Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   986 / 1267
(#) BODHEAD válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
B-E:totál zárlat Még egyszer nem veszek tranzisztort.Nem az enyém a TV.Mindenesetre köszi a segítséget.
(#) kadarist válasza BODHEAD hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Mi a tranzisztor típusa? Ha a kollektorára kötött kondenzátorok jók és mégis tönkremegy a tranzisztor, akkor valószínű, hogy a sortrafó a hibás.
(#) BODHEAD válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
A tranzisztor tipusa:2sc5698.A sortrafó vadonatúj /hqelektronika/.
(#) kadarist válasza BODHEAD hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Na, ezért kérdeztem a tranyóra. Ebben van egy beépített B-E ellenállás és azért mérsz zárlatot. Tranyó nélkül meg van a sortáp a kollektor helyén?
(#) BODHEAD válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Lehúztam a vezetéket ami a sortranzisztor kollektorára megy 135V helyett 30 volt jön és folyton visszaesik 0-ra.A lehúzott vezeték mellett ugyanúgy 2-t villan a led.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Kösz a rajzot
Tehát először amikor bekapcsoltam, nem volt vízszintes eltérítés, de hang volt, tehát működött minden. Most kicseréltem a C627est ami 470nF volt bene, és olyat is tettem bele, és az R6459s ellenállást, aminek értékét nem tudtam, de 2,2K tettem bele. Most a TV be se kapcsol. A visszajelző átvált zöldre, majd magától vissza Standbyba, tehát pirosra...
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Függőleges vagy vízszintes csík volt az ernyőn?
(#) kadarist válasza BODHEAD hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Vezetéket húztál le? Forraszd ki a tranzisztort, tégy a kollektor és emitter helyére egy 40-60W-os izzót és kapcsold be majd mérj feszültséget a kollektor-emitter között, az izzós terhelés mellett.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Függött
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Ha függőleges csík volt, akkor ez valami banális szakadás lesz és jó irányba keresgéltél. Visszadugtad a csatlakozót?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Vissza igen. Mondom, volt benne a fólia kondi, egyik lába meg volt égve, és nem is ért a forrasztáshoz rendesen. A fólia kondi két széle púpos volt, cseréltem. Utána az ellenállás is szakadt volt. De miután cseréltem a két alkatrészt, már nem kapcsol be a TV.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Mérd meg a folytonosságot a sortranzisztor és a C627 csatlakozó felöli lába között. Sortápfeszültség meg van indításkor?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Ha a sorvégtranzisztor a Q603 akkor onnan a minusz vezet csak a C627es kondiig, ez rendben.
Melyik lába a sorkimenőnek a tápfesz?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
A rajzról nézd le a trafó lábát (B+). De mi az, hogy a mínusz vezet? Ohmméréssel nézd meg és max.3-4 ohm-ot szabad mérned a sortranyó kollektora és a kondenzátor között.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Tranyó kollektora és a kondi között úgy 4R van. a B+ pedig 114V amikor a visszajelző LED zöld.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Ez így jó. Most nézd meg azt, hogy a kondenzátor másik sarka csatlakozik-e a testhez. Ha igen, akkor vedd ki a kondenzátort és próbáld indítani a készüléket. Persze így megint csak egy csíkot fogsz látni.
(#) Radoo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Sorra menõ tàpnak mekkorànak kène lenni?
(#) kadarist válasza Radoo hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Most mennyi? 120-150V körül kell lennie.
(#) Radoo hozzászólása Okt 16, 2014 /
 
Ha jol mertem 137
(#) Radoo hozzászólása Okt 16, 2014 / 1
 
Igaz nem ide tartozik de a mikrom is fustolog.. pontosabban csak az a ket keramia ellenàllàs. Mitõl?? O.o ki cserèlhetem az ellenàllasokat amely 5w 47ohm egy 10w 15ohm huzalra??
(#) Radoo hozzászólása Okt 16, 2014 /
 
Betàp oldalon van... Bàr nem èrtem a szerepèt.. megprobalok kèpet rakni
(#) kadarist válasza Radoo hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
A bekapcsolási áramlökés csökkentése miatt vannak azok az ellenállások. Nyilván nem működik az őket áthidaló relé. Kösd át az ellenállásokat.
(#) Radoo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Atkotottem es hibatlanul megy. Koszoonom szepen!!
Mar csak a tv-vel kell harot vívnom
(#) kadarist válasza Radoo hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Van a tévében egy relé? Ha van, akkor az behúz bekapcsoláskor?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Érdekes, nincs benne kondi, de úgyse kapcsol be mitnt azelőtt..
(#) Radoo válasza jdani hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Van benne relè de nem huz be ha jol hallom
(#) morgo hozzászólása Okt 16, 2014 /
 
Sziasztok! Egy kb. 10 éves 72cm-es Orion tv azt produkálja már minimum fél éve, hogy néhány percenként kikapcsol. Kattan egy nagyot, majd az alapbeállításokkal indul újra (mintha áramtalanítva lett volna). Viszont ezt csak egy bizonyos csatornán csinálja. A többin hibátlanul működik. Okozhatja ezt a kábeltévé, vagy a készülékben keressem a hibát?
(#) Radoo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Am erdekes.. a stand by lampa vilagit, es nem indul el pedig a rele is kattan. Probalom a csatirnat valtani de semmi, valtja de nem indul el a tv.. es a stand by meg mindig vilagit.. na mist mit csinaljak.. atneztem a panelt nehol feketere sult az uzemi ho miatt atforrasztottam mindent.. de semmi :/ alkatreszek jonak tunnek multival belekukkantottam.. egyessevel.. es megsem indul el :/
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Akkor valami végzetes történt az alkatrészcserék folyamán.
(#) Radoo válasza Radoo hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Van egy d1878 tipusu elèg nagy tranyó sorkimenõ mellett.. azt hellyettesíthetem bu208-al??
Következő: »»   986 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem