Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   145 / 292
(#) adapter válasza adapter hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Így már olvasható:
(#) tbakonyi hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Quadriga Microsystem 28 RI típusú gázkazánom, és azt a jelenséget produkálja, hogy miután bekapcsolom ad szikrát, be is gyullad, de továbbra is folyamatosan szikrázik(gyújt) majd pár másodperc mulva leáll. Reset kigyullad.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba?
Köszönöm előre is.
(#) VIM válasza adapter hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szia! Szerintem Te csak a felhasználói menüig jutottál és ezért nem megy az érték állítás. Olvasd el figyelmesebben a "Telepítési+ mód" elérhetőségét és rendkívül körültekintően "állitgass" az értékeken! A gyári beállítás szerint "ott" (2) értéknek kell szerepelnie, ami 1 percnek felel meg. Tehát a mostani felállás szerint a HMV vételezés után nem keringeti be a fűtési körbe a többlet hőt?
(#) adapter válasza VIM hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Nem, nekem az a gondom, hogy amikor lekapcsol a kazán (értsd: szobatermosztát eléri a beállított kapcsolási pontot) a gáz elzárásával egyidejűleg lekapcsolja a keringető szivattyút. Ennek a következménye, hogy a kazán primer körében megáll a melegvíz, így a primer kör csővezetékén található csőtermosztát érzi a meleget és nem kapcsolja le a szekunder kör (ez a ház padlófűtés köre) szivattyúját ami mindaddig keringeti az immár lehűlt vizet a rendszerben amíg a csőtermosztát "alatt" lévő víz természetes módon ki nem hűl a kapcsolási pont alá.
Ez korábban egyébként utánkeringetéssel 1-2perc alatt lezajlott.

Igen igazad van, ez csak felhasználói menü (nekem nem is kellett más eddig) és tudom állítani az értéket, legalábbis engedte átírni.
Gyárilag valóban 2-re van állítva, nekem ez 4-re volt.
Ami fontosabb, hogy működött eddig tényleg ahogy elvette a gázt még utána keringette a vizet.
(Egyébként kipróbáltam a gyári beállítást a 2-t akkor is elvileg 1 percig kellett volna után keringetnie, de ott azonnal lekapcsolt. Ha ezt az értéket felvittem 18-ra akkor kb:3 másodperces késleltetést tapasztalok. Tehát valamit állít....)
(#) johnnydirteen hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Sziasztok

Van egy régi c21-es kazánom. A gondom a következő. A leállás után pár percel a szivattyúból búgó hang jött. Körülnéztem a vezérlőben és a szivattyúhoz menő kábelen feszültséget mértem. Eközben a vezérlőből is "ciripelő" hang jön. Én a trióda hibájára gyanakszom. Szerintetek?
Köszönöm a segítséget
(#) kibora válasza tbakonyi hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A betáp kábeled fixre van bekötve, vagy aljzat-dugóval? Nem húztad szét és vissza mostanában?
(#) VIM válasza adapter hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Persze nincs is HMV készítési lehetőség! A probléma talán az elektronikában lehet a szivattyú "időzítő áramköri" elemeinél, talán egy kondenzátor kapacitásával. Nem tudom, hogy a FÉG ehhez milyen elektronikát alkalmaz és ezt hogyan teszi állíthatóvá az utókeringés számára.
(#) VIM válasza johnnydirteen hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szia! Milyen panel van benne?
(#) johnnydirteen válasza VIM hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Hát látod ezt pontosan nem tudom megmondani mert semmilyen jelölés nincs rajta esetleg egy fényképet tudok feldobni
(#) VIM válasza johnnydirteen hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Mit látsz a dobozban? Nagy zöld ellenállást?
(#) johnnydirteen válasza VIM hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
kép

ez a doboz sajnos képet nem tudtam feltölteni
(#) johnnydirteen válasza johnnydirteen hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
vagyis csak így linkben
(#) VIM válasza johnnydirteen hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Sejtettem a nagy zöld ellenállásos. Ebben a hozzászólásban van a kapcsolási rajz s jól látszanak a rajzon az értékek is, így jól beazonosíthatóak a panelon lévő alkatrészek is. Az R2-t kell majd biztosan kicserélni, mert megnyúlt és nem tölti fel a kondenzátort. Ha már ki kell venned a panelt és forrasztani is kell, akkor az elkók is cseréld ki egy megbízhatóbb típusra és nagyobb feszültségtűrésűre és távolítsd el a nagy zöld ellenállástól, hogy az ne tudja kiszárítani. Az ellenállásból 2W lenne a megfelelő, mert ez nagyon a határon van igénybe véve. Ha nincs meg ez az érték (47), kirakhatod két sorba kötött darabból is de a teljesítményük nagyobb legyen mint 1W. Átmenetileg persze megfelel ugyanolyan alkatrész a hibásak helyett de ha a hosszabb távra akarod ezt a részét letudni, akkor ezeket kellene beépíteni.
(#) johnnydirteen hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Köszönöm szépen a tanácsot ennek alapján állok neki. Mindenképpen beszámolok az eredményről napokon belül
(#) nick81 hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy konvektorom a segítségetekre lenne szükségem.
Egy hete begyújtottam a konvektoromat, működött is normálisan.
Viszont most, csak az örláng ég. Hiába áll. 7-es fokozatra nem gyújt be!
A lakásban 10 C fok van.
Mi lehet a probléma? A termosztát tönkre mehetett?
Mi lehet a baja?
(#) adapter válasza VIM hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Ma akartam képeket készíteni a vezérlőről, de őszintén szólva olyan hideg volt egész nap és be-be kapcsolgatott, hogy nem mertem megbontani mindent, hogy a panelt lefotózzam elöl hátul (ezzel egyidőben át is nézni, 1-2 nyilvánvalót mérni, kondikat lesegetni stb.) mert ha túl hosszúra nyúlna a dolog két kicsire kell a meleg és egyébiránt fűteni meg fűt......
Talán holnap, vagy az után.....
(#) tbakonyi válasza kibora hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Aljzat dugos, valoban ki volt huzva nyarra, meg sztem ki es be kerult nehanyszor.
(#) vismajor77 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
sziasztok urak
tegnap este ota nem indul be a quadriga T2 kazan se melegviz se futés, csodaszep szilveszter
szerelo nem elérhetzo a mai napra,igy csak abban vizok valaki olvassa ma is a forumot)
zold ledek egnek, biztik tápfesz rendben ,levego differencial nyomas erzékelo tiszta de semmi nem torténik se termosztat jelre se melegviz jelre, a hiba gomb 12 sec utan nagy nehezen a kémény hiba ledet bekapcsolja de este amikor hazaertunk még kezmosasra adott melegvizet,, azota se kép se hang csak a zold ledek vilaga,,,
ha van valakinek otlete halas lennek a hiba kecskeméten van mint ahogyan a didergos kis csaladom is
06205142233

ha nem kapok valaszt kikapom a nyakot es végignézegetem mi lehet a gaz
(#) vismajor77 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
bakker ,,hataertéken volt a viznyomas a futokorben ezert letiltott mindent,.,,
(#) kibora válasza tbakonyi hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Gondolom megnézted, ugyan ez a jelenség mindkét esetben. Én ezért szerelőt hívattam, megfordította a dugót és annyi. a magyarázata, hogy nem mindegy melyik van megszakítva és megy a vez. panelbe.
A keringetőszivattyú gondolom működik. A gázszelepről le kellene húzni a sarukat és megnézni, hogy kap-e áramot. azt írtad szikrázik és leáll, de nem írtad, hogy begyullad -e.
Ezért gondoltam a gázszelepre.
(#) DoDo69 hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Baxi Mainfour 240 honeywell cs0263c vezérlővel, leszáradt egy smd ellenállás és nem tudom az értékét, itt találtam képet egy orosz oldalon ha tudna valaki segíteni.
Boldogat és jobb évet nekünk!
(#) six hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek, Boldog Új Évet!
Nemrég költöztünk, nyertünk egy csodás, 1979-ben gyártott ÉTI-25E kazánt. Látszik, hogy buherálták már rendesen, most egy ismeretlen termék kódú Honeywell automatika van rajta, és egy Siemens termosztát kapcsolgatja. Vagyis kapcsolgatta egészen ma hajnalig, mert az új évet már 17 fokkal köszöntöttük reggel. Az őrláng ég, de a fűtés nem kapcsol be. Nem értek a fűtés egyetlen részéhez sem. Az alábbiakat próbáltam:
- A termosztát kapcsol, relé rendben. multiméterrel kimértem, ha fűtést kapcsol, akkor 0 az ellenállás
- A termosztáttól a kazánig menő kábelnek semmi baja
- Az automatika megkapja a szükséges 220V-ot
- Áramtalanítottam az automatikát, és összezártam a termosztát két vezetékét

Totál semmi nem történik. Lehet, hogy az automatika ment tönkre? Hogyan tudnám biztosra megállapítani? Valaki esetleg meg tudja mondani, hogy ez a vezérlő pontosan milyen csoda? Semmilyen felirat nincs rajta, megpróbáltam lefotózni több szögből. (Persze lehet, hogy az elektronikát csak beszerelték a régi elektronika házába és akkor nem érek az egésszel semmit.)

Deresedő szakállal, előre is nagyon szépen köszönöm!

six
(#) tibibalogh520 válasza six hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Szia!
Ebben a kazánban semmiféle elektronika nincs, és nem is volt gyárilag sem!
Abban a dobozban 2db kapilárcsoves termosztát van.
Az egyiknek van tekerőgombja az előlapon. Ezzel állítod az előremenő hőfokot.
A másik az fix termosztát (nincs tekerője), ez egy túlfűtés védelemre szolgál. kb. 90 foknál leold, és nem is kapcsol vissza önállóan.
Ezt neked kell egy gyufaszállal visszaállítanod. Valami piros kis pöcköt kell visszanyomni, míg kattanást nem hallasz.
Ha ebből valamelyik nem ad át, akkor nem kap feszültséget a gázszelep, tehát nem gyújt be a főláng.
(#) nandor zsigmond válasza nick81 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Üdv,a főégő fúvóka el dugult.ha a termosztát rossz akkor ezerrel megy a gáz.
(#) six válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm a választ! Ez egyrészt jó hír, hiszen ami nincs, nem romolhat el, másrészt akkor azt nem értem, miért kell ennek a szörnynek 220V? Ráadásul, ha jól látom, 220V lemegy három kábelen a nyomásszabályozóhoz (nem biztos, hogy jól mondom, ez az a szerkezet, ami a bejövő gázcsőre van csatlakoztatva és elzárja a gázt, ha elalszik az őrláng).

A túlfűtés védelem biztosan nem kapcsolt be, 50 foknál sosem visszük feljebb és víz van a rendszerben. Ennek legjobb bizonyítéka, hogy ma hajnalban teljesen magától megint elkezdett fűteni a kazán. Ez nem túl jó, mert ezek szerint a hiba össze-vissza lép fel és nem is tudni, hogy miért. Ha most is rossz lenne, szétszedném azt a dobozt és befotóznék, hogy mit látok, de mivel működik, most nem nyúlnék hozzá. Szerelőt hívtam persze még tegnap, de csak vasárnap du tud jönni.

Ha ennyire egyszerű az egész, akkor gondolom, csak valamelyik termosztát lehet a hibás. Csak megint vissztaér a kérdés, hogy minek ennek az áram?

Köszönet,

six
(#) tibibalogh520 válasza six hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Idézet:
„...vissztaér a kérdés, hogy minek ennek az áram?”

Így azért még is csak könnyebb szobatermosztáttal vezérelni azt a kazánt.
(#) szerediattis hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Üdv,és boldog újévet mindenkinek.
Először is megköszönöm a sok hasznos tanácsot,amit tőletek olvashattam,ezen az oldalon.
Én egy Westen Starmaster 240-Fi kazánnal küzdöttem kb.3 évig,a garancia lejárta után.A hiba a megbízhatatlan meleg víz ellátásban jelentkezett,-hol volt,hol nem,de általában a második újraindulást követően lett meleg víz.Ez a móka már elfajult odáig,hogy képes volt a "kedves",három-négy-öt... újraindulás után meleg vizet adni.Néha kiírta,E03 ;E98,(már láttam magam előtt a szerelőt,aki azt mondja-hatvanötezer,de csak nekem)Pont nem volt nálam annyi pénz,de volt internet,meg ez a bevállalós csapat,és el kezdtem kis lépésekben szétszerelni,kitisztítani,összerakni,kipróbálni,(majd később a kedves mamáját is emlegetni),megint olvasni,szétszedni...
A légnyomás kapcsolóig eljutottam,a membránja jó,a kapcsoló kapcsol,multiméter szakadásvizsgálójával ellenőrizve.DE!A villanyszerelő mester barátom fölvilágosított arról,hogy inkább ellenállást mérjek a kapcsolón,ami ne legyen sokkal több,mint amennyi a műszer össze érintett tapintói között mérhető.Nekem ez 200-ohm méréshatáron 0,5,a kapcsolón viszont mértem7,0-át is.A kapcsoló igényes szegecselését lefúrva,leszereltem,majd futás a boltba,ahol csak erősebben nyomhatót lehetett kapni,de ezt kiváltottam egy kisebb karos kapcsolóval.Azóta tökéletesen működik a kazán,mindig ad meleg vizet.Nekem sikerélményt hozott a Jézuska,és remélem más is tudja hasznosítani ezt az infót.
A készülék vezérlő paneljával kapcsolatos minden dokumentum érdekel,ha valaki tudna ilyet,az jó volna.
Mindenkinek sikeres javítást kívánok.
Néhány fotó az üggyel kapcsolatban:
(#) six válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Idézet:
„Így azért még is csak könnyebb szobatermosztáttal vezérelni azt a kazánt.

Az biztos. Akkor ha legközelebb lesz ilyen nyűgje, szedjem szét bátran a dobozt és nézzek rá a termosztátra? Mit nézzek rajta, eltömődött valami esetleg...?

Köszönet,
six
(#) tibibalogh520 válasza six hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
...hát ellenállást mérj rajta, a multimétereddel, mint ahogy a szobatermosztáttal is tetted.
Ha át adja a kontaktot, akkor kap vezérlést a mágnesszelep(ég a fő láng), ha nem ad át, akkor annak oka van. Vagy elromlott, vagy leoldott, vagy nagyon le van tekerve.... Értelem szerűen.
(#) tbakonyi válasza kibora hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Tegnap éjjel a dugóban megcseréltem a fázist es a nullát, reggel melegre ébredtunk
Kibora király vagy, köszönöm szépen!
Következő: »»   145 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem