Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   167 / 292
(#) adapter válasza VIM hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Baromi rozsdás régi csövek mindenhol....
Tervezem majd felújítani, de reális keretek között kéne erre sort keríteni, de a vízórától kellene az meg áááá hagyjuk.
(#) Tothjozef hozzászólása Feb 23, 2016 / 1
 
Vas csőnél iszapleválasztót kell beépíteni a neten 10e ft.
(#) hangulat hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Ha valaki tud, segítsen! Van egy celzius 25 tip gázkazánom, amiben egy Honeyvell v 4600C 1029 vezérlő egység van beépítve. Az a gond, hogy a tetején lévő égő(fúvóka) nyomása nem szabályozható a szabályzó csavarjával.Befelé tekerve nőni, kifelé csökkennie kellene. a készülék működik, de teljes gázzal megy, és túl melegszik, vagyis sok gázt kap, és a gyujtólángot leszakítva a készülék leáll. Mi lehet a hiba? Mért nem lehet szabályozni? Ha valaki tudná a választ kérem ossza meg velem. szívességét előre is köszönöm.
(#) maca52 hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Üdv. Kérlek, segítsetek !
Ariston kazán: TUSOLÁSKOR a 40-es zöld villog, sötétedik, de az
50 fokos és 60 fokos folyamatosan ég.
Egyszer forró a víz, majd HIDEG .
Nehéz fürdeni és sok víz elfolyik, elpazarolódik.
A szerelők 17.000,- Ft-ért jönnének ki, alig több a nyugdíjam.
Nagy hálás vagyok MINDEN TIPPÉRT !
Köszönöm !
(Sajnos a VÍZ főcsapja nem mozdítható semmivel, nincs tekerője sem, de komb.fogóval sem=beszorították, → → ezt is kijavítani ?? most "újították" fel
a lakás, ilyet még soha nem láttam: se derékszög, se sima fal,..hosszú lenne felsorolni és a
pénzemmel leléptek. Tudok telefont és neveket adni, hogy kiket NE HÍVJ !)
(#) pe205 hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Tisztelt Fórumozók !
Következő problémám lenne amiben kérném a segítségeteket : Van egy Buderus /Nefit/Logomax kondenzációs kazánom egy 120L-es indirekt tárolóval . Kálvária lassan egy éve tart . Fütésnél minden rendben /max 42c előremenő /Meleg víz előállításnál 62-63 fokos tároló fűtési hőmérsékletnél 1C hibakód . Túl vagyok már sok szerelőn meg sok 10 000Ft kiadáson.
Panel ,érzékelők,NTC cserélve kazántest,kémény kitakarítva ,tároló átmosva.Ha egy hétem egyszer jó napja van akkor meg 84c-s vízzel fűti a tárolót . Van valakinek valami hasznos ötlete?

Üdvözlettel :Imre
(#) bsd_szerviz válasza pe205 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Kedves Imre!

Szerintem el van dugulva füstgáz oldalon és nem megy fel nagy teljesítményre.
Ha nagyritkán megtalálja a gáz az útját akkor pedig jó.
(#) zoszka válasza pe205 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Mi a pontos típus? Logomax-ból van pár fajta.
(#) pe205 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Hát a duguláskeresésen túl vagyunk nem oldódott meg a probléma .
Típusa :Logomax plus GB022/24-24
(#) zoszka válasza pe205 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
A kazán nem tudja leadni a teljesítményt, ezért túl magas lesz a füstgáz hőmérséklete, mivel a visszatérő víz nem hűti le eléggé. Jellemzően a primer hőcserélő elkoszolódása, égéstér dugulás és/vagy a tároló hőcserélőjének a hibája, elkoszolódása, vízkövesedése okozza, ha az egyéb beállítások, alkatrészek jók.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2016
(#) pe205 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Tegnap előtt a tárolót kiszereltem .Tároló hőcserélő spirálja tiszta belülről is /csőkamera /HMV térben az anódon kívül vízkőlerakódást nem tapasztaltam. Látszik a hőcserélő zománcozása.
Mértem előre-visszatérő hőfokot . Tényleg nem hűl el a visszatérő . Ezért is szedtem szét a tárolót. A héten lett takarítva az égőtér volt benne bőségesen fehér koksz.
Ami furcsa hogy azóta sűrűbben áll ki hibára . Konkréten egy tároló felfűtés közben kb 10X.
Eddig 5 törléssel sikerült neki azt a komoly 120L-t legyártani.
Primer hőcserélő ? Ebbe van olyan ?
(#) zoszka válasza pe205 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Abba volt a fehér koksz Ha nem hül le a visszatérő, az azt jelenti, hogy nem adja le a HMV hőcserélő a teljesítményt. A terelöpohár benne van a kazán hőcserélőjének a közepén? Tiszta is?
(#) pe205 hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
Ha a terelőpohár a gázdugattyú/én így ismerem/ akkor benne van és tiszta. Remélem gyárilag benne volt mert nem hagytunk ki belőle semmit
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2016
(#) bsd_szerviz válasza pe205 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
"Ami furcsa hogy azóta sűrűbben áll ki hibára ."

Ebből is az látszódik talán, hogy el van dugulva, bypass zárva? nyitva?
Füstgázt mért valaki (mik az értékek) , nem szívja vissza a sajátját?
(#) pe205 hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget !
Ma dél óta rendesen üzemel.Így visszatekintve az alap problémát az az iszonyat mennyiségű gáz okozta amit kapott . Ettől persze szétégett benne minden érzékelő,tömítés meg gyujtó ami található benne . Gázmennyiség beállítása meg a szétégett cuccok cseréje meg a fent említett takarítások után most működik.Azt hogy az eddigi 5 azaz 5 dedikált szerelő az elmúlt évben ezt miért nem nézte azt nem tudom.
Köszönöm a segítséget még egyszer !
(#) gocsikarl hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Tisztelt fórumozók.
Segítséget szeretnék kérni Baxi Slim Spa 1.230 Fi álló öntvény turbós kombi gázkazán olyan hiba
jelenkezett hogy nincs szikra a szerelő panel hibát állapított meg.A panel tipusa SIEMENS a kék trafón a tipus LVU 33 201 C 149 . Előre köszönöm a segítséget.
(#) sebokr válasza gocsikarl hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Kazán hőcserélő hőmérséklet korlázozónál ugyanez a hiba jelenség ha kioldott.
(#) maca52 hozzászólása Márc 1, 2016 1 /
 
ARISTONJA senkinek nincs?
Tippje sem ?
Üdv. maca
(#) granpa válasza maca52 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Írd be újra a kérésedet, mert nem lapoznak vissza. Valaki csak válaszol.
(#) VIM válasza maca52 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Szia! Szerintem nem írtál típusazonosítót, vagy elkerülte volna a figyelmemet? A 40-s villogása nagyon ritka és társulni szokott más kijelzéssel. Talán vízhiány és még valami ....
(#) DodiT1 válasza maca52 hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Tisztelt Maca!

A 40 led villogása a meleg víz készítés üzemmódot jelzi egyes ariston kazánoknál.(le van írva a gépkönyvben) Egyébként nagy valószínűséggel a másodlagos hőcserélő dugulása lesz a hiba,savazni kellesz.
(#) maca52 válasza DodiT1 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Kedves DodiT1 !
Köszönöm, kedves vagy. Én azt gondolom, nem kell
savazni, mert alig 1 hónapja szereltük be.
Sajnos nem találok KEZELÉSI (!) ÚTMUTATÓT.
Abból elolvashatnám, h. mit tekerjek ? Hova? Amikor
pl. a lakásban
21 fokot akarok vagy a MELEG VIZEM FOKA
kisebb legyen vagy nagyobb: akkor HOVA TEKERJEM, melyik
osztáshoz ? Stb. Visszább vettem a 2. tekerőből: most LANGYOS
a víz, gyorsan kell fejet mosnom, levágatom a hajam, hogy haladjak.
Hol lehet a KEZELÉSE leírva ? A neten kerestem, de nem találtam.
Köszönöm a segítséget, üdv.: maca
(#) DodiT1 válasza maca52 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Tisztelt Maca!

Kezelési útmutatót minden kazánhoz adnak,benne van minden dobozban a kazán mellett.Ha nincs kérni kell a kivitelezőtől,mivel biztosan volt. 1 hónapos a kazán és feltételezem a gyártó márkaszervize helyezte üzembe javaslom a szervizes kollégával felvenni a kapcsolatot,ő biztos mindenben próbál segíteni,ha alkatrész problémás a készülék garanciában javítja.

üdv!DodiT1
(#) maca52 válasza DodiT1 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
T.Cím !
Itt is van Felhasználói kézikönyv, de ebben nincs részletesen - mint a hülyéknek - leírva, hogy
MIT és MERRE TEKERJEK, MIT FOGJAK, ... ha pl. ......... (hideg, meleg, .. ) be akarom állítani .
Majd kérek a neten KEZELÉST !
(Azt gondoltam: itt tudtok mondani bármi HASZNOS apróságot !)
Köszönöm a nagy segítséget, jó ötleteket,
(nem alkatrészhiba, beállítási csak),
üdv.
(#) mahlo hozzászólása Márc 25, 2016 /
 
Tisztelt Szakértők!
Szükségem volna egy Junkers Novotherm ZW 20 KE fali kombi vezérlő elektrónikájának a rajzára.
Ha valaki tud, kérem segítsen!
(#) Lucifer válasza mahlo hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Rajz nem szokott közkézen lenni csak revengelt maximum. Szerintem írd le mire vagy kíváncsi és akkor hátha.
(#) mahlo válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
A hiba jelenség az, hogy nincs gyújtás. Amit lehetett végigmértem, NTC-k, thermó biztosíték, füstgáz szenzor, membrán mikró kapcsoló, három utú szelep, vezérlő panel biztosítékok, gyújtó trafó, gáz szelep. Ha fő kapcsoló ki be, thermosztátra keringtető indul, de nincs gyújtás, majd hibára áll. HMV- re semmi. Ezért szeretnék egy rajzot, hogy tovább tudjak lépni!
(#) Lucifer válasza mahlo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Milyen szelep van benne? Gázt enged-e be? Kondizd át.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) zoszka válasza mahlo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Mi a hibakód?
(#) Inhouse hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Akasztják a hóhért. Pár Ariston panelt már javítottam láng leszakadással, vagy lángérzékelés hibával. A mienk egy Ariston Clas Premium 24 kondenzációs kombi gázkazán. WC-n ülve láttam 1 hete, hogy amikor indul a fűtés, akkor nem gyullad ki rögtön a kék LED, ami jelzi az égő működését, hallom a dübbenést, belobban a láng, de mire kigyulladna a lángérzékelést jelző LED, 5P1, 5P2, sőt később 5P3, de nem állt ki hibára, végül mindig sikerült. Elhívtam a szervizes komám, nézzük meg mire teljesen elszáll a cucc. Ő elsőre azt mondta, hogy elkoszolódott az elektróda. Kiszedte, megpucolta, visszarakta és lőn változás, már nem csak láng hibát mutat, ki is áll hibára, 501. Többször reset, átnézés, elektróda vezeték mérése, minden jó. Panel ki, nézem, ez a kis 110V-os trafós lángőrös, volt belőle már szakadt, ez nem az. Vannak még ellenállások, azok is jók. Mellette egy 10nF és egy 220nF. Az első 9,5nF, a második 208nF, ez nem lehet. Anno a másik Ariston panelnál a 100nF 10 alá ment, mire nem érzékelt... Átforrasztottam a kicsit is gyanús forrpontokat, visszaraktuk, ugyanaz. Hozott egy régi, de elvileg másért bontott ilyen kazánból való panelt, ott már volt olyan, hogy bevillant a kék LED és csak aztán jelzett hibát, de ezzel sem maradt meg a láng... Teljes tanácstalanság...bár már hol 501, hol 504... A saját kazánjából (ugyanez csak EVO) áthozta a lángőr elektródát, akkor is ugyanaz... Biztos panel lesz, 6xeFT...hmmmm nyami. De mind a két panel, ugyanazt csinálja? Láttam még 2 elektrolit kondit a kis trafó mellett, mondtam neki, azokat még megnézem, addig fazékban víz melegítés, kandalló indul. Miért is ne egy hosszú hétvégén történik ez.
Eltelt vagy fél óra, ránéztem a topicra, látom, hogy valaki írja, hogy 15 perc áramtalanítás után jó. Megpróbáltam, bekapcsoltam, elsőre jó, azóta megy. Nem hogy nem áll ki hibára, de 5P1 sincs. Mi a nyü lehetett?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) mahlo válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
A szelep típusát nem tudom, csak a tekercset mértem ohm mérővel. Úgy gondolom, hogy előbb kell szikráztatni az elektródának és csak utána nyit a gáz szelep, ezért nem is mértem a feszültséget a tekercsen.
Következő: »»   167 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem