Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   156 / 292
(#) sebokr válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Kéményes készülék esetén műanyag ablak, vagy gumitömítéses fa ablak és azonnal ez a jelenség. NINCS elég levegő utánpótlása a készüléknek. Vagy esetleg még ventillátor is elszívja a fürdő/wc/konyhából.
Ez életveszélyes és a szolgáltató megtudja elzárja vagy a készüléket vagy elviszi a gézmérőt!.
(#) Kovidivi válasza sebokr hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Azt nem tudom, hogy a fürdőszobából szívja a levegőt a kazán, vagy pedig a szellőző aknából.
A fürdőszoba erre az aknára szellőzik. Földszinten vagyok, tehát inkább tőlem kellene levegőnek jutnia az aknába, ami aztán felszáll. Ventilátor nincs. Az ablakok légzárása nem tökéletes, pont a kazán miatt. Én a meleggel, és a páradús levegővel tudtam összefüggésbe hozni. Ezt a problémát titkolnom kellene? Vagy éppen hogy jelenteni? Mondom, havonta 1x van, ha valaki hosszan tusol tűzforró vízben, és csak nyáron.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) sakrafi válasza mazda323 hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Lehet ,hogy szakadt a gázszelep valamelyik mágnestekercse.Vedd le a csatlakozókábelt és mérd meg az ellenállásukat "kohm" nagyságrendben kell lenniük.Ha ez a baj akkor mindenképpen gázszelep csere.A szelepen fel van tüntetve a típusal VK 4105M 1005. Így lehet beazonosítani és cserélni megfelelőre.
(#) honos hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Semia F24 kombi kazán edig csak fűtésre volt téve és rendben működött.

Most melegvízre is rákötöttük, de nem ad meleg vizet. (Kb egy délutánt ment rendben)
A jelenség: elindul, leáll, elindul, leáll a láng. A víz pedig nem meleg.
A láng akkor is indul ha a melegvíz hőfokszabályozót teljesen letekerem.
Azt hiszem víz tömegáram korlátozót nem tette bele a szakember. (Lehet ez a hiba oka? De akkor miért ment pár óráig?)
Ha félig elzárom a víz bemenet csapot, akkor sem lesz jobb.

Plusz: Odébb került a kazán egy méterrel mint eddig, így a füstcsövet is odébb vittük (egyszerű felső kivezetés át a falon és annyi). Nem tudom van-e köze a jelenséghez, de a cső külső fala most üzem közben eléggé melegszik. Nem figyeltem meg korábban is csinálta-e. Jó ez így?
(#) zoszka válasza honos hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
A felsőkivezetés nem a falon megy át. Az oldalkivezetésnek hívják. Valamelyik meghatározásod nem jó... Ha melegszik a szívó oldal, az a nyomó tömörtelenségére utal. Ha kinyitod az égésteret, akkor nem áll le? Ha így van, rakd össze újra rendesen a füstcsovet.
(#) honos válasza zoszka hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Bocsánat, nem vagyok jártas ebben...
A kazán felső részén megy ki a cső, aztán rögtön egy könyök és át a falon, ezért fogalmaztam rosszul.

Úgy érted, hogy vegyem le az égéstér első borítását és nézzem meg, hogy akkor rendben megy-e a láng? (jelenleg csak a kazán első borítása nincs rajta-a kép szerint- de így is leáll)
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) honos hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
...közben kipróbáltam, levettem az égéstér első borítását, de így is leáll.
Más ötlet van esetleg?
(#) zoszka válasza honos hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Leáll vagy be se gyújt? Ventillátor elindul? Kint érezhetően nyomja a levegőt?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) honos válasza zoszka hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
A ventillátor megy, a levegő áramlik kint.
A láng begyújt, megy full gázon egy darabig, majd leáll. Aztán újra elindul, ég egy darabig és leáll.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) zoszka válasza honos hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Konektort próbáld meg fordítva bedugni.
(#) honos hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Azt is próbáltam, mert régen a beüzemeléskor mondták, hogy nem mindegy.

Csak találgatok... A víznyomás miatt nem csinálhat ilyet?
1,5 bar a fűtőköri, és a hidegvíz bemeneten nincs tömegáram korlátozó + a melegvíz kimeneten sem. (a haszn útmutató írja, hogy kell)
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) zoszka válasza honos hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Attól még folyamatosan kéne égnie, legfeljebb nem melegszik a víz... Fűtésre kapcsolva is kiáll hibára?
(#) honos válasza zoszka hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Azt most nem tudom kipróbálni, mert a fűtést még nem kötöttük vissza.
A fűtőkör ki és bemenet egy darab csővel van rövidrezárva.
(#) zoszka válasza honos hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Mennyi ideig ég?
(#) honos válasza zoszka hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Kb. 20-25 másodperc, aztán nagyjából ugyanennyi szünet.
(#) pözsó válasza honos hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Láng érzékelő?
(#) szajcsanjanos hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Sziasztok!

A problémám a következő: Van egy 5 éves BAXI LUNA 3 HT SYSTEM gázkazánom, ami E 133-as hibakóddal (gázhiány) leállt egyik nap. Begyújt, 4-5 másodpercig ég, majd elalszik. Ha áramtalanítom és 3-4 óra múlva bekapcsolom akkor felfűti a használati meleg vizet minden probléma nélkül. Kérdezném,hogy valaki tudna-e valami hibaleírást vagy ötletet adni erre a problémára? Köszönöm előre is!
(#) Attila0319 hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni,van egy Saunier Duval KLOM 30-as kazánunk ami a következő hibát produkálja.A termosztáton a hőfokot pl. beállítom 22 fokra, lent a kazán kattan és beindul, 6-8másodperc múlva kiáll f1-re, resetelem újra beindul és megint leáll, kb. a tizedik reset után többször próbál már begyújtani, de kiáll f1-re és úgy nagyjából 5 reset után beindul. Amikor már megy ha leállítom simán újra indul, de ha megpihen megint kezdődik elölről minden.
Köszönöm előre is a válaszokat!
(#) DoDo69 válasza Attila0319 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Szia!
F1 – A gyújtó automatika blokkolását és a gázszelep lezárását az ú.n. LÁNG ELVESZTÉSÉT jelzi. Ez a blokkolás
akkor jön létre, amikor nem kap az automatika lángjelzést. A kazán reteszelt állapotba kerül. Ezt az
üzemzavart a biztonsági termosztát vagy a füstgázszenzor beavatkozásai okozhatják Vagy a vezérlő hibája, esetleg a karbantartás hiánya.
Megoldás: karbantartás, érzékelő tisztítása , vezérlő csere, vagy Újpesten javítják itt
(#) DoDo69 hozzászólása Szept 5, 2015 /
 
Üdv Mesterek!
Siemens panelos baxi Novula 240 6 led+4 led es 30ledet villogtatja ami gyujtási hibára utal, nincs láng.... stb. A gond a köv. A hibát nemlehet törölni. Semmire nem reagál a vezérlő. Ami marha érdekes. Turiztam egy másik panelt , és láss csodát, a táp és minden kábelezés után , a 30led villog. Hiba nem törölhető. Két panel nem hazudik . Szerintem ez a Siemens panelokra jellemző tervezési hiba. Valaki találkozott ilyen hibával? Esetleg valami ötlet?
köszönöm!
a használatija
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2015
(#) Attila0319 válasza DoDo69 hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Köszönjük a segítséget tisztítás megoldotta a problémát
(#) toro válasza Attila0319 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Fordítsd meg a villásdugót!
(#) Duhos hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Dég Kolibri fűtő kazán induláskor kiáll pirosra reset után van és megy minden . meleg kazánnal össze-vissza lehet indítgatni minden üzemmódban. Kihűlt kazántest esetén nem indul= piros a szervizes szerint a hőcserélőt kell savazni ! ( Most lett, kiszerelve tisztítva nem a kaszniban. a szerelőnek éppen volt a csomagtartójában egyí jó hö-csé ár Alkalmanként változó. mi a gubanc, tudnátok-e tanácsot adni?
Duhos
(#) sebokr válasza Duhos hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Koszos az érzékelő elektróda, nincs rendes földelés a konektorban, gyújtó panel hibás, ha bemelegszik tökéletesen működik.
(#) fppetya hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok hobbitársak!

Az lenne a kérdésem,hogy merre találok itt olyan topic ot ahol bosch zw23 gázkazán vezérlőpaneljén keletkező típushibák kijavításáról olvasgathatnék ,tippet adva ezzel a szerelőmnek,hogy ne keljen már 60e kemény magyar forintért megrendeltetnem vele azt a bizonyos vezérlőpanelt! A segítségeteket nagyon köszönöm előre is!

IMG_2133.JPG
    
(#) wmatyas hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok !
FÉG kazán szivattyúja állandóan megy, akkor is ha nem működik a kazán, csak őrláng van.
A szerelő szerint ez normális.
Tényleg?
(#) zoszka válasza wmatyas hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Ha mindig megy akkor nem üzemszerű. Mi a típusa?
(#) zoszka válasza fppetya hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Az OLX-en hirdetik, hogy javítják.
(#) wmatyas válasza zoszka hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Grundfos.
Azelőtt nem csinált ilyet, azota csinálja amiota kicserélt vmi biztosítékot a szerelő.
(#) zoszka válasza wmatyas hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Nem a szivattyú típusa... a kazáné...
Következő: »»   156 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem