Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   227 / 1384
(#) csezoli21 hozzászólása Dec 31, 2008 /
 
ha kész a nyák, szerintetek átlátszó színtelen körömlakkal lekenem akkor az ok a korrózió ellen?
(#) Action2K válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Igen, de az alkatrészek beforrasztása, és a gyanta lemosása után csináld.
(#) csezoli21 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
az alkatrészek be vannak forrasztva, a gyantát hogyan lehet lemosni?
(#) vicsys válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Például alkohollal vagy denaturált szesszel.
(#) Attila86 válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Vagy aromás hígítóval.
(#) MolnarG válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
4 hozzászólással előtted írtam a PCC-t. Csak valamiért foltokat hagy néhol...
(#) csezoli21 hozzászólása Dec 31, 2008 /
 
köszönöm a válaszokat
heló
(#) lidi válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Mi a csuda az a pcc ?
(#) lidi válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Idézet:
„és a nyák színéből látható, hogy még mi kell bele.”


Ezeket kicsit részletezd légyszi. Melyik szinnél mi kell ? Pl ha szép arany tükrös akkor mi kell bele, vagy ha sötétvörös matt akkor mi ?
(#) Medve válasza lidi hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Ha aranysárga, akkor H2O2 kell, ha barna és nem oldódik, akkor HCl-ben szegényedett el az oldat. BUÉK!
(#) Alkotó hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Mindenkinek!

Gondom van (sokadszor) a vasalásos teknikával.

Én így csinálom, de mint látható, nem működik jól.

1.Nyáktervezés (akármivel)
2.Műnyomó papírra kinyomtattatom a sarki fénymásolós boltban, egy szuperprofi nyomtatóval. Olyan sötétítést tudnak, hogy ha a papírt megnézed nagyítóval, akkor egy kis "lépcső" van a vonalak szélén, annyira vastag a festékpor réteg.
3.Nyáklemez megtisztítása. Superdol nevű súrolószert használok, ami szerintem tökéletesen lepolírozza a felületet.
4.Papír a nyáklemezre, és vasalás. A mi vasalónkkal, kb 80%-on, jó erősen rányomva, 1-2 percig vasalgatom.
5.Melegvízben leáztatom a papírt. Ez kb. 30 perc áztatás.
6.Az eredmény fotója mellékelve.

És ez nem az első eset, már jópárszor kipróbáltam. Az itthoni lézernyomtatómmal, fotópapírral, és még számtalan módszerrel. De sajnos mindig hibás lett a " tapadás"

Hol hibázok? Másoknak miért sikerül?

Alkotó
(#) san398 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Szerintem nem elég tiszta a réz felület és nem tapad meg a festék.Akkor a megfelelő ha tisztítás után engedsz a nyákra vizet és egybefüggő a vízréteg rajta.
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
0.- Ugye a nyákot a vasalás után fúrtad ki?!
1.- Az a hiperszuper nyomtató mennyire szuper? Olyannyira, hogy színesen is tud nyomtatni?
2.- Felesleges fél óráig áztatni...
3.- Nem kell jó erősen rányomni, ez nem erőpróba. Ettől legfeljebb csak szétlapul.
4.- Bővebben: Link
5.- Szerintem nem lapos a vasaló talpa,
6.- és/vagy nem vasalod oda a műnyomót mindenhol.

5. és 6. azért nagyon valószínű, mert egyértelműen látszik a képen hogy a nyák szélein határozottan jobb a rajzolat.
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Szia, én ugyan ezekkel a gondokkal küzdöttem jó párszor a pantonos műnyomómmal, aztán kipróbáltam többféle megoldást, az sokat segített ha több ideig vasaltam, de az igazi áttörést és javulást a vinyeta hátulja jelentette, igaz ezt csak otthon lehet csinálni, mert ahogy kijön a nyomtatóból, nem szabad sokat hajtogatni a lapot mert lejön a por, azonnal rá kell vasalni, viszont ha szépen rávasalod, egyenletes nem túl nagy nyomással a megfelelő ideig, ez nálam kb 3 perc folyamatos vasalás mindenhol, akkor miután lehül a panel nem is áztattam, simán lehúztam a papírt.
Csak ezzel a módszerrel sikerült EZT így megcsinálnom.
Rájöttem, akkor válik le a festék ha nem ég rá kellőképpen a nyákra, megpróbáltam koszos nyákra is ezt a vinnyettás megoldást, szinte ugyan olyan jó lett mint a súrolttal, de mindenképpen jobb mint a műnyomóval.
Próbáld ki a vinnyettát, vagy vasald tovább a műnyomót, amíg kicsit megbarnul a papírja, nem hell agyonnyomni, ebbe igaza van Attilának, egyenletesen kell és mindenhol.
Üdvözlet.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Jó lett a videó!! Be kell szerezzek egy egyenes vasalót
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Nekem nem jött be a vinyettás papír, csak a műnyomós. :nemtudom: Ja és valahol olvastam hogy van aki a nyák hátulját vasalja, nem a rezes oldalát. Erről van tapasztalata valakinek?
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Látod, a képek magukért beszélnek, ezt műnyomóval nem sikerült megcsinálnom.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Kössz!
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Megnéztem a videót. Abszolút korrekt.

-Amit hibának vélsz nálam az részben igaz lehet. A vasalóm az gyakorlatilag pontosan olyan minta tiéd. A talpa sík, egy élvonalzóval leellenőriztem.
-A nyomás az lehet hiba, én nyomtam minta az állat. A vasaló alumínium talpa szinte megfogta a műnyomópapírt, kissé beszürkült.
-én 100 g-os és 210 g-os műnyomópapírt tudtam szerezni a nyomdából, de hogy fényes vagy nem, azt nem tudom, nem mondták. Szemre, az egyik fele fényesebb mint a másik. Eddig mindig a 100g-ossal kisérleteztem, mert úgy véltem csak annyi szerepe van, hogy "tartsa tintát" a vasalásig.
-A nyomtató ügye is érdekes. Nekem egy Hp lézernyomtatóm van, töltött tonerrel (eredetivel is próbáltam, csak idő közben kifogyott). Az a gond az én nyomatommal (még 1200 DPI-nél is), hogy ha nagyítóval megnézed, olyan mint egy "szövet". Nem tökéletesen egybefüggő a fekete, hanem pici kis fehér pontocskák vannak benne, mintha fonalból lenne szőve.
Ezért megyek el a sarki boltba, mert ott egy x millós, szines, fotó és mindent nyomtató szekrény nagyságú gép van. De ott a fekete, az olyan, mintha ráragasztottál volna a lapra egy vékony tömör fóliát.
-A paneltisztaságot nehéz definiálnom. A víz tökéletesen foltmentesen áll rajta.

(nekem 20%-os sósavam van, de azt én kissé higítani szoktam. Ezt a videó nem említi, de lehet, hogy ott 10%-ost használsz.)

Újabb próbák fognak következni, ha van hozzá konkrét tipped a fentiek alapján, azt szívesen fogadnám.

Alkotó
(#) san398 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Nagyon jó ez a videó a vasalásos nyák készítésről!! Ajánlott mindenkinek aki ilyen módon készíti a nyákokat,sokat lehet belőle tanulni!
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Idézet:
„(nekem 20%-os sósavam van, de azt én kissé higítani szoktam. Ezt a videó nem említi, de lehet, hogy ott 10%-ost használsz.)”


De igen, beleírtam a videóban hogy 20%-os a sósav és 30%-os a hidrogén-peroxid.

Az az utraszuper nyomtató lehet hogy kiváló minőségű nyomatokat készít, de az nem jelenti azt hogy vasaláshoz is olyan hű de jó. Én egyszer próbáltam színes lézernyomtatóval (egy igen jó minőségű HP-val) készített nyomatot vasalni és nem sikerült. Úgy hallottam, hogy a színes lézernyomtatók által használt festékpor másmilyen mint a monokrómok feketéje (nem csak a színében más) és ezért nem vasalható.
De hangsúlyozom, hogy én csak egyetlen egyszer próbáltam, egyetlen fajta színes lézernyomtató nyomatát és az is elég régen volt.

Tehát szerintem monokróm lézernyomtatóval, illetve eredeti és nem utántöltött tonerral nyomtass vasaláshoz. Az utántöltött tonerporok vasalhatóságára többen panaszkodtak már itt a fórumon.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
akkor nem figyeltem eléggé, bocsi.

Nem marad más hátra, tovább kell próbálgatnom a nyomtatást.

Alkotó
(#) vilmosd hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Hali
Egy 5let a nyakkeszito kollegaknak.
En sosavas H2O2 keverekkel keszitem a PCB-t.
Most vettem egy akvarium levegozteto pumpat. A kis slagot kifurkaltam 0.8-as furoval ugy 25 cm darabon. A veget telinyomtam szilikon ragasztoval.
Ha alarkom a PCB-nek a marataskor, nem is kell H2O2 , valamint gyorsabb lett a maratas.
Bocs ha vki mar irta ezt az 5letet.
Udv Vili
BUEK
(#) kocsma válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Azért kételkedve olvasom, hogy nem is kell bele peroxid...
(#) Attila86 válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Idézet:
„nem is kell H2O2”


Ez valami újévi vicc?!
A sósav lemarja a rezet? Nagy hülyeség...

A kóla meg biztos jó kémiai ónozónak!
(#) kocsma hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Pár sorral feljebb írtam, hogy gondjaim voltak a vasalással, amiket úgy néz ki áthidaltam, köszönöm a jótanácsokat! Tényleg hihetetlen, hogy működik, én eddig csak filctollal csináltan a panelokat, vagy próbanyákot használtam. A lényeg, a begyakorolt vasalótechnika, amit ki kell tapasztalni, nyomni és jó melegen kb . A nyomtatóm nem viszi a műnyomót, de találtam itthon vastag fényes papírokat, régi oklevelek meg ilyenek. Fel is rakok egy képet, csak próba, tudom, hogy nem jó
(#) Doncso válasza kocsma hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Ez egész jó lett, ahhoz képes, hogy most kezded a vasalgatást.
(#) san398 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 2, 2009 / 1
 
Jól sikerült, csak így tovább! Jé!Valahonnan nagyon ismerős nekem ez a nyákterv, mintha valahol láttam volna már. :smile:
(#) san398 válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Nem értem amit írtál:
"En sosavas H2O2 keverékkel keszitem a PCB-t."
Ezt követően meg ezt írtad:
"nem is kell H2O2" Akkor most, hogy is van ez? Vagy most április elseje van?Lehet, hogy sok pezsgőt ittam!
Még valami,írj úgy hogy olvasható legyen amit leírsz, légy szíves hanyagold az ilyeneket: vki,5let ezektől elég olvashatatlan az írásod. Ez nem MSN és nem chat.Köszönöm.
(#) MolnarG válasza lidi hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Idézet:
„Mi a csuda az a pcc ?”


Idézet:
„Alkalmazás: elektronikus szerelvények tisztítására
Tulajdonságok: kompatibilis a NYÁK gyártásban használt anyagokkal, gyorsan szárad, üledéket nem hagy hátra,
Hatás: a legerősebb forrasztószer lerakódásokat is eltávolítja”


Bővebben: Link
Következő: »»   227 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem