Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NTC maximális kábel hossza
 
Témaindító: ilyesimre, idő: Szept 24, 2016
Lapozás: OK   1 / 1
(#) ilyesimre hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy ilyen termosztátomBővebben: Link, NTC szenzor 10k, a kérdésem az lenne,hogy ha 12m kábelre kötöm akkor működni fog? Nem találtam ezzel kapcsolatba semmilyen infót.
(#) kadarist válasza ilyesimre hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Szia!
Igen, jó lesz hosszú vezeték végén is. A nagy ellenállású NTC szenzornak éppen ez az előnye, de cserében számolni kell a nemlineáris hőfokfüggésével.
(#) ilyesimre válasza kadarist hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Köszönöm a választ!
Idézet:
„nemlineáris hőfokfüggésével”
ezt részletezné mert a témában laikus vagyok.
(#) Bakman válasza ilyesimre hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Ki kell próbálni, nem garantált. Találkoztam olyan termosztáttal, ami 5 m extra kábeltől megbolondult. Abban is NTC volt, de minden méréskor az NTC kapott egy jelsorozatot, ha jól emlékszem öt egyszerű négyszögjelet. Nem valószínű, hogy nálad is ez az eset áll fenn, de ha igen, ne csodálkozz.
(#) Bakman válasza ilyesimre hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
12 m kábelnél nem érdekes a dolog. Mi hosszabbítottunk már meg 40 m kábellel is NTC-t (AKO termosztát), jó, ha 0,2 °C-ot tért el a mutatott és a valós hőmérséklet, már amennyire pontosan le tudtuk ellenőrizni.
(#) ilyesimre válasza Bakman hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Értem!
(#) ilyesimre válasza Bakman hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
A szenzornak mindegy hogy milyen kábellel toldom meg,vagy speciális kábel kell hozzá. Kazánhoz lenne, hogy ha a vízhómérséklet 30℃ fölött van akkor kapcsolja a keringető szívagyút, ha aláesik a 30℃ akkor lekapcsolja.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2016
(#) Bakman válasza ilyesimre hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Nem jó! Ez egy játék, a kazánvíz nem az. Ha van vészhűtő a rendszerben, akkor használd, kb. mindegy, hogy milyen kábellel, de ha nincs, vegyél olyat, ami örök élet és egy nap: Bővebben: Link. Ez 99,9 °C-ig mér, azután hibára kiáll, de meg lehet adni neki, mi legyen hiba esetén (pl. véletlen elvágod az NTC kábelt). Ilyen termosztát szondáját szoktuk toldozgatni 2 x 0,75 -ös MTL kábellel, eddig soha nem volt gond, pedig már vagy 50-et beépítettünk.

Úgy szoktuk beállítani, hogy hiba esetén kapcsolja be a szivattyút.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2016
(#) weend válasza Bakman hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Szerintem meg a csillivili dobozolt nem ér meg plusz tízezer forintot. Pláne, hogy kb. ugyan azt tartalmazzák.
(#) Bakman válasza weend hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Csillivilli? Ez ipari termosztát elérhető áron.
(#) kadarist válasza ilyesimre hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Ha jó a szabályzód, akkor a kompenzálást elvégzi ő maga, ezzel nem kell foglalkoznod.
(#) Kékróka hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Egy ilyen kapcsolgatás lehet nem is kíván bonyolult elektronikát (hisz nem csirkekeltető ahol tizedfokok számítanak) Esetleg egy szimpla mechanikus termosztát ?
(#) Bakman válasza Kékróka hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Idézet:
„Esetleg egy szimpla mechanikus termosztát ?”
Az egy mákszemnyivel jobb, mint a semmi. Bizonytalan, nem lehet pontos hőmérsékletet beállítani, hiszterézis beállítás felejtős stb. Könyörgöm, 2016-ot írunk.
(#) rumpundli válasza ilyesimre hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Hőkapcsoló érzékelő 1 nyitó 250 V/AC 2 A, kikapcsolási pont (±3,5) 30 °C, TB02-BB8D-30
https://www.conrad.hu/hu/hokapcsolo-erzekelo-1-nyito-250-vac-2-a-ki...6.html
Olcsó és megbízható. Esetleg a biztonság kedvéért kettőt alkalmazni.
(#) maszek0005 válasza weend hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Hát ezzel nem értek egyet. Pár száz darabot bekötöttem, és gond, meg panasz nem volt. Minden esetben tette a dolgát, a programja szerint!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem