Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   181 / 292
(#) zoszka válasza Kalo hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ha megcsináltatod szakszervízzel fizetőbe, akkor a garancia is marad a készülékre és az új panelra is kapsz 1 év garit.
A garanciákra, szavatosságra vonatkozó törvény egyértelműen fogalmaz.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) sebokr válasza polgiy hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
A relé tápfeszültsége a hőkorlátozón megy keresztül, ha az kontaktos nem kapja meg a feszültséget.
(#) sebokr válasza polgiy hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Szia
Az összes X2-es kondenzátort cseréld ki, van amelyik a lángérzékelősért, van ami a tápért felelős. A legnagyobb elko a tápegység mellett az felel a panel tápfeszültségéjért.
Ha mind kicserélek kb 1500ft akkor jónak kell lennie.

Roland
(#) drtibi hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Hátha tud valaki segíteni. Van egy Ariston Genus fali gáz kazánom/kéményes/.Most szükség lenne rá ,de nem akar dolgozni. A gyújtó láng megy szivattyú bekapcsol a termosztát jelére rendszer nyomás ok 1,5 bar de több semmi a fűtés nem indul el. Esetleg ötlet tanács valakinek?Előre köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) Kalo válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Köszi, ez tetszik
Most keresem honnan tudnám letölteni az EAGLE 5.1 vagy 5.6-t, és megnézem mire jutok vele.
Ha esetleg nem boldogulnék vele, feltöltött jpg-ről átkonvertálnád nekem?
Holnap kiszerelem és feltöltöm.
(#) JZoli válasza drtibi hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Ugyan konkrétan ezt a kazántípust nem ismerem, de valószínűleg van benne egy áramláskapcsoló, ami azt figyeli, hogy a szivattyú keringteti-e a vizet. Ez lehet el- illetve felakadva. Körül kellene nézni a belsejében, hátha megtaláljátok. De egy konkrétabb típusmegjelölés is jó lenne, úgy könnyebb segíteni!
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) Lucifer válasza Kalo hozzászólására (») Jan 8, 2017 / 1
 
Amit feltettem kép az csak egy példa volt, az azt követő hozzászólás pedig csak azért írtam, mert eszembe jutott, hogy ezzel másnak segíthetek. (A HE SEO-ja elég jó, pár nap múlva beírod a google-ba, a kazántípust meg a panelazonosítót és ott lesz a találatok elején.)

Ha megnézed a képet akkor láthatod, hogy két nagyjából azonos perspektívájú, nagyfelbontású képből (alkatrész és forrasztás oldali) lett összerakva. Nekem ez segített a kapcsolás feltérképezésében majd a működés megértésében végül a hiba feltárásában. Nálad ha jól látom ennél komplexebb panel van, aminél lehet nem működik ilyen jól a technológia, lévén sok vezetősáv van mindkét oldalon, bár a felső réteg átlátszóságával lehet játszani.

Esetedben a termosztátcsatlakozótól kell a kontrollerig visszakövetni a dolgokat és remélni, hogy van benne opto vagy bármi ami el lehetett ütve az MCU előtt.
(#) merciabc hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Vaillant VUW240 kéményes kombi cirkó kéményhibára kiállt, azaz villog a zöld led.
Kéményt ellenőriztem,kicseréltem a füstgáz szenzor szettet, de már ha várok vele, bedugom a konnektorba, bekapcsoláskor a saját teszt során bevágja hibára magát.
Az önteszt során észrevettem hogy a gázszelep mágnestekercse kattog, és utána áll ki hibára.
Gázt kap a készülék.
(#) drtibi hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
JZoli köszi a válaszod!
A kazán pontos tipúsa ARISTON GENUS 23R. Az áramlás kapcsolót hol érdemes keresni próbálok kettő képet fölrakni hátha könnyebben tudsz segíteni. 1.kép bejövő 2.kép az elmenő oldal.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) JZoli válasza drtibi hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Lehet, hogy szőrszálhasogatásnak tűnik, de valamivel messzebbről kellene képet készíteni, mert így nem sok minden látszik.
Van ebben a kazánban egy váltószelep, könnyen lehet, hogy az akadt el, és nem vált át fűtésre, ezt is érdemes lenne megnézni.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) drtibi hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Nem gondolom,hogy szőrszál hasogató lennél inkább örülök,hogy próbálsz segíteni!
Készítettem 2 távolabbi képet.A képek alapján esetleg megtudnád mondani melyik az a szelep az jó lenne.
Köszi.
(#) JZoli válasza drtibi hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Még mindig csak kérdezek. Ez kombi kazán, tehát meleg vizet is csinál, vagy csak egy sima fűtő kazán? Ezt azért kérdezem mert találtam róla mindkét verzióról képet. Viszont az egyikeni a váltószelep nézeti rajza ott van ezt felteszem, a 9-es a váltószelep.

Ariston2.jpg
    
(#) drtibi hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Ez egy sima fűtő kazán.
(#) merciabc válasza akkos hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Szia!
A nagy általánosságban a forrasztási kontakt hiba miatt zavarodnak meg.
Szétpattintod, és meg fogod látni!
Csatlakozóki, relék lábainál.
Ritkán van hogy besülnek a relék.
(#) merciabc válasza drtibi hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Szia!
Ott van a jobb kép (352.jpg) alsó részén, két ér megy rá, fehér csatiba.
A fekete műanyag ház, szerintem egy fogólapátot rejt.
Vagy az egy membrános nyomáskapcsoló.
Ha nyomáskapcsoló, 1,5bar-nal zártat kell mutatnia műszerrel.
Amúgy sem árt szétszedni, tiszta kosz a kazán.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
???
Tudna valaki segíteni?
És kimaradt hogy a piros led is villog ennél a nyomorult Vaillant 240-esnél.
A füstgáz szenzor szettet (a komplett 2darabból álló) próbáltam újat bele, de meg sem nyikkan.
Tilt a bekapcsolás után!
(#) zoszka válasza merciabc hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Az újnak más a bekötése. Bár nem lehetne más. Nemrég futottam bele én is.
(#) merciabc válasza zoszka hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Pedig cikkszám szerint rendeltem.
Ugyan az a bekötése is.
Van egy sejtésem hogy a panelen van valami, de hátha megerősít benne valaki?
Neked mi volt a megoldás?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) gturcsik hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Segítséget szeretnék kérni egy Saunier Duval SD 30 KLZ kazánnal kapcsolatban.
A hibajelenség, hogy este még fürödtünk, reggel pedig nem jött meleg víz a csapokból. Hideg víz rendben folyik, de a meleget megnyitva egyáltalán nem folyik a víz. A kazánszerelő telefonban az mondta, hogy dugulás lehet a hideg miatt, amit kicsit kétkedve fogadtam.

Milyen lehetőségem van ellenőrizni, hogy nem pl. a meleg víz keringető szivattyú ment tönkre? A szivattyú egy Grundfos UPS 15-60-130, a vezérlőjén van egy pöcök, ami 3 állásba lehet. Van valami lehetőség arra, hogy úgy elindítani a szivattyút, hogy lássam, hogy a vizet keringeti?

A fűtés része a kazánnak rendben működik.

Milyen egyéb dolgok tudok ellenőrizni, hogy a hibát behatárolhassam?

Előre is köszönöm!
(#) merciabc válasza gturcsik hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia!
Ha van a szivattyú végén egy lapos króm színü csavar, akkor meg tudod nézni.
Azaz hallgatni. Ha rárakod a csavarra a csavarhúzót, a csavarhúzó másik végét meg a füledre,
hallanod kell hogy megy a szivattyú.
Vagy, jól béleld körbe nylonnal a környékét, nehogy véletlenül ráfröccsenjen a víz az elektronikára,
majd nagy lapos csavarhúzóval tekerd ki a csavart.
Finoman, lassan, mert ha dől a víz, akkor inkább csavard vissza.
Ha nem dől annyira a víz,csak szivárog, kitekered, és látod a tengely végét, hogy forog-e?!
Ha a tengely végénél benyúlsz, finoman egy csavarhúzóval, pörögve kell mennie. Ha meg tudod pörgetni, elindul,ha nem, besült a csapágya.
(#) Sebi válasza gturcsik hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Ha a fűtés rendben van, a szivattyú is jó. Ha a meleg víz egyáltalán nem folyik, akkor a dugulás fennállhat...
(#) gturcsik válasza Sebi hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a választ, este megnézem a szivattyút. Ha pedig minden rendben, megpróbálom a dugulást valahogy elhárítani.
(#) zoszka válasza merciabc hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Nálam máshogy volt bekötve. Át kellett kötni. A csati olyan volt csak más sorrendbe volt belekötve. 3ból 2 ilyen volt.. Elég rossz arány. De lehet hogy csak gyártási széria hiba.. Az utánuk következő pár darabnál nem tapasztaltam elkötést.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) Inhouse válasza gturcsik hozzászólására (») Jan 9, 2017 / 1
 
A csapvízhez nem sok köze van a szivattyúnak, az a szolgáltató által biztosított nyomással jön. A keringtető szivattyú pedig a fűtés körben van, de a két kör nem keveredhet. Nem zárta el valaki a kazánba menő vízvezeték csapját? Ha nem, akkor tényleg dugulás, fagyás, stb... a hideg víz a kazánt megkerülve jut a csaphoz, úgyhogy ha az van, akkor csak a kazánba nem jut be, vagy a kazánból ki a víz.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) gulyaslali hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Hali!
Segítséget szeretnék én is kérni, meghalt a kazánunkban a Honeywell S-4565 B 2025 vezérlő, vásároltunk másikat de ez S- 4565 A 2050-es amire azt mondták,hogy jó a 2025.ös helyett. de nem jó mert nem kacsolja be a második kör mágneskapcsolóját. Van-e valami lehetőség,hogy ez a vezérlő is tudja azt amit a régi ?
(#) drtibi hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
merciabc köszi neked is a segítséget!
Megvan a szelep szét is szedtem,rengeteg kosz rozsda darab volt benne.Kitakarítottam szépen,remélem a membrán jó még, majd holnap kiderül.Azért holnap mert tovább megyek a hőcserélöt is kiszerelem,mert az is megérdemel egy nagy takaritást alig lehet áttlátni a lamellák között.
Egy kép a szelep belsejéről.

IMAG0153.jpg
    
(#) merciabc válasza drtibi hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Ez szép!
Ráfér egy nagytakarítás a készülékre!
(#) merciabc válasza zoszka hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Megnéztem, nincs elkötve.
Értékek is jók.
Hogy egyből bevágja füstgáz és piros led hibára...?
Még a keringető szivattyút se indítja el?
Elkókat most cserélem, hátha.
(#) merciabc válasza gulyaslali hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Szia!
Ne nyúlj bele!
Vidd vissza, mert garanciális, és hozzanak olyat amit kértél!!!
Ők informáltak félre, hát hozzák is rendbe!
Ha a tűlábas csatlakozásnál megnézed a fehér bekötési rajzot, látod hogy más a lábkiosztás.
(Ha megvan a régi, és bp.-i vagy ráleshetek este.)
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) gturcsik válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Valószínűleg dugulás volt, mert tegnap mire hazaértünk este, volt meleg víz újra.
Viszont most azzal a jelenséggel találkoztunk, hogy a fűtés folyamatosan F1 hibával megáll. Resetelve újra elindul, van hogy 10 percig, van hogy 2 óráig működik, majd újra leáll. Korábban is volt ez a hiba, akkor azt mondta a szerelő, hogy ha folyamatosan leáll, akkor cserélni kell a vezérlést. Viszont eddig jóval ritkábban csinálta, volt hogy napokig (hetekig) működött, volt hogy egy nap 3x is resetelni kellett. Főként hidegebb időben jön elő rendszeresebben a hiba.

Tudok ellenőrizni valamit, mielőtt cseréltetném a vezérlőt, hátha máshol van a hiba? Szomorú lennék, ha sok pénzért kicserélik, és nem javulna meg.

Ha mégis a vezérlő, nagyságrendileg milyen árban van a vezérlés ehhez a kazánhoz (Saunier Duval SD 30 KLZ)? Ezt látom rajta: "Honeywell VK4105G 1146".
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
Következő: »»   181 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem