Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   172 / 292
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Zoli feltettem egy képet a panelről, én tirisztort a gyújtó trafó környezetében nem látok.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
(#) Koncsar hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Én a narancs színnel karikázott alkatrészek hibájára tudok gondolni. BS107A, C337 tranyó, valamint a 74HC4051 multiplexerre.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Megelőztél... Ezt akartam javasolni...
Mármint a fet-eket.
(#) igh5 hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Buderus kazánhoz keresek füstgázszenzort. Az van ráírva: 44T11
Olyan, mint egy teljestménytranyó, persze csak 2 vezetékkel.
Tudja valaki, hol lehet ilyet venni?
(#) zoszka válasza igh5 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
(#) igh5 válasza zoszka hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Találtam az E-bayen. Nem pont olyan a tokozás formája, de a felfogató csavarok és a saruk stimmelnek. Létezik Farenheitben és Celsiusban skálázva is.
Vicces, mert több helyen csak 1000db a minimális rendelési mennyiség.
Végül találtam 1 db-os rendelést is, kemény 99 USA centért. Ingyen postával.
Mik vannak!
(#) aser hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Üdv,
Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban.
van egy Beretta Smart CAI típusú gázkazánom. A vezérlőpanelben lévő üvegbiztosíték kiment, ezért a kazán működése teljes mértékben leállt. Biztosítékcsere után, a kazán áram alá helyezését követően a zöld lámpa világított. A meleg vizes csap megnyitását követően hallható volt, hogy a ventilátor elindul és amikor következett volna a gáz begyújtása, de a kazán ismét leállt és a panelen lévő üvegbiztosíték ismét kiégett.
Az lenne a kérdésem, ha valaki tud rá válaszolni, hogy az ionizációs elektróda lehet a probléma vagy valami más?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) krajczi hozzászólása Aug 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Beretta Ciao 24 kazán, reggel nem működik. Előző este még ment. Az előzményekhez hozzátartozik, hogy a víznyomás előtte állandóan emelkedett. Ezt azzal kompenzáltam, hogy mindig leeresztettem belőle 1-ig.
Szétszedtem, van benn egy üvegbiztosíték, az ki volt égve, kicsréltem, de semmi változás, olyan, mintha nem kapna áramot. Fázisceruzával megnéztem, a biztosíték jó.
Ötlet?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016
(#) sebokr válasza aser hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Szia

Nem az elektróda!
Húzd le a kábelt a gyújtó trafóról az néha szokott ilyet csinálni, de nagyobb az esélye a gázszelep tekercsének.
Nagyon ritkán a keringető szivattyú szokott beázni és az a zárlatos.

Roland
(#) sebokr válasza krajczi hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
És a fázis ceruzávan a nullát is megnézted, hogy azt is kap-e?
(#) krajczi válasza sebokr hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Most megint szétszedtem, nem vagyok elektromos zseni, igazándiból mit nézzek?
A barna vezeték a fázis, ott végigmegy az áram. Valósz0nüleg a kék a nulla, ott nincs.
A nyákon nem látható semmilyen rendellenesség.
Mégis, ha áram alá helyezem a készüléket, egyik led sem gyullad ki.
(#) aser válasza sebokr hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Köszönöm szépen a válaszodat.
Esetleg tudsz e tippet adni, hogy körülbelűl mennyibe kerül ennek a javítása, csak hogy ne legyek átvágva.
István
(#) Kalo hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
A segítségeteket szeretném kérni Ferolli Tantaqua 30 CE tipusú álló tárolós (nem örlángos) kazánnal kapcsolatban. A Kazán 2000-óta üzemel.

Hiba jelenség: a jelzölámpa kigyullad és letiltja a kazánt. Visszanyomom kézzel megy egy kicsit, melegít kb 10 fokot a 300l külsö tárolón, majd kigyullad. Arra járok visszanyomom, és így megy ez !

Amit lehetett megpucoltam, csatlakozókat megigazgattam, szivattyú kering,....

Piros Honeywell központi egység van rajta ha jól emlékezek, ez lehet a hiba vagy valamely érintkezö, termosztát, vagy más ... ?
Mit gondoltok, hol érdemes kezdeni?

Kösz elöre is minden segítö hozzászólást!
Üdv
Kalo
(#) sebokr válasza aser hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Gyújtó tr 8000
Gázszelep komplett 25000
gázszelep tekercs nagy 8000
szivattyú 45000
ventillátor 15000
+ kiszállás 3000-8000ft
munkadíj 8000-15000Ft
attól függ melyik terület az országban és milyen a szervizes.
A felsorolt dolgok beszerzési anyag költségek. Vannak olcsóbbak is utángyártott kivitelben.
(#) sebokr válasza krajczi hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
A lényeg, hogy a nullán nem világít vagyis van nulla. Mert ha nem volna a fázis vissza fordulna a panelon és ott is világítana.
Tudnál fényképet feltölteni a szétszedett panelről?

Roland
(#) merciabc hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Volna egy "kis" problémám egy Immergas Victrix Zeus kondenzációs melegvíz-tárolós kazánnal!
02-es hibakódra kiáll(felső hőm. határoló max. hőmérséklet tiltás), reseteléskor vissza áll a hibára.
Keringető szivatyú jó, érzékelők láncolata jó,az az zárt! Nem indul a rendszer, de ha áthidalom a fekete-piros csíkos kábelt (érzékelők lánca) a fázissal, kiold a reset, gázszelep nyit-szikráztat-begyújt, de a ventilátor akkor sem kapcsol be! A ventilátor 36volt egyen feszt megkap. Ez normális, vagy kevés?
A venti rossz, vagy hol lehet a hiba? Csapágya szépen fut, a motor tekecse is jó!
És nincs benne légnyomás érzékelő!
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2016
(#) merciabc válasza Kalo hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Saját magát melegíti, és túlfűti, ezért állhat ki hibára.
Sokan a keringető szivattyút cserélnék ki, hogy nem nyomja a vizet eléggé, de szerintem nem az a hiba. Ugyan az mint a Termomax hiba-jelenség.
Letapadt a rendszer, és még valami, de ez csak szétszedéskor derül ki.
(#) JZoli válasza merciabc hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Valószínűnek tartom, hogy a ventilátor a hibás. Ez egy kefe nélküli BLDC (vagy Brushless) motor, külön tápfeszt kap és egy vezetéken meg fordulatszám jelet igényel. Egy vezetéken meg visszajelez, hogy a fordulatszám megfelelő-e a kívánalmaknak. Itt a fordulatszám beállítással is, meg a visszajelentéssel is lehet baj. De még előfordulhat az is, hogy a főpanel felől nem kap jelet, vagy az nem érzékeli, hogy megkapja a visszajelzést. Eddig- amivel találkoztam- nagy részben a ventivel volt baj. Sajnos nem tartozik az olcsó alkatrészek közé!
(#) krajczi válasza sebokr hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Ma volt kinn a szerelő, zárlatos lett a panel. Azt mondta, viz ment bele. Most már fényképet nem tudok róla csinálni, mert elvitte.
Kicserélte egy használtra, illetve a zárlat miatt a termosztát is bekavarodott, amit kicserélt. A kettőért munkdíjjal együtt egy 40-est vitt el.

Azért köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2016
(#) mugab válasza krajczi hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
A lecserélt panelt kérd el.
Sajnos nagy az esélye, hogy nem az a hiba, vagy nem kéne az egész panelt cserélni.
Nekem kétszer akartak panelt cserélni, egyszer sem kellett volna...
(#) merciabc válasza JZoli hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Szia!
Az indításnál, már az üzembe helyezéskorl sem indul el pedig áramot kap.
Elméletileg először a venti indul, kiszellőztet, majd indul tovább a diagnosztika a további állapot ellenőrzéshez?. (de ez egy immergas )
Nem lehet h valamelyik fet a veni-panelon feküdt el?
Baromi drága újonnan a venti!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2016
(#) JZoli válasza merciabc hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Én már több példányt is próbáltam javítani, igaz ez csak az alkatrészek cserélgetéséből állt, de nem lett jó egyik sem. A legnagyobb gond, hogy nincs róla dokumentáció, meg igazából azt sem lehet tudni, hogy a kis panel vezérlője, vagy a fordulatszám érzékelése a rossz. Amikkel én találkoztam azok megpróbáltak elindulni, de valamilyen okból nem tudtak, így a kazán kiáll hibára. Azt, hogy drága meg én is írtam, valamivel "aranyár" felett adják őket!De nincs mit tenni, ha kell akkor a tulajnak meg kell vennie.
(#) merciabc válasza JZoli hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Amiket mértél,a 36volt indítási áram elég lenne h valamennyire pörögjön? Vagy már a bemenő fesz. sem elég?
Attól félek, hogy ha nem csak a ventilátor vezérlése rossz, ha nem a vezérlő alaplap is produkál még meglepetést...
Ha azt is cserélni kell, akkor az már tényleg horror!
2005-ös készülékre nem biztos h megéri ennyit költeni. (?)
(#) JZoli válasza merciabc hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Mint írtam ez egy kefe nélküli motor, ráadásul 3 fázisú, itt egy vezérlőjel hatására egy frekiváltó szerű meghajtással működik a motor a szükséges fordulatszámjelet külön lábon kapja a kis panel a kazántól. Ha felpörög akkor meg a fordulatszámmal arányos jelet visszaküldi a kazán felé, ha ez nem ok akkor a kazánvezérlő letiltja a venti vezérlését és kiáll hibára.Így ténylegesen nem lehet tudni, hogy a motor hibás-e, vagy a 3 fázisú vezérlő, vagy éppen a fordulatszám érzékelője. Ráadásul a kis panelon több alkatrész is van ami nem beszerezhető, sőt be sem azonosítható (legalább is nekem nem sikerült). Szóval elég körülményesen javítható ez a hiba. A tápfeszt nagyjából én is 35-38V között mértem, de kb fél éve volt az utolsó ilyen jellegű hibám, azóta több más kazánvezérlést is méregettem már, és az emlékeim nem az igaziak erről a vetilátorproblémáról.
(#) merciabc válasza JZoli hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Nem olyan mint az inverteres motorok, mint ami a klímákba vannak. (azok újabb modellekben vannak)
Ebben a motorban három részre van osztva a tekercsek, de egy körre van fűzve.
Az az egy szál az egész kör.
Ez régi modell, lehet h egy fordulatszáma van csak,és nem láttam működés közben.
Ha bár van a panelen egy optó-érzékelő.
(#) sebokr válasza krajczi hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Panelt kérd vissza.
A termosztát nem tud tönkre menni beázás, zárlat miatt kivéve ha gyári beretta és digitális vezérlésű volt. 40eft picit soknak tartom. használt panel 15 000 uj fali termosztát MAX! 8000Ft

Roland
(#) JZoli válasza merciabc hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Nem akarok kötözködni, de kefe nélkül sima egyenáramú motor nem létezhet, csak akkor ha elektronikusan kommutálják, az az helyettesítik a kefét, tehát valamilyen adott frekvenciájú árammal meghajtják(igaz így már nem egyenáramú, de egyenárammal táplálható). Ebben a ventilátorban is ugyanez a helyzet azért is vannak a panelon azok a teljesítményfélvezetők! Szerinted minek kell azon a kis panelon annyi félvezető? Sima PWM-hez elég lenne egy IC és egy tranyó, vagy FET. Senki nem bonyolítaná meg ennyire, ha nem kellene valamilyen okból! A panelon van egy 24513/0 felirat, mellette ott van egy alkatrész, szerintem az lesz a fordulatszám érzékelője, azt is akkor építik be, ha mindenképpen szükség van rá. Hidd el, hogy ez egy "inverteres" meghajtás, csak egyszerűbben van megoldva mint a klímákban.
(#) JZoli válasza sebokr hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Bocsi, hogy beleszólok, nem szeretnék kötekedni, de egy-két kérdésem lenne a hozzászólásoddal kapcsolatban. Ha egy szerelő megvesz egy ismeretlen használt panelt (+postaköltség) szerinted beépíti abban az árban amennyiért vette? Hol lesz és kinél a garancia? Na és a kiszállás és az idő amit ott töltött? És ha az a panel két hét múlva bedöglik? Neki ezekből a munkákból kell megélnie meg minden járulékos költséget kifizetnie! Hidd el nem védeni akarom, mert van olyan aki csak a "lehúzás" miatt csinálja, de nem mindenki ilyen!
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) sebokr válasza JZoli hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Kedves JZoli

Én is gázkészülék szerelő vagyok. Ismerem a reális árakat.
Használt panelt 5000-10000ft körül lehet beszerezni. Ha komplett kazánt vesz a szerelő mindenestől 15000-25000Ft körüli összeg, amiben sok egyéb alkatrész van. Rossz panelt 1000Ft körül általában lehet javítani.....
Ebből élek én is. Soha nem lenne pofám ennyit elkérni. Mivel a szóban forgó kazán vezérlő panelja ÚJ beszerzési ára 28975Ft. Szobatermosztát q3 3258Ft... Sorolhatnám az árakat...
(#) krajczi válasza sebokr hozzászólására (») Szept 1, 2016 / 1
 
A legelső ár, amit a használt panelre mondott, 40.000 volt.
Kicserélte, azután jött az, hogy a készülék állandóan bekapcsolt, a termosztáttal tényleg volt valami mert a csere után minden helyreállt.
Közben, míg szerelt én néztem az internetet és mondtam neki, hogy az új panel 56.000 Ft. És amikor még a termosztát problémát kereste, jelztem neki, ha kell inkább veszek új panelt.
Aztán kicserélte a termosztátot is, de végülis a legvégén, kb. 3 óra után 40-et kért mindenért.
Én nem értek hozzá, de a srác sem volt top-on, mert telefonos segítséggel oldotta meg.
Egy a lényeg, most működik.
Következő: »»   172 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem