Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   155 / 292
(#) KnappS válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Kedves Lucifer!

Ma elkezdtük kibogarászni a táp részt. Addig sikerült eljutni, hogy a tápokat végig kerestük az IC-kig.
Minden IC megkapja az 5V-os tápot. Egészen a lábakig jól mérhető. Egyébként egy 7805 táp IC van benne (SMD). Kijelző panelen is megvan a tápja az IC-knek.

Úgy gondoljuk, hogy a kijelző IC lehet hibás.
Szerintünk, ha nincs is rendes kommunikáció, de az IC jó, akkor legalább valami kijelzés lenne, felvillanna vagy valami, vagy legalább a LED-ek világítanának.
(nyomógomb LED-eket is ugyanaz az IC vezérli)

Anno az IC-t kézzel forrasztották át. Én is gondoltam arra, hogy esetleg hősokk hatására javult meg. (de 1,5 évre??? és most pont egy áramszünet hozná elő újra a hibát?)
Pákás forrasztásnál talán nincs akkora hősokk. Utolsó ötletnek kipróbálom, hogy reflow kemencén átengedjük. Hátha...

Ellenállásokat megnézem.

Kijelző panel nélkül is ugyanezt csinálja, de azt még nem próbáltuk, hogy csak az LCD-t veszem le. Kipróbálom.

Üdv,
KnappS
(#) Lucifer válasza KnappS hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Kedves Sándor,

1. Ok, akkor a tápo(ka)t rendben lévőnek találtátok.

2. Mi van az ICre írva? Simán lehet, hogy SKSH amíg nem kap valami érdemleges adatot.

3. Ha kézzel forrasztották akkor necces ráfogni hősokkra, bár ki tudja.
Én nem engedném át reflow-n, hanem a nyaloszkóp nevű technológiát alkalmazva próbálnám meg, ha van állítható léghozamú hőlégpáka a környéken:
Idézet:
„hőlégpáka 480fok diafragma pumpásnál max léghozam és olyan 5-6 mmes szűkítővel melegíted vizsgálandó magot pár másodpercig (mondjuk 3-5) majd nyálas mutató újjal hozzáérsz,
Szisszen?
Nem
hőlégpáka 480fok diafragma pumpásnál max léghozam és olyan 5-6 mmes szűkítővel melegíted vizsgálandó magot pár másodpercig (mondjuk 3-5) majd nyálas mutató újjal hozzáérsz,
Szisszen?
Nem
hőlégpáka 480fok diafragma pumpásnál max léghozam és olyan 5-6 mmes szűkítővel melegíted vizsgálandó magot pár másodpercig (mondjuk 3-5) majd nyálas mutató újjal hozzáérsz,
Szisszen?
Igen
Hűtés vissza, rá lehet indítani.
Ha bga baja van akkor az esetek 90%ában indul. Ha pedig nem akkor ott a pákázás sem segítene.
ÉS MÉGEGYSZER, EZ NEM JAVÍTÁS, HANEM HIBAFELTÁRÁS!”


4. Nem tudom mennyi kábel van a két panel közt, de nem hiszem, hogy I2C-t visznek át rajta. Mindenesetre a hiányzó felhúzók tudnk vicces dolgokat okozni.

5. Milyen az LCD kijelző? Gondolom folyadékkristályos? Ha igen felesleges levéve kipróbálni, mert ott csak vezérlés van (nincs visszacsatolás, a vezérlő felé, hogy ott van-e vagy nem). Mi van még a kijelző panelon? Kvartz, I2C EEPROM, ilyenek?
A kijelző alatti 4 lábú kis SOIC8 cuccra mi van írva? Tegyél fel kérlek nagy képet mindkét oldalról!
(#) KnappS válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Kedves Lucifer!

Köszönöm a sok hasznos ötletelést!

Megoldódott!
Átküldtük reflow kemencén egy ólommentes hőprofillal (mivel gyárilag ólommentes a panel).
Ahogy beszereltem azonnal elindult. Egyelőre működik, hogy meddig az majd kiderül.
De legalább már tudjuk, hogy a vezérlőpanelnek semmi baja. Ha megint jelentkezik a hiba tudom mivel kell kezdeni, de legrosszabb esetben is csak az olcsóbb panelt kell cserélni.

Ne haragudj, hogy az utolsó kérdéseidre nem válaszolok de most, hogy működik nem akarom szétszedni az IC típusok miatt. Egyébként LCD kijelző van benne gumi érintkezővel. De az valóban nem szól bele a működésbe. Kvarc nincs a kijelző panelen.

Még egyszer köszönöm az ötleteket és a lelki támogatást!

Üdv,
KnappS
(#) Lucifer válasza KnappS hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
\o/
(#) s7-200 hozzászólása Jún 2, 2015 /
 
Sziasztok!
A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:van egy Quadriga T2/23 MFFI tipusu kombinált gázkazánom,amiben meghalt a vezérlőpanel,mivel a reset (piros led),meg a Flue sensor L.E.D. (yellow) az égéstermék ellenőrző sárga led nem világít,csak a 2 darab zöld(az egyik a ki/be kapcsolást jelzi,a másik meg a központi fűtés funkció ki/be kapcsolását jelzi).Van köztetek olyan szakértő,aki sokat szerelte ezt a tipust(ma már Ariston T2/23 MFFI néven gyártják ezt a kazánt,ha jól tudom) és van esetleg kapcsolási rajza hozzá?Azért kérnék kapcsolási rajzot,mert én meg tudnám javítani,ha tudnék szerezni ehez a tipushoz(villamos ember vagyok,sok éves gyakorlattal).Ha esetleg volna valakinek és elküldené,azt megköszönném!
(#) Deenee hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Kedves Mindenki!

Buderus u104-24k kazánom, túlfűti a vizet. Rossza a hőmérséklet érzékelője egyértelműen. Hogyan lehet beazonosítani? K02 van belevésve és kék színű a csatlakozója. NTC Ő? Termisztornak becézik? Esetleg thermo elemnek? Vagy mindhárom igaz attól függően melyik weblapon keresek? Minden segítséget megköszönök!

K02.jpg
    
(#) sebokr válasza Deenee hozzászólására (») Júl 20, 2015 / 1
 
Üdv

Ez egy 10kOhm NTC.
fehér/piros/fekete színnel helyettesíthető menete megeggyezik de a víz hőfoknál 2-5'C eltérés lehet.

http://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=11224

Roland
(#) Deenee hozzászólása Júl 20, 2015 / 1
 
Kedves Roland!

Nagyon köszönöm a segítséget! Szép napot! Attila
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) zoszka válasza Deenee hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
(#) toro válasza Deenee hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Lángőr Kft. Bp.
A Berettáé is jó!
Termisztor - az NTC hőemelkedésre csökken az ellenállása.
A termoelem feszültséget "gyárt", 15-30 mV-ot. A gyújtólángos kazánoknál alkalmazzák (lassan már majd múlt időben).
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2015
(#) G Gabi hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Tisztelt Szakemberek!
Van 1 buderus g124 kazánom és 1 elektromos hálózatban lévő zárlat miatt megbolondult az elektronikám.
Folyamatosan keringeti a vizet figyelmen kívül hagyva a szoba termosztátot mind a 2 körben .
A éjszaka nem kellene keringetni a meleg vizet a bojlerban ezt is figyelmen kívül hagyja és a szivattyú itt is keringeti a vizet .
Nyári időszámítást sem veszi figyelembe.
Kérdésem az volna tudtok nekem ajánlani olyan szakembert aki ennek az elektronikáját tudja javítani?
(#) toro válasza G Gabi hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Szia!
Valami hibaüzenetet ki kellene írnia a kijelzőre.
Nagyon valószínű, hogy a külső érzékelőd "meghalt". Tedd nyári állásba a szabályzót!
(#) G Gabi hozzászólása Aug 7, 2015 /
 
Sajnos semmit nem ír ki a kijelző.
Esetleg van valami egyszerű módja annak,hogy megnézem a külső hőmérő állapotát ??
(#) JZoli válasza G Gabi hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Rámérsz a két vezetékére feszültségmérővel, abból már megállapítható, hogy működik, vagy sem.
(#) NMG hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy Buderus Logano 124 kazán, amiben kimehetett a vezérlő. Per pill TFI812.2 mod 10 van benne. Kérdésem, hogy a DKG972 jó-e bele és mennyire macerás a cseréje?
Esetleg, kazánszerelő is érdekelhet, aki nem 6ezerért akar kijönni a köv sarokról és ezt a vezérlőt nem dupla áron akarja adni, annak várom akár a jelentkezését! Kazán, Bp. 3 kerben van. Köszönöm!
(#) vagipeter hozzászólása Aug 16, 2015 /
 
Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem.
Van egy 6 éves saunier duval ecosy f 28 e as kondenzációs kazánom, ami nem akar elindulni.
Bekapcsolás után felpörög a ventillátor, majd a gyújtás pillanatában kiáll hibára. Hibakódot nem mond csak a nyomás érték villog a kijelzőn (ez elvileg nyomáshibát jelent).
Kint volt egy szerelő, aki ideiglenesen meg tudta javítani (gázszelep állítás), de 3 napig volt csak jó. Elég "kontárnak" tűnt a szerelő, pedig hivatalos saunier duval-os.
Az alábbi videón látható a jelenség.
https://youtu.be/LwvDBN80eaI
Van tippetek hogy mi lehet a probléma, vagy hogy mit lehet vele kezdeni/kipróbálni?
Köszönöm!!!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) sebokr válasza vagipeter hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Szia

Ha sok a víz nyomás akkor is ugyanezt a hibát jelzi.
Lehet hogy nem pontos a magas nyomású érzékelése.
Ötletem: engedj le vizet valahol belőle, hogy a nyomás alap esetben 1,1 legyen.
A minimum 0,5 maximum 2,5-nek kellene lennie.

Roland
(#) vagipeter válasza sebokr hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Szia,
Köszönöm szépen a segítséget, de sajnos a jelenség ugyanaz.
Próbáltam több értéken is (0.9, 1, 1.1, 1.2) de sajnos nem jó!
Más valami ötlet? Az még talán lehet "segítség" hogy (ahogy a videón is látni) szerintem nagyon sok ideig indul...
Vagy esetleg ha valaki tudna ajánlani Budapesten egy megbízható szerelőt, aki ért is hozzá és nem ver át, azt nagyon megköszönném..."nem jó hideg vízzel zuhanyozni" jeligére.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) AvioM21 hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Sziasztok,

a Segítségeteket kérném, az alább témában:

Immergas Avio Maior 21 -es kazánnál rendszeres a hibajelzés, hol a felső, hol az alsó piros led ég, de inkább a felső a gyakori.
A kazánban szakszervizes kolléga cserélt NTC-t, többet is / a környékén el volt repedve egy gyűrű, szivárgás, eléggé elvízkövesedet / illetve a teljes tároló leszedve, ki vízkőtelenítve, összerakva, kazánkarbantartás, stb..
Korrekt és alapos munka!
de a probléma továbbra is fennáll, sőt tovább bonyolódik.
HMV készítésnél nem kapcsol be a kazán, nem gyújt be az égő, amikor fogy belőle a melegvíz, vagy csak rapszódikusan..
mostanában megvárja, amíg teljesen elfogy a HMV majd amikor már 5-10 perce hideg víz folyik, a melegen keresztül, akkor bekapcsol
..most már akkor sem kapcsol be..
ha kézzel lekapcsolom a kazánt majd ismét be, és a víz hideg a tartályban, akkor begyújt és működik, majd szépen leszabályoz és megáll..
most már nem kapcsol be a kazán, a relé kattan egyet, néha elindul a szivattyú, de inkább többször nem, s a kazán egyáltalán nem gyújt be, csak hidegvíz van, szerelő szabadságon..

Tudnátok segíteni

Köszönöm!
(#) toro válasza NMG hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
A válaszom ugyanaz!
Az ára (boltja válogatja) 27.000.- - 37.000.-).
Nem kell hozzá szakértelem, csak egy csillag csavarhúzó. A vezérlés közepén van a rögzítő csavar.
Feszültség mentes állapotban 5 mp. a csere!
Egyébként, mi a baja a TFI812-nek?
(#) toro válasza vagipeter hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Karban volt-e tartva szegény kazán?
6 éves korában már legalább 5x meg kellett volna lennie, mivel alu.silicium ötvözetből van, és rendesen koszos lehet a kazán belseje ill. a kondenz ülepítőben látszik az oxid réteg.
(#) toro válasza JZoli hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Ellenállásmérővel.
Ha rossz a külső érzékelőd, automatikusan fűteni fog a buderus g124 kazán. Mivel "fagyveszélynek veszi a jeltelenséget.
Azért kérdeztem volt, téli-vagy nyári állásban van-e a szabályzó.
Ablak lenyít-, középső sor-, napernyő és nyár be állásba teker.
(#) toro válasza AvioM21 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
A tárolód is vízköves!
(#) vagipeter válasza toro hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Szia,

Talán az első két évben igen, de utána egy Saunier Duval-os szerelő azt mondta, hogy ezt a kazánt nem kell karbantartani. Most már tudom, hogy ez nem igaz, de laikusként hittem a "szakembernek".
Úgy néz ki, hogy holnap jön egy szerelő, aki megnézi...remélem meg tudja csinálni és nem lesz drága.
(#) AvioM21 válasza toro hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
A tároló is vízköves volt, de az is ki lett takarítva, vízkőoldózva teljesen, mintha új lenne..
(#) toro válasza AvioM21 hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Ok, sok sikert!
(#) mazda323 hozzászólása Aug 31, 2015 /
 
Tisztelt szakemberek van egy saunier duval renova strar f kazán , áram ingadozás óta nem indul el csak elkezd zúgni , hogy indulna de semmi nem gyújt be és elkezd villogni a hibalámpa. Újra indításra is ezt csinálja.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2015
(#) Gafly válasza mazda323 hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Nem értek hozzá (de pont ilyenem van ):
- Ki/be kapcsolás, pár (másod)perces szünettel sokszor gyógyitja...
- Vagy szerelő (ajánlott), vagy megnézném hogy a "ventillátor" forog-e, vagy csak "búg".
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) mazda323 hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Gázszelep kábel mozgatás + kocogtatás a szelepen és elindult, ki -be kapcsolásra semmi nem történet ugyanazt csinálta.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Most a nagy melegben, ha valaki jó forró vízzel fürdik, megtelik a fürdőszoba párás levegővel, és hibát jelez a kazán, miszerint nem tud a füstgáz távozni a kéményen keresztül. Ha kinyitom a fürdő ajtót, ki-be kapcsolom a kazánt, megy tovább. Másnál is elő szokott fordulni? Nálam havonta csak 1x van szerencsére. Télen nem volt ilyen probléma. Köszönöm.
Következő: »»   155 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem