Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   152 / 292
(#) jamborj válasza AndrewK hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Köszi én is úgy gondolom ki kell dobni, de most megerősítettél...
(#) Lucifer válasza AndrewK hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Idézet:
„Áthúzott a 150v-os rész az 5v felé......”

Ezt honnan látod?
(#) kunkac hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni! Savio caldaide gáz kazánom van,nem gyujt be, probáltam töbször is indítani semmi, milyen hibák lehetnek? Elöre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2015
(#) masi1 hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Üdv mindenkinek.saunier duval ecosy f28e (2005-ös) as kazán vezérlése nem indul el egyáltalán ha nincs rádugva a ventilátor csatija (nincs egyáltalán kijelzés sem)?egyébként alapban f12-es hibakodu (nem látja a proci a kezelőpultot).furcsálom hasonló újabb tipusú de ugyanugy syms17.0-as elindult anélkül is.ez természetes ennél a tipusnál vagy hiba?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2015
(#) DoDo69 válasza masi1 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Üdv!
A kijelző panel dönti el ,hogy mit tegyen a panelka. Ha nincs kijelző, nem tud elindulni, de a ventilátor tekercsét szerintem nézi.Ha nincs rádugva az hiba.A panelka szerintem javítható , hívd fel esetleg Őt
(#) zzozo hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Sziasztok.
Vaillant cirkóm van kéményes. Vuw hu 240/2-3 típus. Vezérlő panel hibára van ötlete valakinek?
Nem csinálja végig a tesztet. A váltószelep után megáll, a szivattyú már nem indul el. A hálózat jelző led villog. Köszönöm
(#) sebokr válasza zzozo hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
szia ez nem panel hiba.
Valamelyik hőmérséklet határoló működésbe lépett és nem áll helyre esetleg kontakt hiba netán össze olvadt kábel a tűztér környékén.

Csatoltam 2 képet.
Az egyik automata helyreállós, a piros nyomógombos kézzel kell visszaállítani, a piros gomb megnyomásával.

Kézikönyvből:
"a LED nem világít bekapcsolt főkapcsolónál:
meghibásodott biztosító vagy nincs rendben az
áramellátás
a LED villog:
lekapcsolt a biztonsági hőmérséklet-határoló"
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) DoDo69 válasza zzozo hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Üdv!
Szerintem ha semmit nem csinál halott a panelka. Sajna kuka!
(#) sebokr válasza DoDo69 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Üdv
Én úgy olvasom, hogy csinál, csak a power lámpa villog azt írja.
(#) DoDo69 válasza sebokr hozzászólására (») Ápr 5, 2015 / 1
 
végül is , az is valami.
(#) sankesz10 hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Vaillant VUW 240 kombikazánom van, kb. 10 éves. Sajnos az égőfej tiltás megszűnt, vagyis nincs.
Vizet felmelegíti, lefut egy fűtési ciklus, termosztát még nem kapcsolt ki, láng a víz felmelegítés után kikapcsol, indul az utánforgatás ami le sem fut még, és már indul is újra a kazán. Nincs égőfej tiltás.
Lehet ez egy elco hiba, vagy valami más panel hiba. Ezt a tiltást egy potival lehet beállítani 8-60 percre.
Választ előre is köszönöm.
Üdv, Sándor
(#) sebokr válasza sankesz10 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Üdv

A kazánnak van kis "takarék" lángja? Ha nincs csinálhatja ezt a hibát. Ugyanis nem csak az időt figyeli hanem a fűtővíz hűlését is. Ha túl gyorsan nagyot esik a hőmérséklete visszakapcsolja az idő letelte előtt.
Hibára nem áll ki?
(#) sankesz10 válasza sebokr hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Szia!
Van lángmodulációja, talán arra gondolsz, igazából ha figyelem a működését, nem látni nagy vízhőfok visszahűlést, és még sincs tiltási idő.
Köszi a választ.
Szép napot
(#) mugab válasza sankesz10 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
poti kontakthiba?
(#) sankesz10 válasza mugab hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Még lehet az is, igazábol nem tudom kimérni kiforrasztás nélkül. Az jutott eszeme, hogy miért nem jelez ki hibát a készülék, lehet ez?
(#) roro27 hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen gázkazánom olyan jelenséget produkál amit sajnos nem tudom, hogy normális-e. Szóval a következőről lenne szó: tegyük fel be van állítva a termosztát 22°C fokra. Ezt a hőfokot el is éri azonban a kazán sosem akar leállni. Ne teljes gőzön megy, hanem az úgy néz ki -az én feltételezésem szerint - a keringető egy folytában megy, majd néhány percre rendesen be is kapcsol a készülék és elkezd fűteni majd szintén leáll a fűtés de a keringetés továbbra is megy és ez így megy egész álló nap. Azért gondolom, hogy a keringető megy mert amíg teljesen le nem áll a kazán( ehhez a termosztátot el kell tekernem) addig a puffer keringetője sem indul el ugyanis a tiltás a gázkazán keringetőjén van amíg az megy addig nincs vegyes kazán ill puffer.
Az érdekelne, hogy valaki tapasztalt-e már ilyen jelenséget vagy egyáltalán abnormális-e ez a jelenség?
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Szia!
FW-200 az a bizonyos termosztát?
Mert az nem csak simán termosztát...
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Szia!
Nem az hanem ez
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Ha nincs külső hőmérséklet érzékelő, akkor rosszul van felkonfigurálva. Biztos, hogy FR10? Nem FB10?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) roro27 hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Ige FR 10 megnéztem a könyvét.
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
És én azt be tudom állítani?
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A készülék szervízmenüjébe a szivattyú módot kell átállítani. Elvileg benne van.
(#) golem hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Demrad HK D224 gázkazánunk és azt csinálja hogyha ki van választva a melegviz +fütés opció akkor nem indul el kiáll F1 hibakódal.
De ha átkapcsolom csak melegviz ocióra akkor meg megy hibátlanul.
Mi lehet a gondja a gázkazának?
(#) Kovidivi válasza golem hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Az F1 nem a túl alacsony víznyomás hibakódja?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) golem válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
1 báron volt most 1, 2báron van.
P0 hibakód jött ki miután feltöltötük a rendszert és nagyon csörög csatog a kazánban valami.
(#) zoszka válasza golem hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Az a valami a "forr benne a víz" jelenség, mert tele van levegővel. Ki kéne légteleníteni. A P0 a túlmelegedést jelzi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) golem válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Hogy kell ki légteleniteni?
(#) Kovidivi válasza golem hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A radiátoroknál, az összesnél, többször egymás után légteleníteni kell. Közbe a kazán is menjen, hogy a levegő is tudjon vándorolni. Akkor beletrafáltam az F1-be?
(#) golem válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Mert most is megy a gázkazán de csak a melegviz előválatás van kiválasztva.
Csörög meg csatog meg jön az f1 és a radiátor kimeneti csöve is meleg.
Nekem nagyon gyanus a mágnes szelep.
Mindegy mert jön majd a szerelő és átnézi.
Köszönöm a segitségeteket.
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Nos most értem haza át is néztem a szerviz menüt de ott szivattyú mód 00 azaz alaphelyzetben van ami ugye nekem kell.
Viszont találtam 1-2 dolgot ami eltér az alapbeállítástól:
Kapcsolási különbség: 10-nek kellene lennie nálam ez 5
Melegen tartás időtartama:05 helyett 01 de az szerintem nem befolyásol semmit
Minimális vízmennyiség: alapban 25 azaz 2,5 liternek kellene lenni de ez nálam 00
Még utólag annyit, hogy amikor egyfolytában megy akkor a kijelzőn 23°C van ah letekerem a termosztátot akkor elindul és felfűt 60°C fokra.
Következő: »»   152 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem