Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Samsung SL-C410W nyomtató CLT-406 toner chip reset
Lapozás: OK   1 / 1
(#) waterbear hozzászólása Szept 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy nem egészen 2 éves Samsung SL-C410W színes lézer nyomtatót, amiből a fekete kifogyott teljesen, a többi szín pedig 4-5% van.
Vettem belevaló tonerport és feltöltöttem a tonereket (CLT-406), de a nyomtató a fekete kivételével, (amiben chipet is cseréltem) nem jelzi a töltöttséget, maradt a 4-5%, és erre figyelmeztet minden nyomtatásnál.
Attól tartok, le fogja tiltani a színes nyomtatást, hiába vannak teli a tonerek.
Az utántöltéssel gazdaságosan használható lenne a nyomtató, a 68g fekete tonerpor 1067Ft
A 45g-os színek darabonként 1694Ft-ba kerültek.
A beszerzési forrásban szívesen segítek, ha valakinek kell, sokfajta nyomtatóhoz van szinte mindenük.
Viszont a fekete toner chipje több mint 3000Ft volt, így azért már kissé húzós lenne egy egy töltés...
Lefényképeztem a chipeket, és arra lennék kíváncsi, vajon mik is ezek, mert eddig nem sikerült beazonosítanom.
Úgy gondolom, mivel a neten elérhető a reset software, csak elég drágán, valami megoldással lehetne törölni a memóriákat a tonereken vagy az alaplapon.
Erre keresek megoldást, ötletet és segítséget, mert szerintem ez nem csak engem érinthet.
A képeken látszok az eredeti fekete és kék toner chipje, valamint az új chip a fekete tonerbe.

Előre is köszönök minden hozzászólást, ami a megoldás felé viszi a topicot.
(#) szikorapéter válasza waterbear hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Vagy valami 8 lábú mikroprocesszor,vagy pedig memória lesz. Várjuk meg a többiek véleményét,de mintha lett volna ilyesmivel foglalkozó topic.
(#) waterbear válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Ha minden igaz valami memóriának kell lennie, abban tárolja vagy írja be a lap darabszámot.
Hasonló van, de csak annyiban, hogy az is lézer nyomtató, ez aránylag új típus, új módszert is igényel.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016
(#) szikorapéter válasza waterbear hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Akkor valami féle eeprom lehet,amiben tárol adatot,vagy más típusú memória. A lényeg hogy vissza tudja olvasni ,onnét tudja pontosan mennyi lap volt eddig a géppel kinyomtatva. Valahogy annak a memóriának kell a belső adatát vagy módosítani vagy törölni,ami sajnos annyira nem egyszerű.
(#) waterbear válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Az elv vélhetően ez lesz, de annyira nem vagyok jártas ebben, hogy magam oldjam meg, ezért írtam ide.
(#) szikorapéter válasza waterbear hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Utána nézek az ic típusának,de csak holnap,aztán többet tudok majd mondani. . Felkelés után is jó lesz az szerintem.
(#) waterbear válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Köszi előre is!
(#) waterbear hozzászólása Szept 12, 2016 /
 
Azt hiszem komolyabb segítségre lesz szükség, programozói feladat lesz.

Az eredeti firmware-t innen lehet letölteni, a neten található leírások között az látszik, hogy a 24c256-ot és a 25Q64BVSIG kell cserélni és ennyi az egész... persze a tartalom a lényeg, de ehhez a részhez én nem igazán értek
Szóval elkel a segítség...
(#) waterbear válasza waterbear hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Valaki estleg...?
(#) waterbear hozzászólása Okt 6, 2016 /
 
Még mindig nincs megoldás... valaki? esetleg.... tipp ?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem