Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STM32F dokumentáció?
 
Témaindító: mcucoder, idő: Máj 5, 2016
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mcucoder hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Ismerkednék az FTM32F0 sorozattal, próbapanelem is van hozzá, csupán jó leírás kellene.

Biztosan rosszul keresem, mert nem találom a következőket :
- regiszter szintű leírást (pdf-et) a processzorokról,
- a perifériák alapos "taglalását" (melyik regiszterbe mit írjunk),
- a standard periféria "library" rutinjainak paraméterezését, a felvehető értékek felsorolását, jelentését, (nem az "example"-kre gondolok, mert azokban ezek nincsenek meg ).

Nagyon köszönök minden segítséget.
(#) mcucoder hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Javítás : Ismerkednék az STM32F0 sorozattal
(#) zolika60 válasza mcucoder hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Most hogy helyesen írtad be a nevét, láthatod, hogy például a HEStore-ban is található, egy 96 oldalas adatlappal együtt.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) mcucoder hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Megnéztem pl. a stm32f030fx.pdf -et.

Lehet hogy csak én nem látom, kérlek mutasd már meg melyik oldal taglalja a processzor regisztereit, vagy hol közli a perifériák (bármelyik) beállítási módjait, paraméterezését.
De megelégszem azzal is ha bármelyik másik pdf taglalja egy adott periféria használatát.

Előre is köszönöm, nagyon hálás lennék érte.
(#) vzoole válasza mcucoder hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Szia!

Reference Manual néven keresd a periféria és regiszter leírásokat.

Az ST a jövőben már nem támogatja az SPL-t (persze ami már meg volt írva az működik), helyette sajátot készített HAL néven.
CubeMX-el lehet beállítani és generálni alapot.
(#) Topi hozzászólása Máj 5, 2016 / 1
 
STM32 adatlapok az alábbiból állnak. Ha adatlapot keresel, akkor bizony egy rövid verziót fogsz találni.

Datasheet
Lényegében elmondható, hogy a datasheet azokat az információkat tartalmazza, amik szükségesek a hardver tervezőknek. Pinek, portok, AFIO-k kiosztása, DMA-k kiosztása, stb.

Reference manual
A reference manual az, amire programozáskor szükséged van mindenképp, illetve kiegészítőnek a datasheet. A reference manual már kitér regiszterekre, memóriacímekre.

CMSIS, StdPeriph lib
Ezeket a CMSIS és StdPeriph lib doksi tartalmazza külön. Szintúgy az ST oldaláról tölthetők le, a users manualok között illetve a tool-ok között találod.

Ez a legtöbb ARM Cortex-XX esetén így van. A users manualok vagy technical documents-ek között találod mindig a reference manualt. Ha guglizol, akkor is a reference manual kulcsszóval megtalálod ami kell.

Egy STM32F030 esetében a datasheet 96 oldal, míg a reference manual 771 oldal.

Együtt érdemes a két doksit forgatni.
(#) mcucoder hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
(Reference Manual néven keresd a periféria és regiszter leírásokat.)
Kösz!
Így már kezdek találgatni alaposabb leírásokat is.
(#) mcucoder válasza vzoole hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
(CubeX-el lehet beállítani és generálni alapot. )

Szia !

Pár évvel ezelőtti hozzászólásokban a HAL -t elég bugosnak találták.
A mai változat már jobb ?
(#) vzoole válasza mcucoder hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Mivel a HAL-t jelenleg is támogatják és folyamatosan frissítik, így azóta sokat javulhatott a helyzet.
De ugyanígy a SPL is tele lehet hibákkal, csak azt már nem javítják.
De ha te írod meg abban is lesz hiba... csak azt jobban tudod kezelni.
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Sziasztok! Csak egy gyors kérdés - bár nem tudom itt van-e a helye. Rendeltem Kínából CAN buszos Boardot, ilyet. Van rajta egy 20pólusú JTAG csatlakozó és egy RS232-nek tűnő DSUB csatlakozó, de pont a fordítottja, azaz a tüskés, vagyis a soros kábel pont nem jó hozzá. Mivel programozható ez a kütyü jól? Mindenki 100eFt körüli JTAG-eket ajánl. Nem értem akkor miért árulják ezeket? Nehezen tuidom elképzelni, hogy sorozatban olyat gyártsanak, ami teljesen használhatatlan. Kinek mi a tapasztalata?
(#) vzoole válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Kínai JLINK (amit linkeltél) vagy ULINK 2 jó hozzá esetleg ST-Link. Egyik se nagyon drága.
(#) kameleon2 válasza vzoole hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Szia! Köszönöm! Tapasztalatod van esetleg valamelyikkel? Te is használod netán? Milyen szoftverekkel? Én kaptam a boardhoz egy CD-t de java része kínai karakter. Kvázi használhatatlan eddig, de remélem, ha megjön valamelyik - én is az Ulink 2-re tippeltem és be is rendeltem - legalább lesz hozzá valami hardver is amivel ki tudom legalább próbálni. Persze, ha van olyan bevált program, amivel garantáltan elindulhat - azt is szívesen venném. Esample kódokhoz hol lehet hozzájutni? Pár mikrokontrolleren túl vagyok már, de mindegyiknek van valami "szeszélye".
(#) vzoole válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Van ULINK 2 és ST-Link is, teszik a dolgukat, de mostanában főleg az STlink-et használom SWD-porton.
(#) kameleon2 válasza vzoole hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Végre valami pozitívum Szoftvereket hol lehet fellelni? Parallaxnál tudom már, hogy van fórum - az obex.parallax.com Arduinóit és Launchpadot is találni. ST-vel még most ismerkedem.
(#) vzoole válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Keil 32kB-ig ingyenes. Sok projektet megcsináltam már vele. Ha ezt ismered a többi IDE se lesz kihívás.

Nagyobb kódhoz EmBlocks-ot használok, amit már EmBitz nek hívnak, de sajnos a fejlesztőjéből elfogyott a lelkesedés, így már egy ideje nincs frissítés. Persze ettől még jó.

ST is kijött valami összeszögelt Eclips-el, sok jót nem hallottam róla, de még nem próbáltam.
(#) kameleon2 válasza vzoole hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Köszönöm! Indulni elég lesz. Most még pauza van úgyis, amíg megjönnek a programozók.
(#) icserny válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Idézet:
„Mindenki 100eFt körüli JTAG-eket ajánl. Nem értem akkor miért árulják ezeket?”
Az utóbbiak nyilvánvalóan hamisítványok. Félreértés ne essék: hadveresen általában tökéletes koppintások a J-link klónok, csak a Segger J-link szoftver nem használható hozzá legálisan. Van rá esély, hogy egy firmware frissítés után papírnehezék lesz belőle (mert a gyártó is igyekszik védeni az érdekeit...).

Egy olcsó és jogtiszta megoldás: egy Discovery vagy Nucleo kártya beszerzése, amin ott csücsül egy ST-link/V2 programozó/hibavadász egység is.
(#) kameleon2 válasza icserny hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Szia! Köszönöm! Sejtettem, hogy nem eredetiek.. . Az lenne még a kérdésem, hogy az USB port felől mit láthatok ebből a chipből? Mert amit mellékeltek CD-t hozzá abból az derül ki, hogy PL2303 driver kellene az USB - serial porthoz, de valamiért ez nem akar menni az XP-men. Egy másik eszközzel 2 napot szívtam és nem ment XP-n de W10-en sem. Már egy megbízható driverrel is beljebb lennék.
(#) icserny válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Melyik kártyáról van szó? Azon, amit lentebb belinkeltél, szerintem nincs is PL2303! Egy STM32 MCU van, hogy az mit csinál, vagy minek látszik az USB-n, az attól függ, hogy milyen program fut rajta. A fényképen ugyan nem látszik, de úgy vélem, hogy az USB csatlakozó az STM32F103C8T6 mikrovezérlőre van bekötve.

Az RS232 portnak látszó csatlakozó mellett keskeny IC valószínűleg egy szintillesztő (MAX232, MAX3232, vagy valami hasonló). Annak nem kell meghajtóprogram...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem