Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   973 / 1267
(#) misabacsi válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Üdv! Írtam, hogy a ventilátor működik, hát nem működött, mert a csatlakozója szét volt csúszva. Kitisztítottam és visszadugtam a kábelt, és működik.
Köszönöm a segítséget.
Misabacsi.
(#) sk3tch hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne egy régebbi Thomson TV-vel, hogy bekapcsolás után elkezdi felfele váltani a csatornákat magától. Egy led jelzi a TV elején ha távirányítóval kapcsolgatom, ez e közben nem jelez.Távirányítóból kivettem az elemet hogy teljesen kiszűrjem a problémát, ez sem segített. TV panelján nem láttam púpos kondenzátort. Mi lehet vajon a probléma?
(#) villanyipi válasza sk3tch hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Előlapi gombokat nézd át ha alapból átvezet akkor csere.
(#) sk3tch hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Előlapi panelon van 4 gomb, kimértem nincs rövidzár. van rajta még egy kondi (ezt cseréltem is) egy infra vevő meg egy 3állású led. Ha az előlapi panelt lehúztam, úgy tűnt a probléma megszünt.
(#) stevepapa válasza sk3tch hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Nem kell rövidzár, elég ha átvezet. Néha nem a gombok vezetnek hanem a panel, illetve a gombok alá rakódott por.
(#) villanyipi válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Levegő spray esetleg kontaktsprével tisztísd ki ha nem segít akkor marad a gomb csere.Utóbbinál várd ki a száradást mert bajokat tud okozni.
(#) Szpisti válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Szinte ugyanezzel a problémával találkoztam mostanában a konyhai Panasonic tv-nél.
Időnként magától bekapcsol, vagy a hangerőt szabályozgatja fel-le, vagy a fényerőt/kontrasztot.
Az hogy kb. 8 éve a gáztűzhelytől nem messze a hűtő tetején dekkol, már eleve nekem is valamiféle por-kosz olajlerakodás miatti átvezetésre terelte a gyanúmat. Természetesen a távirányító önállósodása nálam is ki lett zárva.
Napokban teljesen behülyült. Most kivételesen nem a távirányítót nyomkodtam, hanem az előlapon levő kezelő gombokat zongoráztam végig párszor.
A hiba eltűnt.
Előszedtem a rajzát : az előlapi nyomógombok egy ellenállásosztó elemeit zárogatják , és az így keletkezett leosztott vezérlőfesz vezérli a mikroprocesszort.
Ezek az ellenállás értékek 2-15 Kohm értékűek, úgyhogy ha csak kicsit is átvezet a kapcsoló érintkezője, vagy a nyákon a lábak közt, nem csoda hogy elkezd magától kapcsolgatni.
Úgyhogy tán 7végén rászedem magam én is és kitakarítom végre.
(#) sk3tch hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
No mégis csak a gomb volt, leforrasztottam az összeset és megjavult úgy fest. De szakadásvizsgálatnál nem sípolt, ellenállás mérésben 2k fölött volt. wtf?
(#) stevepapa válasza sk3tch hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Akkor jó ha végtelen !!
(#) villanyipi válasza sk3tch hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Ha értéket irt átvezetett ez természetes
(#) Csongi_ hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Nagyszuleinmel a szomszedban lakik egy oreg bacsi, akinek elromlott a TV-je. Egy 50cn koruli atmerovel rendelkezo CRT AKAI tv-rol van szo. Mikor bekapcsolom, hang van, de kep nincs. A kepernyon se villanas se a magasfeszultseg nem erzekelheto a kepernyon (nem vonzza a szorszalakat a kezemrol), ezert a sorkimenotrafora es kornyekere gondoltam, hog az hibasodhatott meg. Szerintetek hol keressem a hibat? Innen 10km-re van, igy hazahozni nem tudom, es minden szerszamom es alkatreszem itthon van, csak azt kellene elvigyem amire szuksegem lesz.
(#) sk3tch hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
2k állásban mért végtelent úgy értettem diódatesztnél is végtelent írt ugyan, de mégis rakoncátlan volt. Sztem kontaktos lehetett a gomb mert ha az előlapot becsuktam ami bepattan akkor kezdett váltogatni újra. Problem solved, thx
Csongi:
Vagy nagyfesz trafó vagy van ott egy drága tranyó is. szerintem a kettő közül valamelyik. Természetesen tisztában vagy a tévé veszélyeivel, így elővigyázatos légy és ne rövidítsd le a hobbielektronikások átlagéletkorát
(#) srlc99 hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sziasztok!!

Olyan problemaval fordulnek hozzatok, hogy egy Samsung CW-29Z306T tipusu televiziom, amit reggel meg neztem most viszont nem kapcsol be, csak kattog. A led nem vilagit sem pirosan sem zolden. Csak tak-tak...
Esetleg tudna nekem valaki segiteni, mi lehet a problema?

Elore is koszonom!
(#) srlc99 hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Szoval...

Szetszedtem a tv-t es hosszas kutakodas utan raleltem a neten a hibara.
A sorkimeno trafo kattog. Mit kell ilyenkor ellenorizni?
Kondikat? Diodakat?
Netan kilehet dobni a kukaba?

Kerlek, segitsetek!

Elore is koszonom!

Udv; Robi
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
(#) Peet19 hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sziasztok.
Van egy nagy képernyős (régebbi fajta) Samsung tv-m, és néha gondol egyet és menet közben kikapcsol. Távirányítóval vissza sem lehet kapcsolni, csak a gombjával ki aztán be. Ekkor hallatszik hogy folyamatosan kapcsolgat a relé egymás után kb. 5 - 6 szor ki - be aztán elindul a tv rendesen. Bejön a kép, megy egy darabig aztán kezdődik minden előröl.
Szétszedtem, megnéztem a panelját, púpos kondit nem találtam, semmi meghibásodásra utaló jelet, égés vagy ilyesmi.
Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet a hiba oka? Vagy merre keressem?
Előre is köszi a segítséget!
(#) májkrobi hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérem!Adott egy dana 9005 l-td monitor/monitor-tv/ ami nem akar bekapcsolni. A hangszóró ütemesen,halkan kattog. Merre keressem a hibát?
(#) djseed1 hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Hozzám került egy TV 11AK30a11-es sassszival szerelt. Viharban, áramkimaradás volt, aztán hírtelen túl erős áram jött meg és annyi volt neki. (tulaj elmondása szerint)

Nos, szétkaptam, táp primer körében meg is volt a mérhető és látható probléma. Q801 totál zárlat, mellette R809 elrepedve. Van egy ugyanijen sasszim alkatrészbe meghagyva, a táprésze működik, abból pakoltam át az alkatrészeket. És elővigyázatosságból az IC800 is cserélve lett.
220-ba be, és a táp csipog. Gondoltam sorvégtranyó, de csere után a hiba úgyanúgy megmaradt.
Továbbá, D800,C881, C858, C859, C810, IC801,C860,R834 cserélve. Hiba ugyanaz maradt.
Kicsit csipogtatva hagytam, és észrevettem hogy a szekunder oldalon C827 (16V/4700uf) erősen melegszik. Rámérve 16v hejett, 24v körül mozgott a fesz.
Most az van hogy éppen csak közel hajova hozzá hallani a csipogást, 24Vból 3V lett.
Nemértem miért nem indúl a táp, sehol nemtalálok zárlatot a szekunder oldalon.
Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm....
(#) djseed1 válasza májkrobi hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Szia!
Tápegységhibára gondolnék. Púpos lessz néhány kondi, szerintem.
(#) májkrobi válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Szia!
Cseréljem őket? Az inverterek valamennyire indulnak. Halvány fény van.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
(#) djseed1 válasza májkrobi hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Képet tudnál mutatni róla, mert ez így kicsit sötétben tapogatózás.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
(#) májkrobi hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
A készülék belvilágáról?
(#) djseed1 válasza májkrobi hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Igen.
(#) májkrobi hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Holnap tudom prezentálni,addig is köszönöm a segítségedet! Jó éjszakát!
(#) villanyipi válasza Peet19 hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Mérj rá a relére sanszos hogy az ment haza füst falvára.
(#) djseed1 válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szerintem ott forrasztási hiba lessz. Vagy fáradt kondi. Az a rellé a demagnetizálást végezheti, nemhiszem hogy rajta keresztül kap feszt az egész hóbelevanc. És azért kattog mert nincs valami gond van, nincs elég fesz valahol és a tv próbál indúlni, újra és újra.

Peet19- keress kapcsolást a tv-dhez, és át kell mérni a dolgokat. Úgy néz ki hogy valami megmelegszik, ha kis munkaidő után elkezd kapcsolgatni. Tuti kondi baj lessz.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szia!
Sok tévétípusnál van segédtápegység, ahol relével oldják meg a főtápegység bekapcsolását. Konkrét típus ismerete nélkül felesleges találgatni.
(#) srlc99 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Esetleg nekem nem tudna valaki szolgaln egy tippel?

Koszonom elore is!
(#) stevepapa válasza srlc99 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ki kellene venni a sortranyót, és a tápokat ellenőrizni.
(#) srlc99 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
A sortranyo a fekete kis tranzisztor? Vagy magat a trafot vegyem ki? Addig eljutottam h kihuztam egy kabelt ( fogalmam sincs h mit) es akkor nem kattogott. A tv be is kapcsolt viszont se kep se hang. Ha visszadugom a kabelt visszater a kattogas.
(#) stevepapa válasza srlc99 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Valószínű, hogy az eltérítő tekercseket húztad le. Ebből viszont kiderült, hogy a táp megy. Vagy a tranzisztor qka, vagy sok a táp, vagy trafó. A sortranyó egy "izmosabb fekete háromlábú holmi. A trafót körbefogó alumínium lemezre van csavarozva. Azt kellene először megmérni, nem zárlatos é.
Következő: »»   973 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem