Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   170 / 292
(#) zsuszi hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon. Már két napja bújom a hozzászólásokat, de nem találok megoldást a problémámra.
Van egy Baxi Luna 240i kombi kazánom. A tömszelence csöpögött benne már hónapok óta és az utóbbi időben már nehezen gyújtott.
Végre eljutottam a tömszelence cserére, de most már egyáltalán nem indul a kazán.
Melegviz kinyit, mikrokapcsoló zár, szivattyú elindul, de nincs gyújtás és gáz sincs.
A szivattyú jelfogója melleti jelfogó is indul, de utána semmi.
Mértem a gyújtóvezérlést a panelon, de nem igazán van feszültség egyik vezetéken sem, sőt a tranzisztorok sem kapnak vezérlést.
Szóval nem tudom mi lehet a gond, merre induljak.
Köszönöm minden segítséget.
(#) zsuszi válasza zsuszi hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Akkor válaszolok is magamnak!

Nem tudom az okát de addig resetelgettem a kazánt míg szép lassan elindult. Most stabilan gyújt és meg is marad a láng. Nem tudom a hiba okát mi lehetett, lehet hogy elfáradt kondi és most feltöltődött a sok reset alatt, vagy a régi láng hiba annyira bele"égett" a memóriájába hogy ilyen sok resetre lehetett csak kiütni. Nem tudom, majd hozzáértők elemzik aztán hátha kisütünk valamit!
(#) JZoli válasza zsuszi hozzászólására (») Jún 16, 2016 1 /
 
A szivattyú elindulása után a ventilátornak kellene indulni. Ha az megy akkor annak az "útjában" van egy presszosztát (kicsi nyomáskapcsoló) ami érzékeli a ventilátor levegőszállítását. Ezután jönne csak a gyújtás beindulása, és ha az meg y, rövid idő múlva nyit a gázszelep. Ez lenne a beindulásnál a sorrend. Nem lett lehúzva valami a tömszelenc cseréjekor?
(#) peanut válasza sebokr hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Azért mégsem hagynálak békén
Nem jelentkezett egyelőre a szerelőm, a kazán meg csak csöpög...
Hozzávaló tömszelencét és gázelektródát hol tudok mezei halandóként venni, illetve milyen típus/méret való bele, ha tudsz esetleg ebben is segíteni...

Köszönöm!
(#) sebokr válasza peanut hozzászólására (») Jún 17, 2016 / 1
 
Idézet:
„zért mégsem hagynálak békén”

Nem tudom melyik való bele a tömszelencéből, de itt egy webárúházi példa.
Elektróda nem tudom miért kelhet bele mert az nem megy tönkre max eltörik elejtéskor. Westen-Baxi-ocean egykutya. Westen energy, ocean luna, ocean eco, baxi luna egyformák alkatrészileg 90%-ban.
Tömszelence perem NÉLKÜLI
Elektróda
Tömszelence PEREMES
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2016
(#) zsuszi válasza JZoli hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Ebben a típusban nincs ventilátor, ez egy sima kombi cirkó, nem turbós.
A tömszelence cseréhez csak a mikrokapcsolót szedtem le a nagy váltószelepről.
(#) Amper660628 hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Valaki tud információt adni Termomax Inka 24K vezérlőpanel trafó adatairól illetve egy linket, hogy hol tudok vásárolni?
Illetve ugyan ehhez a típusú kazánhoz keresek gázelemző műszert. Esetleg valaki nem tudja hol lehet ilyet bérelni?

Előre is köszönöm
Amper
(#) sebokr válasza Amper660628 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Idézet:
„Valaki tud információt adni Termomax Inka 24K vezérlőpanel trafó adatairól illetve egy linket, hogy hol tudok vásárolni?”

Szia

Sajnos sehol nem kappsz hozzátrafót.
2 db ból kell összehozni. Picit nehezen fog elférni és a feszültsége ha jól emlékszem picit nagyobb lessz.
De csak 50% hogy üzemelni fog. Általában a benne lévő SW-t kitörli. Tapasztalatom alapját.
A trafó oldalán rajta vannak az adatok, ha nincs akkor jelezze és keresek adatot rólla itthon.

Roland
(#) sebokr válasza zsuszi hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
3x lehet resetelni utána pár órának el kell telnie az ujabb reset hez.
Vagy ki kell húzni és reste ismét lehet.

Roland
(#) peanut válasza sebokr hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Kedves Roland!

Elnézést a kései válaszomért és már most köszi ismét előre is

Elektróda állítólag azért kéne hogy cserélve legyen, mert nem szabadna mozognia a kerámia betétben a fém belsőnek - a szerelő elmondása szerint. Az tény, hogy a jobb oldalon ahol a gyújtás történik, ott a két másik elektróda "feje" nem mozdítható el semennyire sem, míg ez a bal oldali ami elvileg a begyújtás sikerességét hivatott ellenőrizni az eltekerhető ujjal könnyedén (de érintkezik, mert amikor az aljáról leszedem a csatlakozót, látszik hogy együtt forog a tetejével), így nálam a logika azt diktálná, hogy ezt nem kell feltétlen cserélni (hiszen érintkezik), de mivel nem nagy összeg, ha kell, kicserélem, pláne ha a biztonságos működéshez szükséges hogy ne forogjon.

A tömszelencét ki nem szedtem, de csináltam közeli fotókat róla, ebből nekem a perem nélküli változatnak tűnik, ha csak átmérőben vagy menetemelkedésben nincs több típus, akkor ott egyértelmű mit kell rendelnem/cserélni.
(#) Amper660628 válasza sebokr hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Szia

Sajnos a trafó oldalán nincsenek adatok, viszont 2 gázszerelő is már említette, hogy van hozzá való trafó olcsón, de nem hajlandóak elárulni a forrást :/

Köszi
Amper
(#) sebokr válasza peanut hozzászólására (») Jún 21, 2016 / 1
 
Idézet:
„Elektróda állítólag azért kéne hogy cserélve legyen, mert nem szabadna mozognia ...”

Üdv
Az elektródának valóban nem szabadna mozognia, mert elállítódik könnyen. Ha nem ér bele rendesen a lángba az is baj, ha túl bele ér a lángba az is baj. Mind két esetben érezheti úgy a vezárlő panel, hogy a láng nem ég.
Tömszelence csak 2-t fajta van peremes, és nélküli. Az öné a perem nélküli

Roland
(#) sebokr válasza Amper660628 hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Ha megtudná engem is érdekel, mert szeged környékén csak két tarafóból tudjuk összerakni.

Roland
(#) Amper660628 válasza sebokr hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Rendben ha sikerül írok. Állítólag csak simán be kell forrasztani az eredeti helyére a 4 lábat teljesen kompatibilis 600-1000 Ft-os áron! Már 3 Termomax-os is megerősítette. Nekem tartalékba kéne így nem sürgős.

Amper
(#) tibibalogh520 válasza Amper660628 hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Szia!
Ez az "állítólag" kicsit sántít, mert a trafónak van egy primer, és három szekunder tekercse, melyek galvanikusan leválasztottak egymástól. Nos, ez eleve 8 kivezetést jelent!
(#) sebokr válasza Amper660628 hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Idézet:
„Rendben ha sikerül írok.”

Hát nem tudom. Lehet hogy nem ugyanarról a termomax kazánról beszélünk.
Ennek a tarfónak ami hullani szokott 10 lába van. 1 primer és 3 szekunder tekercse.
Roland
(#) Amper660628 válasza sebokr hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Valóban nem egyről beszélünk. Képem nincs, de a kazán pontos neve: Termomax Amica Condens Pab.
Egy primer egy szekunder tekercs a lábak alapján ítélve és mint már írtam nincs rajta adat.

Amper
(#) sebokr válasza Amper660628 hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Akkor ez egy kisebb méretű panel. Ha találok megnézem annak az adatait is.

Roland
(#) Amper660628 válasza sebokr hozzászólására (») Jún 23, 2016 / 1
 
Van egy linkem a ti trafótokhoz, hogy ne szívjatok 2 trafóval.

http://www.aliexpress.com/item/EI42-14-8-5VA-BV-042-0641-0-Encapsul...1.html

Amper
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2016
(#) zsuszi válasza sebokr hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Idézet:
„3x lehet resetelni utána pár órának el kell telnie az ujabb reset hez.
Vagy ki kell húzni és reste ismét lehet.

Roland”


Naszóval a mostani állapot a következő.
Reset után, melegvizet kinyitom, a kazán érzékeli, elindul a szivattyú és elkezdi a gyújtás folyamatát. Megjön a láng, kigyullad a lángérzékelés, de azonnal le is áll. Ekkor láng és kémény riasztást ad. Ha reset-ben tartom akkor megmarad a láng és eltellik5 másodperc, resetet elengedem és stabilan megmarad a láng. De elég bizonytalan a hiba, mert ha felmegy a viz mondjuk 70 fokig és elzárom a vizet majd újra kinyitom akkor indul a kazán szépen, aztán egy 10 perc után leáll és megint láng és kéményriasztást ad.
Kémény érzékelő stabilan 0,1 ohmot ad az-az gyak rövidzár, egyenáramu műszerrel mérve. Nem tudom mennyinek kéne lennie, de gyanítom hogy nem ennyinek. Lehet itt a kutya elásva. Ha leveszem a kéményérzékelőt akkor is kéményriasztást ad.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2016
(#) sebokr válasza zsuszi hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Idézet:
„Naszóval a mostani állapot a következő.”

Rejtélyes hiba! A hiba jelzők villognak vagy világítanak? Ha jól értem a 30'C és a 50'C hibajelző mutat hibát egyszerre.
Szervíz manual ban nincs ilyen kombinációs hiba.
külön külön vannak.
A kémény érzékelő 0,0ohm ellenállásúnak kellene lenni azaz teljes zárlat mert az egy "kapcsoló"
Ha láng érzékelési a hiba meg kell nézni bele ér e rendessen az elaktróda a gázláng kék részébe nincs-e túl messze az égőtálcától és van-e földelés a konektorba rendes.
Ha minden jó akkor a panelon lévő kondik a hunyóak. Méghozzá szinte az összes X2-es jelölésű. Ha nem nyitja a gázt vagy késik akkor az összes többit is lehet cseréli. Nem sok pénz. Lehetne persze méregetni is ha van mérő műszer hozzá, de általában jó méréshez ki kell venni. Ha meg kint van akkor mehet bele az új.

Roland

luna_baxi.JPG
    
(#) zoszka válasza zsuszi hozzászólására (») Jún 24, 2016 / 1
 
Tipp... A kábelköteget nézd végig egyenként, nincs e összeégve, megkopva, becsípődve. A minap futottunk bele hasonló hibába. Hasonló anomáliákat okozott egy összemelegedés.
(#) zsuszi válasza sebokr hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat. A kábelköteget átnézem, de ahogy eddig nézegettem nincs baja. Kondikra kezdtem gyanakodni én is de gondoltam a kémény szenzort még kipróbálom, de ha ez így jó akkor nem cserélem.
Igen a 30 és az 50 es led villog. Alatta láng és kémény szimbólumok vannak. Arra gondoltam először, hogy a kémény hiba miatt nem nyitja a gázt és ezért lánghibát is generál, de ha nincs ilyen hibakombináció akkor nem jó a fejtegetésem!
több mint 10 éve megy a kazán, simán kiszáradnak a kondik ilyen szélsősges környezeti körülmények közt mint a kazán belseje.
(#) sebokr válasza zsuszi hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Idézet:
„Köszönöm a válaszokat.”

Kolegám nemrég jelezte hasonló hiba. Panelon forrasztási hiba volt a nagy terhelő ellenállás lábán, egy opto csatolón meg 1-k kondiál. Érdemes nagyítóval végig menni.

Roland
(#) asztro válasza authorvision hozzászólására (») Jún 27, 2016 1 /
 
@authorvision, esetleg kapott választ a problémájára? Ugyenezt a hibajelenséget tapasztalom a hétvége óta, és még nem találtam meg az okát. Segítségét előre is köszönöm.
(#) uniman válasza asztro hozzászólására (») Jún 27, 2016 / 1
 
Hello!
A "kérdezett" tagtársunk adatlapjából kiderül: "Utoljára itt járt: 66 hónapja"
(#) zolika60 válasza asztro hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
A kolléga azóta sem (hat éve) járt itt. Viszont néhány hozzászólással odébb kapott választ. Ha neked nem segít írd le a te készüléked típusát és a hibajelenséget, talán kapsz rá választ.
(#) bowdy hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Sziasztok.
Segítséget , illetve tanácsot szeretnék kérni, hol keressem a problémát.
Beretta ciao kombi kazán produkál érdekes dolgokat.
A legfőbb baj az, hogy van amikor megy több napig hibátlanul, viszont néha gondol egyet, és letilt.
Gyújt rendesen, gáz megy, 5-6 mp égés után piros led, és letilt.
Reset után ugyanez.
Általában 10 perc kikapcsolás után ismét megy, akár több napig is.
Mi lehet a hiba?
Köszönöm.
(#) sebokr válasza bowdy hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Szia
Vezérlő panelon kondenzátorok elfáradtak.
Lehet hogy a lángőr elektróda sem ér bele a lángba rendesen.

Roland
(#) bowdy válasza sebokr hozzászólására (») Júl 12, 2016 / 1
 
Köszönöm válaszod.
Üdv.
István.
Következő: »»   170 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem