Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Puskalövés utánzása
 
Témaindító: berni12345, idő: Márc 3, 2016
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) berni12345 hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Sziasztok,

van-e ötlete valakinek arra, hogy hogyan lehetne 12V-os akksiról puskalövést utánzó hangot kiadni elektronikusan? Akár többet is egymás után, mondjuk pár másodpercenként. Fontos, hogy a hangerő is hasonló legyen. Én nem értek hozzá, de ha valaki tud rá megoldást, érdekelne. Ötletem: pl. egy mp3 lejátszót meghekkelni. Vagy egy szirénán valahogy lecserélni a vinnyogást.

Köszönöm a segítséget!
(#) KBal76 válasza berni12345 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Elektromechanikusan? Készíteni egy dobtárat, ami riasztópatronokat (vaktöltény, ami a startpisztolyokba vagy gáz-riasztókba való) tartalmaz, azokat sorban elsüti idôzítve.
(#) Buvarruha válasza berni12345 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Aztán kivonul a TEK, vigyázz ezzel. Amúgy egy puskalövés 120-140dB is lehet, nem könnyű ekkora hangerőt csinálni.
(#) Cavalier hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Madárriogatónak kell?
Létezik ilyen PB palackkal működő cucc. Egy vas tartályba ereszt egy szeleppel némi gázt, majd azt meggyújtja piezóval. Elég nagyot szól, bár azt nem tudom milyen ismétlődést lehet elérni ezzel.
(#) berni12345 hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Szia, igen madár ellen kéne. A gázágyúval az gond, hogy kb. 100e Ft + lopják a palackot (is). valami olcsóbb és nem gázos dolog lenne jó emiatt.
(#) HiMen hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Acél csöveket (6-8 mm belső átmérőjű, 20-30 cm hosszú) szerezz be. Végükbe menet és egy csavar. Ici - pici fúróval megfúrod a csövet a csavar felett. Kvázi készítesz egy elöltöltős pisztolyt. A furatba hajszálvékony vezeték hurok, amit majd felízzít egy elektronika és elsüti a csövet.
Előröl megtöltöd a csövet (vagy kérsz valakitől lőport vagy lekaparsz egy doboz gyufa mérgét, finomra töröd és leszitálod). Rá folytás viaszos vattából. Minél szorosabb a folytás, annál nagyobbat fog szólni. tehetsz bele sörétet is ))

Elsütés: Mikrovezérlő (mondjuk ATmega az olcsó) méri az időt és amikor eljött, akkor egy-egy lábát 1-re állítja. Erre egy tranyó bázsa van kötve, a kollektor-emitter körbe pedig egy aksi 12v-ja sorbakötve a vezetékkel, ami felízzik és elsüti a csövet.

Ha van 32 lábad, akkor 32 cső, 32 durranás. Ha több kell, akkor demultiplexer és annyi cső amennyit akarsz...

Az egész mehet egy jó erős dobozba és akár fel a fára, az enyveskezű kisebbségieket elkerülendő. Az egész 10 eFt alatt megvan.

Csináltam már hasonlót... működik...
Remélem segítettem.
(#) berni12345 hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Mennyiért csinálnál nekem egy kb. 200 lövetűt, kb. 1 órás durrantásokkal? Ez időjárásálló? Elég hangos, hogy elriassza a madarakat? Köszi
(#) HiMen hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Hangos és meg lehet csinálni időjárás állóra. De 200 az piszok sok. Ráadásul töltögetni is kell a csöveket.

Akkor inkább mikrokontroller - audio IC - aktív hangfal.
Jól felhangosítani és felvenni hangokat (lövés, ragadozó madár víjjogás, kereplő vagy amit akarsz).

...esetleg légpuska v. .22 kispuska és jó szórakozást! ))
(#) Remci válasza berni12345 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia!
Pl tölthetsz le fegyverhangokat mp3-ban és egy erősítővel meg egy időzítővel kombinálva lejátszod. Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza Remci hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Az alap koncepció jó de én időzítő helyett véletlen generátort használnék időzítő helyett (pic-avr) mert a madarak megszokhatják a pontos időnként érkező hangot .
(#) Bakman hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Hanglejátszónak DFPlayer mini, vezérlőnek valamilyen kontroller és egy erősítő. Mivel az állatok mindegyike tanulékony ilyen-olyan formában, hisz ez alapvető létkérdés, szerintem idővel megszokják azt, ha csak puskalövés hangot ad. Igaz, a lejátszó révén időnként lehet hangokat cserélni vagy eleve sok hang közül véletlenszerűen lejátszani egyiket-másikat.
(#) Cavalier válasza berni12345 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Legyártható az némi ügyességgel olcsóbban is, ha meg ellopják akkor a hangszórós cuccot is el fogják. A madarak ellen kell a hangnyomás, ahhoz a teljesítmény, ahhoz meg pl. autóakksi, ami szintén vonzó.
(#) berni12345 hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Most van egy motor akksi, egy időzítő meg egy riasztó sziréna. Félóránként megy 20 sec-et. De nem túl eredményes, bár kevesebb lett a madár, de még mindig van. Lopás ellne ez azért jobb, mert ez kb. 15e Ft volt, nem 120e, valamint itt max az akksi nekik az érték, a többit dobhatják a kukába. Ez az mp3 + erősítő érdekes lehet. Vagy egy megafon a mostani szirénám elé? Még a motoros sziréna jutott eszembe, hátha attól jobban megijednek...
(#) Kera_Will válasza berni12345 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Felesleges a lövöldözés ...
Van erre egyszerűbb is ... Nálunk a kertben lett elhelyezve ( meggy / cseresznye fákat + 80-90m körzetben szomszédokét) az utcán is hatásosan védő egy piezzo sugárzós véletlenszerűen csiripelő csörgő csattogó elektronika.(egérriasztó hallható tartományban)
Elektromos madár riasztó kb.: 5-10-15 kHz körüli trillát "dudorászik" .
Persze a vége fele amikor az elem már a végét járta 3-4.hét akkor 1-1.5 oktávot lejjebb mutálódott a hangja. A kb.: 5 10 sec idejű vonyítása hosszabbá nyúlt és csökkenő frekvenciát mutatott. Persze lehet napelem + akksis tuning ... de így is a kritikus beérési ,leszedési időt kihúzta .(9 voltos "sokol" elem) .
Némi + terror hatást egy stilizált fából faragott széttárt szárnyú ragadozó madár szerű torzó fokozta. Arre lett felerősítve a csipogó. Ez egy hosszabb vékony fémrúd tetején libegett kb.: 5 7 méter magasan a kert felett.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) janbor hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
A látogató (jó) madarak nagyon tanulékonyak, legalább annyira,mint az ember.
A seregély kezdetben a cseresznyefa tetejéről csemegézett, ma már oldalról közelít.
A villogó CD lemezt is gyorsan megszokták. Amit érdemes megfigyelni, hogy vannak
felderítőik- ha minden rendben-jön a madársereg.
Aki tud eredményes megoldást, örömmel olvasnám a leírását.
(#) kaqkk válasza janbor hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Idézet:
„Amit érdemes megfigyelni, hogy vannak
felderítőik- ha minden rendben-jön a madársereg.
Aki tud eredményes megoldást, örömmel olvasnám a leírását.”


Akkor csak a felderítőket kell lelőni
(#) kly válasza janbor hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Jó ez a topik

Szóval nálam a műbagoly jött be. Amióta ott van a teraszon azóta nem raknak fészket az eresz alá mindenféle madarak. Még a kertet is elkerülik. És lövöldözni se kell.......
Félévente mindig kicsit odébb teszem.

Bővebben: Link


Olyan ijesztő hogy még én is félek tőle
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
(#) kaqkk válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Kell venni mellé egy műmacskát , az majd megvéd tőle
(#) KBal76 hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
Lehet hogy ez az irány hatásosabb, mármint a ragadozó madaras. Hangszóróból kiadni fiókáit etető ragadozó madár hangját, meg persze az éhes fiókák "nyöszörgését". Ahol éhes fióka van ott lehet ösztönből nem akarnak tanyát verni a tápláléklánc alsóbb szintjén lévô "zsákmány-madarak".
(#) berni12345 hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
Hát nekem kormorán ellen kellene, és 3 hektáros területre. Szóval a bagoly meg a ragadozó madár vonal nem jó, mert a kormorán nem fél tőlük.... Most szerencsére már elmentek, úgy néz ki, így őszig van idő gondolkodni...
(#) kly válasza berni12345 hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Húha....akkor neked ágyú kell 3ha ra. Reptéren is durrogtatnak!
(#) dannu hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
Gázágyú vagy karbit ágyú Ha ügyi vagy otthon tudsz barkácsolni .
Bővebben: Link
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem