarist hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Hálás köszönet,
A TV müködik, rajz nélkül nem ment volna, a TDA 4601 és a C3552-tranzisztor bázisát csatoló elko vólt a ludas, a kép minöség jó, csatorna váltáskor nincs tökéletes vizszintes szinkron de nagyon rövid idön belül be áll. Még valami gubanc a hanggal is van mert csak egy elhangoláshoz hasonló alapzaj van amit lehet erősíteni-halkítani de az adás hangja nem halszik egyáltalán. Még nem néztem meg semmit és a feszültségeket sem ellenőriztem, csak akartam tudatni amint meg igértem hogy van előrelépés. Most fogom folytatni tovább a keresést.
Tisztelettel Cs.
Következő: »»   964 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem