Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   14 / 50
(#) wbt válasza ativagyok hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
BBBBB... Az, hogy minden sample-program hibás, egy dolog. Ilyen bénázást, pedig azt hittem, minden variációt kipróbáltam Köszi!!!
(#) ativagyok válasza wbt hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Nincs mit
Tényleg elég érdekes, hogy pont a példa program hibás.

Lenne egy kérdésem nekem is:
Hogyan tudok PIC-kel tizedesjeggyel elválasztott számokat kiíratni a kijelzőre?
(#) Lamprologus válasza ativagyok hozzászólására (») Dec 22, 2016 / 1
 
Leg egyszerűbb módszer szerint szövegmezőket használsz, és szövegként küldöd ki.

Másik módszer kicsit bonyolultabb, két számmezőt hozol létre, azokat egymás mellé helyezed, úgy hogy egy szövegmező legyen köztük egy "," -vel, egyikben az egészeket, másikban a tört rész iratod ki, ehhez a PIC-ből külön kell kiküldeni az egész és a tört részt.

Remélem előbb-utóbb a számmezőket átalakítják úgy hogy tudja a tizedeseket is! ( nem rég még a negatív számokat sem tudta ... )
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) ativagyok válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Köszönöm, a szövegmezős megoldás jobban tetszik.
Üdv,
Ati
(#) wbt hozzászólása Dec 26, 2016 /
 
Egy gombnak szeretnék 3 állapotot úgy, hogy az állapotokhoz más-más gombkép társuljon és természetesen a vezérlő uC értesüljön az állapotáról. Illetve az is jó, hogy a uC csak a gombnyomást érzékeli és más háttérképet tudna beállítani. Na, itt akadtam meg. Egyáltalán lehetséges így, egyszerűen vagy programból csak a nyomáspozíciót érzékeljem és tegyek ki a megfelelő helyre egy előre gyártott képet?
(#) Jimmy777 hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Gyúrok egy 2,8-as kijelzőt arduinoval. A kommunikáció a HMI fele OK, de visszafele vannak kérdőjelek. Egy gomb állapotának a lekérdezésére valami nagyon egyszerű megoldása van valakinek? A Gombnak beállítottam egy eseményt a gomb felengedésére ezt kellene feldolgoznom.
(#) wbt válasza Jimmy777 hozzászólására (») Dec 28, 2016 / 1
 
Ha beírod az eseményhez hogy : print "A" , az nem jó Neked? (A=akármi)
(#) Bakman válasza Jimmy777 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
A feldolgozásban van kérdés? Egy egyszerű RX_Interrupt-tal megoldható. Eltárolod, hogy érintve lett, majd amikor ráérsz, foglalkozol vele.
(#) Jimmy777 válasza wbt hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Köszi! Erre nem is gondoltam... Így jó csak akkor keveredik össze kicsit a dolog mikor előtte írok ki valamit a kijelzőre az meg elkezd nyugtázgatni FFF-el....
(#) Jimmy777 válasza wbt hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Rájöttem.... rossz üzenetet küldtem....
(#) wbt válasza Jimmy777 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Senki nem tiltja, hogy XX FF FF FF-et küldjön a gomb esemény.
Most én is agyalok, mert van 100 gombom, ahhoz jó lenne valami rövid azonosító viszont a soros vevő rutin FFFFFF-re van kihegyezve...lehet, hogy a gombok is inkább ilyen azonosítót fognak küldeni, ha csak ki nem agyalok valami okosabbat. Nagyon idióta szokásuk ezeknek ez az FFFFFF lezáró.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Milyen lezáróra gondolsz? Megnyomsz egy gombot, a kijelző elküldi: AA. Következő gomb: AB, következő: AC... Mire ZZ-hez érsz, bőven túlléped a 100-at. Ha pedig nem egy oldalon van a 100 gomb, akkor még egyszerűbb a dolog.
(#) Lamprologus válasza wbt hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Lehet úgy is küldeni az adatot, hogy nincsenek lezáró FF-ek!

Nálam pl így néz ki egy gombnyomás eseménye:
  1. printh 23 3C
  2. printh 12


Az első sor (23 3C) megadja a PIC-nek hogy gombnyomás történt. A második adat (12), hogy melyik gomb lett megnyomva.
Ez összesen 3 karakter, 254 gombot le tudok kezelni vele!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
A soros kezelő INT ellenőrzi, hogy bejött-e 3*FF, akkor átteszi egy másik pufferbe a bejött frame-et és bebillent egy bitet, hogy "nesze egy adat". Most ezt kellene megbuherálni még, hogy a főprogram felé akkor is jelezzen, ha "csak" AA jön mindenféle lezáró FF-ek nélkül. Még át kell néznem, alapban milyen kód nem jöhet be, arra szűrni könnyű és akkor pl.:
gomb küld: AAh FEh (FE nem jöhet mondjuk egyébként)
Soros rutin FE-t felismeri és tudja, hogy gomb, már billentheti is a főprogram felé a gombhoz tartozó bitet (ezért jobb a postcode itt legalább is, nem okoz adatszivárgást sem) és takaríthat is ki, hogy jöhessen a következő adat, ha akar. Legalább is ilyenek motoszkálnak a fejemben (de a mai nap az I2C hibával meg a DMA hibák nyaggatásával telt, még jön egy SPI dual-port RAMkezelés, addig is jár az agyam, hogyan lehetne a legkisebb energiával kezelni a gombokat)
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Megoldható ez is.
  1. print 23 11 FF FF FF
(#) wbt válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Valami ilyesmit akartam én is kinyögni, csak 2 byte-on, postkóddal, azt én könnyebben kezelem.
Egy apró kérdés még:
A szerkesztőben a paramétermezők karakter/alapszíneinek mi a jelentése?
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Igen, így jó, csak mocskosul sajnálom a felesleges adatbyteokat. Még nem tudom, mi lesz a vége, lehet, nem kell izgulnom, de most még megpróbálok minden időt kihasználni (iszonyat sok portom van, minden féle / fajta, majd kiderül, hogy lesz idő/memória mindenre). A kivitelt most is DMA-val csinálom, így van egy duplapufferem a kivitelhez. 1 bit bebillentése és hagyhatom az egészet, már szerkeszthetem a következő sort (vagy csinálhatok mást). Lehet ám, hogy a végére mégis ez lesz...majd kiderül.
(#) wbt hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Nézegettétek a versenymunkákat?
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Nézném, ha élnének a linkek.
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Én nem. Volt valami izgalmas?
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
winners

Igazából jobbra számítottam, bár van ott olyan, amiben jó sok munka van. Tanulásra mindenképp jó. Végül is első kiírás volt, akkor nem szoktak űrsikló-szerű munkák beesni, no meg szerintem elég kevés is volt az idő. A következő biztosan több, színvonalasabb munkát fog elénk tárni.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2017
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Hibás a linked.
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Na, hogy miért nem indultam én is valamivel.
Kolégámat is fűztem. neki van egy majdnem kész hőszívattyűs fűtés vezérlése. Netes remote eléréssel. Simán első lett volna vele.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Túl gyors voltál, 1 perc múlva javítottam legalább is remélem...
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Ezt megtaláltma én is, de az elkészült szerkenytűkről készült képeket/videókat nem. Maga az oldal is vakvágányra visz...
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Biztos vagyok benne, hogy ha még egyszer kiírják a versenyt, lesz kishazánkból is nevező. Most már lehet előre készülni rá (vagy csak írj nekik egy e-mail-t, hogy küldhetik a nyereményt, mert úgy is Te nyered, minek ez a felhajtás...) Máshol is, általában az első kör után meredeken megemelkedett a minőség/mennyiség, szóval szerintem fogunk mi még ott csodákat látni (főleg én, akinek elég új dolog az egész). Hajrá!
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Sajnos időm sem volt, és biztosra vettem, hogy nálam nagyságrendekkel komolyabb dolgokkat tudnak készíteni azok akik beneveztek.

Elég valószínű, hogy az első kör után igazán komoly prolyektek lesznek. Elég ha a Hobbielektronikás cikkeket végig nézzük. Szerintem azok közt is bőven akad ami dobogós lehetett volna.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
idevisz
Nekem ez jön be utána, itt lentebb, fel vannak sorolva a beérkezett cuccok, van ahol a HMI file letölthető, videó általában van.
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Ok, megvan. Bénázott a böngésző valami miatt, másik megnyitotta az oldalt.
(#) Lamprologus hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Ismét frissült az editor!

Idézet:
„V042 Update List
1. add code hint in debug area
2, upgrade component color attribute functoin
3, add default keyboard for text and number component,
4. add page import/export function
5. add lock/unlock page function
6, fix 100% cpu occupy bug
7, fix “save color” bug
9. fix a bug in handling negative number
10. fix the “reset layout” bug”
Következő: »»   14 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem