Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   154 / 292
(#) Satti válasza katica0710 hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Szia! a clas evo hibakódot ír ki,ha jól emlékszem annál nincs kémény jel. Picit pontosabban tudsz mondani valamit?
(#) bobo2 hozzászólása Máj 12, 2015 /
 
Sziasztok! Tud valaki nekem segíteni? Van egy Buderus Logano G124-es kazánunk. Most automatán működik, de szeretném nyárira átállítani, mert tegnap is bekapcsolt a fűtés (nem értem miért, és kicsit luxusnak találom, hogy ilyen időben fűtsünk...) Kerestem a neten programozási leírást, de sajna nem találtam Előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza bobo2 hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Azért indult el, mert a külső hőmérséklet átlagolt értéke leesett a beállított alá. Vedd kisebbre a nyári átkapcsolás hőmérsékletét 2-3 fokkal.
(#) bobo2 válasza zoszka hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Köszönöm Zoszka. Szerinted nem lenne jobb átállítani a nyárira? A távszabályozónál nem jelenik meg, hogy működik a nyári üzemmód.
Esetleg tudsz valahol a neten egy normális leírást? Hogyan lehet programozni ezt a típust? Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2015
(#) JZoli válasza bobo2 hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Melyik vezérlő van ezen (most nem emlékszem hirtelen) a 2000-es vagy a 4000-es? Mindegyiknél másképpen van a átállítás.
(#) Berek hozzászólása Máj 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Átbogarásztam a hsz-eket, de nem igazán találtam javaslatot a problémámra:
Adott egy Vaillant thermotop turbós, kombi kazán, csak fűtésre használva.
Azt a jelenséget produkálja, hogy miután begyújtott (ég a láng), még tovább szikráztat, majd leáll. Ezt elismétli 2-3-szor és utána villogó piros jelzés mellett leáll teljesen. (nekem úgy tűnik, hogy nem érzékel lángot).
Van amikor az első, vagy második gyújtás után üzemben marad, de általában az a vége a manővernek, hogy piros villogás mellett "vészleáll", csak "reset"-tel lehet újraindítani.

Van ötletetek, hogy mi lehet a hiba?

Előre is köszi!
Üdv:
Berek
(#) zoszka válasza Berek hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Tisztítás, elektróda csere..
(#) toro válasza bobo2 hozzászólására (») Máj 18, 2015 / 1
 
Kapcsold át "AUT"-ra, majd nyisd le a kis ablakot, a középső sorban látod a napernyőt. Hosszan nyomd meg és a forgatógombot állítsd nyár ki állásba.
(#) toro válasza Berek hozzászólására (») Máj 18, 2015 / 1
 
A három elektróda közül a bal szélső az ionikus. Ez oxidos, csiszolóvászonnal meg kell tisztítani.
(#) toro válasza JZoli hozzászólására (») Máj 18, 2015 / 1
 
A fűtésrendszer nagysága a fontos, hogy milyen szabályzót raktak rá.
Gyárilag 1 HMV és 1 fűtőkör van. Ez bővíthető kevertkör esetén FM241-el.
Ha 3-nál több a fűtőkör, természetesen 4000-es a szabályzó.
(#) JZoli válasza toro hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Javítok több Buderus kazánt, de én inkább azt tapasztaltam, hogy átlagos rendszernél véletlenszerűen választanak a vezérlők között. Pont a múlt hét elején voltam egy családi háznál ilyen kazán hibán, ott 4000-es vezérlő volt. Nem tudom igazából mi alapján választanak. De én csak azért kérdeztem rá a vezérlő típusára, hogy konkrétan leírjuk az átállítás menetét.
(#) toro válasza bobo2 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Mellékelem a leírást.
(#) toro válasza JZoli hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Ok, rendben. De, mint írtam a lényeg a fűtőkörök száma!
Természetesen a 2000-es típus is tud 2 égős kazán üzemeltetni-szabályozni.
A BFU mindegyikhez kompatibilis.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Bocsi, az előbb a solárt küldtem. A 17. oldalon találod.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015

HS 2107.pdf
    
(#) dorci hozzászólása Máj 19, 2015 /
 
Kedves Bárki!

Ferroli elite stratos F24 típusú kazánom van, és rendszeresen kiírja az F05 hibakódot. Ez a leírás szerint levegő presszosztát hiba lenne. A presszosztát ki lett cserélve, sőt még egy termosztát is, egy darabig hibátlanul működött, azután eltelt néhány hónap és megint elkezdte kiírogatni hibakódot. Eleinte fogtam kikapcsoltam, áramtalanítottam, újraindítottam, működött, de legújabban már nem indult újra egyáltalán. Kombi kazán lévén két cső megy kifelé, ha leveszem a befelé levegőztetőt, akkor elindul, ha visszateszem megint leáll. Egyébként pedig nagyon darabos a hangja.

Mi lehet a baja? (gondolok ventilátorra is, de hát nem vagyok gépész)
(#) Berek válasza zoszka hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Köszi!
Kipróbálom!
(#) Berek válasza toro hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Szintén köszönöm!
(#) DoDo69 válasza dorci hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Üdv!
A két csőre a kéményt érted? És a szívó oldalt veszed le?
(#) dorci válasza DoDo69 hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Igen, úgy értettem.
(#) KnappS hozzászólása Máj 29, 2015 /
 
Jó estét Mindenkinek!

Saunier Duval ISOTWIN F25 H-MOD falikazán (Használati, szerelési és
beüzemelési útmutató
)

HIBAJELENSÉG:
Minden előjel nélkül teljesen leállt. Mintha kikapcsolt állapotban lenne, pedig a 230V-os kapcsolója az előlapon be volt kapcsolva. Ki-Be kapcsolás után ismét működött, pár napig. Ismét leállt, a kijelző panelen matatva elindult. Egyre sűrűbben állt le és egyre tovább kellett "szórakozni", hogy elinduljon. Végül teljesen megadta magát.

Sajnos semmilyen látható sérülés nem látszott sem a vezérlő panelen sem a kijelző panelen (mikroszkóp alatt sem). Úgy gondoltam, hogy kijelző panelen lévő IC-t átforrasztjuk hátha valamilyen nem látható kontakt hiba van a panelen (szakképzett SMD javító forrasztotta). Átforrasztás után beszerelve azonnal elindult. Furcsa volt, de örültem, hogy elindult, mivel karácsony előtt voltunk 1 héttel és a házban már csak 17°C volt.

Másfél évig semmi gond nem volt vele, egészen mostanáig.
Pár napja volt egy áramszünet és utána nem indult újra és semmire nem reagál.

TAPASZTALATOK:
1. Nem tudom van-e bármi köze az áramszünetnek a hibához, de a manuál szerint nem szereti az áramszünetet. Volt olyan, hogy áram szünet után csak a márkaszervizes tudta törölni a hibaüzenetet, jó sok pénzért.
2. Sajnos ezek szerint 1,5 éve sem a forrasztás oldotta meg a problémát. Nehéz elképzelni, hogy véletlen működött volna ilyen sokáig, mikor előtte rendszeresen és egyre sűrűbben állt le.
3. A kijelző panelen nem működik semmi, LED-ek sem, LCD kijelző sem. De van mérhető táp.
4. Bekapcsoláskor (közvetlen 230V-ot kapcsol az előlapi kapcsoló) a szokásos hangokat adja, kattog, kerreg, zörög 2-3 másodpercig, de aztán leáll. Ilyenkor szokott feléledni a kijelző panel a LED-elkkel LCD vel, de most semmi.
4. Ismét szétszedtem, vezérlő panelt és a kijelző panelt is mikroszkóp alatt átvizsgáltuk. Semmi látható sérülés nincs a panelen.


KÉRDÉSEK/KÉRÉSEK:
1. Ha valaki tud kapcsolási rajzot ehhez a típushoz az nagy segítség lenne, hogy mégis mit kellene mérni.
2. Kapcsolási rajz nélkül van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja, hogy a kijelző panel nem működik?
3. Ha a kijelző panel nem működik, az okozhat olyan hibát, hogy az egész kazán nem indul el?
4. Gondolom, hogy nem az érzékelők a hibásak, mert arra vannak hibakódok, amiket kiírna a kijelzőre, ha működne a kijelző. Jól gondolom?
5. Kijelző panelen lévő IC-rő sem találtam adatlapot, nincs rajta a rendes típusa. Mit vezérelhet?

KÉPEK:
Vezérlő panel
Kijelző panel

Köszönöm a segítséget!

Tisztelettel,
Knapp Sándor
(#) kadarist válasza KnappS hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Jó estét!
Idézet:
„De van mérhető táp.”

Mennyi az a mérhető? Akkora a feszültség, mint amekkorának lenni kell?
(#) Lucifer válasza KnappS hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
1. Kapcsolási rajz esélytelen az ilyenekhez. Ha sejted merre van a hiba akkor egyoldalról ültetett panel esetén parasztröntgent* és a visszarajzolást tudom ajánlani.
*fénykép A és B oldalról, Gimpben, photoshopban a nyák színének törlése, a két oldal egymásra illesztése, így nem kell forgatni a panelt.

2. 0. pontként cseréld ki az összes elkót, az sosem árt, maximum a pénztárcádnak annak is csak kicsit.

3. ismerni kellene a kapcsolást. Milyen kijelző van rajta pld, az hogyan kommunikál. Ha pld. I2C-re van felfűzve és megáll azt a vezérlő tudja detektálni.

4. Nekem ez "elkezd működni de kijelzés" nincs olyan táphiba gyanús. Goto 2. pont.

5. A kijelzőt

A linkelt képeken kb. semmi relevánsat nem lehet látni.
Készíts kérlek rendes felbontású fényképet vagy scanneld be a panelokat, aztán majd okoskodok tovább.
(#) KnappS válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Üdv,

Sajnos kapcsolási rajz nélkül még nem tudom mekkora feszültségnek kellene lennie.
Próbálom kideríteni.
(#) KnappS válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Kedves Lucifer!

Köszönöm a gyors és részletes választ!
1. Lehet, hogy ez lesz a megoldás. Csináltam már ilyet és nem egyszerű. Ezért próbálkozom hátha lehet kapcsolási rajzot találni.

2. Jogos, eddigi tapasztalat más eszközöknél is, hogy a táp hal meg, sokszor elkóval együtt.

3. Ez az amit nem tudok. Ha más nincs akkor "Goto 1.pont"

4. Erre gyanakodtunk, de nem tudom, hogy hol nincs táp. A kijelző panelen van mérhető fesz. Sajnos még nem tudom mekkora a jó érték. Próbálom kideríteni.

5. Nyilván a kijelzőt, de a kérdés, hogy csak egy egyszerű LCD meghajtó vagy valamilyen programozott IC? Tehát kommunikál-e a vezérlő panellel? Ha csak "sima" meghajtó IC, akkor hiba esetén legfeljebb nem működne a kijelző, de ettől még a rendszer többi része elindulna?

Valóban nem használhatók a képek (neten találtam, csak, hogy kb miről van szó).
Készítek jó felbontású képeket, illetve amit lehet az IC-kről leolvasni megírom.

Köszönöm az eddigi ötletelést, hasznos volt!

Üdv,
KnappS
(#) Lucifer válasza KnappS hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
5. Meg kellene nézni, hogy hány vezeték megy a kijelzőtől a főpanelre és ott a procihoz. Ha mondjuk 2 akkor keresni rajta mondjuk felhúzókat. Ha van logikai analizátorod akkor ráakasztani, megnézni van-e kommunikáció és ha igen milyen. Lehetőségek tárháza nagy a kommunikációra nagy. Látom vannak gombok is a kijelzős panelon, nem lehet, hogy azokat is behúzták erre az IC-re és az soroson tolja tovább? ha igen akkor biztos, hogy valami programozott cucc lesz, továbbá a főpanel 100% hogy érzékeli, hogy nincs kommunikáció a kijező panellel.

Tehát ha jól értem akkor volt már ilyen ugyanilyen hibajelenséged és akkor a kijelző panelen lévő IC átforrasztása oldotta meg a problémát. Kérlek erősítsd meg, hogy a másfél évvel ezelőtti probléma ugyanazokat a tapasztalatokat mutatta mint a mostani. (Elindul kattog zörög nincs kép, majd megáll)
(#) KnappS válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Kedves Lucifer!

Megpróbálom kibogarászni a bekötéseket. Analizátorom nincs. De 4 szál vezeték megy összesen a kijelző panelre. Ezen kap mindent a kijelző panel.

Igen, 1,5 éve ugyanez volt a hibajelenség. de az elején egy ki be kapcsolástól elindult. Sőt, volt, hogy észrevettem, hogy nem működik de nem volt időm foglalkozni vele azonnal és mire visszamentem pár óra múlva, már működött. Később már csak a matatások mozgatás, keresgélés közben indult be. Nyilván valamihez hozzáérhettem, de nem találtam rendszert benne. Végül egyik nap már nem sikerült életre kelteni. Ekkor döntöttem, hogy átforrasztjuk, hátha. Összeszerelés után azonnal, pöccre indult és működött 1,5 évig.

Gyanítom nem a forrasztás miatt. De, ha csak véletlen indult el akkor nem világos, hogyan bírta ilyen sokáig, mikor előtte napi szinten megállt.
És miért pont egy áramszünet tett be neki.

Esetleg egy átforrasztás megint segítene??? Nem hiszek benne.

Az a baj, hogy nem tudom melyik panelen van a hiba. A kijelző panel ~25eFt, ennyit még kicsengetnék, ha tudnám, hogy megoldja a hibát (erős POFÁTLANSÁG egy ilyen modulért ennyit kérni). De ha utána még kell egy vezérlő is, mert nem is a kijelző volt a hibás akkor drága mulatság. (+ ~75eFt)
Ebből az egyik cseréjét mindenképp jó volna megúszni, leginkább a drágábbat.
De a rémálmom, hogy kicserélem 100e-ért mindkettőt és utána se működik...

Szóval még küzdök vele. Mivel nyár van nem akkora vész, hogy nem megy, csak a HMV-t kell máshogy megoldanunk, nem fagyunk meg.

Jelentkezem a fejleményekkel.

Üdv,
KnappS
(#) VIM válasza KnappS hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Szia! Ezt az oldalt olvastad már?
(#) Lucifer válasza KnappS hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Nem tudom milyen IC az amit átforrasztottatok illetve az újraforrasztásnál alkalmazott technológiát sem ismerem (hőléggel/lábanként), viszont léteznek olyan alkatrészhibák (főleg nagy hőciklusoknak kitett BGA-knál) ahol a lábaktól a die-ig vezető kötések szakadnak meg és egy hősokk (reball, makkforrasztás, jobb helyeken a hibafeltárásra használt nyaloszkóp) hatására ideig óráig újra működnek a kontaktusok. Lehet a te esetedben is ez állt fenn.

Visszatérve a kommunikációra, ha négy vezetéked van akkor az táp + GND + TX/RX vagy I2C lesz. Végigkövetve a két nem-táp/föld vezetéket látsz ~4K7-10K ellenállásokat táp felé?

Ja mégvalami: a kijelzőt lehúzva ugyanezt produkálja?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2015
(#) drazin hozzászólása Máj 29, 2015 /
 
sziaszok! Tudna valaki segíteni? Adott egy DEMRÁD Solaris BK A24 tiusu církó! A jelenség a cirkótól, hogy a hátul lent 12mmm-es sárgaréz csőből folyik a víz, ami azért történhetet gondolom, merrtegész télen a nyomás lecsökent 1 atm.alá, és olyankora hálózatról fel kelett töltenem vízzel a rendszert 1 atm fölé, amit meg isetem, hogy a fűtés elinduljon, ( sosem töltöttem 1.5 atm fölé)
Ezt körülbelül 5-6 alkalommal megkelet tennem a télen!
Most a npokban már folyni kezdett a rendszerből a víz, de ugyanakkor acirkó alján már máshol is csöpögött már ! Kikapcsoltam és a hálózatból kihúztam a vill.dugót! Tudom, hogy baj van, mit lehet tennem ? Kérek valakit segítsen, mit tehetek, műszaki ember vagyok!
Köszönöm a válaszotokat !!!!
(#) KnappS válasza VIM hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Kedves VIM!

Köszönöm, de, ezt már megtaláltam, sajnos nem olvastam ott használható infót.
(((De az úriembernek "egyszerűbb" volt a dolga, mert jól látható nyoma volt a hibának. )))

Üdv,
KnappS
Következő: »»   154 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem