Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   133 / 292
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Hát, igen.
(#) zolee258 hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
sziasztok.
Van egy vezuv c10 es gázkazánunk s van egy kis pici panel benne az mi célt szolgál.
Ha bedugjuk a kazánt s a kapcsolót bekapcsoljuk azzonal levágja a biztit.
Köszi a segitséget
(#) no1zsozsi válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Ez is meg volt de semmit nem reagál!Ha jól tudom az valami mágneskapcsoló?1-1 vezeték megy be,igaz én már nem vagyok otthon de Apám meg csinálta és azt mondta semmi A relék se kapcsolnak,nem kattan semmi,mintha jelet sem kapna az egész....Pedig délelőtt mikor beszéltünk tök jól ment többszöri próbálkozásra is,most meg be sem kapcsol...
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Szia! Szivattyú, mágnesszelep, panel zárlat.
(#) Koncsar válasza no1zsozsi hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Meg kéne nézni! A bal oldal környékén látok egy hengeres 2 vezetékes vizhiány kapcsolót. Le kéne húzni a vezetéket és műszerrel megnézni, hogy zárt állapotban van e. Ha sípol a műszer, akkor az jó. Utána a hőcserélőn kéne, hogy legyen egy klixon szerű ami egy vésztermosztát, két vezetékes, annak is zárt állapotot kéne mutatnia. Meg még a deflektor oldalán szokot lenni még egy klixon, az is zárt kell, hogy legyen. Kifogytam, passzolom.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Lehet, hogy a vezuv kazán gázszabályzója nem mágnesszelepes, hanem hidraulikus. Nem tudom.
(#) zolee258 válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
hali
Szivattyú szerintem nem mert ha bekapcsolom a kazánt az nem inditja egyböl a szivattyút csak ha fűtésben van , mágneszselepet lehúztam s kimértem nem sipol össze lehet a kicsi panelel van a gond , hogyan tudom kimérni.
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Egy-két képet ha teszel fel, akkor lehet, hogy születik itt valakinek ötlete. FI relét vagy kismegszakítót nyom le? Nézd meg légyszives, ha kihúzod a konnektorból a készüléket és a kapcsolóját bekapcsolod a villásdugón sípol e a műszer, illetve mennyi Ohm ot mutat.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) AWT2288 válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Nem akartam vitázni, nem is teszem. Ha van megoldás a drága alkatrész csere helyet, filléres javításra és ezt egy szerelő nem tudja, vagy magában tartja az nálam nem fog pénzt keresni soha... Egy kondi cserét ne hasonlítunk össze egy autó biztonsági berendezésével. Kicsit bonyolultabb mint egy ilyen panel. Ha annak lehet nevezni. El se lehet rontani akkora helyek vannak kihagyva kondi és kondi között. Még egy felmelegitett kanál nyelvével is ki lehet cserélni
(#) zolee258 válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
A mágnesszelep 230 voltos L N PE
(#) Koncsar válasza AWT2288 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Szia! Köszönöm szépen válaszod.
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Én úgy kezdeném, hogy a szivattyút kikötném teljesen, próba. Szivattyú visszaköt. Mágnesszelep kiköt, próba. kazán bekapcsolója nem borult össze belül?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) zolee258 válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
A panelröl van valami infó , lehet javitani vagy venni
(#) zolee258 válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
fi relé nincs a kismegszakitó csap le az biztos zárlat.
mennyi ohm van zárlatnál
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Tedd össze a műszer zsinorjait és mutatni fogja. Én arra voltam csak kiváncsi mennyi Ohm ot mérsz a villásdugón bekapcsolt állapotban.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) zolee258 válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Az előzményekröl is irok.
Begyújtottak vegyestüzelésű kazánba és ügyesen beinditották a gázkazánt is és egy kis idő elteltével bumm levágta a kismegszakitót
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Lehet, hogy innen kileszünk dobva, mert ez a topik a vezérlő hibákkal foglalkozik. A vegyestüzelésű kazán vizkörét mi hajtja? Miért nem adsz választ a villásdugón mért értékről?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Az, hogy ráengedték a vegyestüzelésüt, az nem okoz ilyen zárlathibát. Szükséged lenne egy műszerre ami Ohm ot tud mérni.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) zolee258 válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Nem vagyok kazán közelben holnap végigmegyek a kapott infókon s irok mit találtam vagy tapasztaltam.
Köszönöm az infókat.
(#) Koncsar válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Rendben. Szia
(#) zolee258 válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
HI.
A kazánnál a szivattyú jó, a mágnesszelep jó.
A kapcsoló rendben , a műszer 23kohmot mutat.
Valami ötlet.
(#) zoszka válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
mikor vágja le pontosan?
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Szia! Ezt akartam kérdezni Tőle én is. Honnan tudja, hogy a szivattyú nem zárlatos vagy a gáz mágnesszelep? Ezért írtam, hogy külön külön lehúzva ezeket, próbálja beindítani a kazánt.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) zoszka válasza zolee258 hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 1
 
Egy egyszerű teszt a perifériák kizárására.... Kösd ki a szivattyút a gázszelepet váltószelepet turbó ventilátort, ha van és kapcsold be. Ha levágja, akkor panel. Esetleg az egyik varisztor a panelen.
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Szia Zoli! Ennél a Junkers OW23-1LHAE.... kazánvezérlőnél nem tudod melyik relé a ventilátoré. Mindent kimértem körülötte. (presszosztát ....) Sajnos rövidrezárt presszosztátnál se ventilátor, sem gyújtás nincs. Lehet, hogy tudsz nekem sugni valamit. Köszönöm. Mindegyik relé a trafóról húz be? Sajnos a tulaj ujja takar pár részt.
Hibakód: piros háromszög, 45 és a 90 fok LEDje villog.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 24, 2014 / 1
 
rövidre zárt presszosztátnál nem is fogja elindítani, mivel a vezérlő logikája nem engedi.
Logika bekapcsolás után a következő:
1, Panel teszt --> panel OK
2, Ékelő teszt --> érzékelők OK
3, Hőigény --> van
4, Szivattyú indít
5, Turbó indít --> presszosztát kapcsol --> OK
6, Gyújtás --> ionáram --> Üzem Ok
..
..
..

Ebből kiindulva ha az ntc-k, stemco, prsszosztát alap helyzetben, értéken belül van induláskor (Ntc érték ok, stemco rövidzárt, presszosztát nyitva), csak akkor ugrik a következő szakaszba. Ha rövidzárt presszosztáttal indítod ki fog állni hibára és csak a szivattyú kap áramot a vészfutás miatt.
A relék közül 2 fekete, az egyik a váltószelep motorját, a másik a turbóventilátort kapcsolja. A harmadik különálló a szivattyúé.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Késleltetéssel csináltam vákuumot a presszosztátra. Szivattyú megy, venti nem indul.
Hibakód meg az amit írtam. Most keresem a service manuáljaim között, csak nem találom.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) zolee258 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
amikor bekapcsolom azonnal .
A szivattyút próbakábelel inditottam és forog. a mágnesszelepet is kipróbáltam s mozóg a fesz hatására.
(#) zolee258 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Nagyon kicsi benne a panel , öt vezeték van beleforasztva az lehet a baj .
A varisztorról tud valaki küldeni infót . képet
Következő: »»   133 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem