Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg audio jel TV alaplapról
 
Témaindító: djapor96, idő: Jan 1, 2017
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) djapor96 hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
A mellékelt képen látható a TV-m alaplapja. Sajnos semmilyen audio kimenet nincs a TV-n (kivéve a saját hangszórói). A SCART-on sincs kimenő hang jel.

Ti láttok az alaplapon olyan pontot, ahonnan tudnék akár erősítetlen kimenő analóg audio jelet levenni?

Az alaplapnak létezik olyan verziója, ahol a SCART csatlakozó mellett balra van egy optikai csatlakozó. De az enyémen csak a helye látszik. Esetleg ott?

alaplap
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2017
(#) Massawa válasza djapor96 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
A SCARTon van egy PIN amin az irányt lehet kapcsolni (ki- , bemenet) azt megvizsgáltad?
(#) djapor96 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Igen, ezt tudom, túl vagyok rajta, de nem megoldás...
(#) Mate78 válasza djapor96 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia

Eseteleg a teljesítmény végfok részt meg lehetne keresni, ahova a hangszóró megy.
Gondolom egy IC lesz az, ha szerencséd van még valami típusszámot is találsz rajta.
Annak a bemenetén ott kell lennie a HF jelnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) Massawa válasza djapor96 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Ha nincs kimeneti jel a SCARTon akkor még mindig van bemeneti jel ( különben minek lenne ott a ScART) aminek a két lába (L,R) valahova megy ahol az erösitöre kapcsolják. Ez lehet egy nagy proci amit a menüböl kezelsz, de lehet már közelebb is az erösitöhöz. ( ott is lesz valamilyen kapcsolo IC ami választja a hangforrást.
Amugy egy primitiv jelkeresövel kikeresheted a hangjelet a lapon. (Müködés közben).
(#) proba válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szerintem a bal alsó sarokban van, de eléggé digitálisnak néz ki az is.
(#) djapor96 hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Bal alulról megy a kábel a hangszórókhoz... Lehet leegyszerűsítem a problémát és onnan veszek le jelet, 4 pólusú kapcsolós jack aljzattal...

Ebből sajnos csak nyákra illeszthetőt találtam úgyhogy kell majd mókolnom, de kitalálom....

Vélemény?
(#) Massawa válasza djapor96 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Annak meg változni fog a szintje a hangeröszabályzotol függöen.
Leosztani le lehet, semmi gond ezzel.
(#) Inhouse válasza djapor96 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Ha híd kimenetű a végfoka, akkor nem közösek a "-" jelű pontok a hangszórókon.
(#) djapor96 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Ezért akarok 4 pólusú jacket használni. A TV meg a AV erősítőre menne rá RCA kábellel, ott egyébként is külön "-" a két oldalnak.

Massawa: Az nem olyan gond, mert nem használom a TV irányítóját, vettem egy Logitech távirányítót, a hangerőszabályzó az AV erősítőt vezérli.
(#) Inhouse válasza djapor96 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
És az erősítő oldalon mi fog történni a különálló pólusokkal? Mit gondolsz a bal és jobb oldali RCA csatlakozó "-" pontjai függetlenek?
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Az nem fog igy müködni, mert az erösitöben fogod az RCA minusz polusát összekötni. Neked nagy valoszinüséggel ( ha hidba vannak a hangszorok) akkor azok pozitiv sarkairol egy ellenállás osztoval a föld felé ( vagy egy egy kb 10 kOhmos trimmerrel) kell a jelet kivinned az RCA foro pontjára a "-" meg a föld/test.
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Gondolom ezt djapor96-nak szántad?
(#) djapor96 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Honnan derül ki, hogy hídban vannak?
(#) Massawa válasza djapor96 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Ohmmérövel kiméred, hogy a hangszoro egyik vége a földhöz van kötve. De amugy ezzel nem érdemes foglalkozni, mert a hangszoro + sarkárol levett jel ( az osztora) mindenképpen müködni fog.
(#) djapor96 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Most már csak az kellene tudnom, mi az ellenállás osztó...
(#) Inhouse válasza djapor96 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
2 ellenállás sorban, az alsó vége test, a felső a kimenet 3 pontja, a következő fokozat melegpontja a két ellenállás találkozási pontja. Így a szükségesnél nagyobb feszültség kisebbre osztható a következő fokozat igényeinek megfelelően. Jelen esetben is kell valószínűleg egy 1:10-es osztás, ellenkező esetben túlvezérled az erősítőd bemenetét.
A legegyszerűbb ellenállás osztó egy potméter, ami így még folyamatosan állítható is.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2017
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem