Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikroprocesszoros kerékcentirozó gép
Lapozás: OK   1 / 5
(#) donjon hozzászólása Szept 8, 2006 /
 
van egy microprocesszoros centírozógépem,megtudná valaki nézni hogy mi baja lehet.Teljesen kakukk a gép.
A híradásteknikai gépgyárban gyártották és már sajnos 92 óta az nincs,és nemtudom kihez kéne fordulni

Előre is köszönöm a segítséget
(#) Lucifer válasza donjon hozzászólására (») Szept 8, 2006 1 /
 
Üdv!
Mi lakik benne?? Esetleg egy képet kaphatnánk a belsejéről?
(#) donjon válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
köszi hogy foglalkozol vele megyek fényképezni
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
itt a kép

Kép 0795.JPG
    
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
nemngyon értek hozzá de kilehetne szedni belőle a gép programját?
(#) Lucifer válasza donjon hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Üdv!
A programot gondolom szvsz. a lematricázott EEPROM-ban tárolja, annak kiolvasása lehetséges. Kérdés csak az, hogy megéri-e, azaz tudsz-e vele mit kezdeni.
(#) donjon válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
szerinted mit lehet ne tenni ebben a helyzetben?
ha kivaszem azt a matricás csippet akkor kiolvassák belőle?
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
nehezen kaptam egy számot felhívtam egy szerelőt és ő azt mondta újra kell írni az epromot,de lehetetlen megszerezni a programot hozzá.
(#) patexati válasza donjon hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Magának az elektronikának mi a baja??Nem azzal kéne először foglalkozni,hogy nem javítható-e Nem csinál semmit?Lehet,hogy csak tápos
(#) Topi válasza donjon hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Szia!

Így messziről aszondom, hogy egy sima 8085-ös van benne. Ezt egyszerű programozni, de lehet hogy egyszerűbb PIC-el egy újat építeni...
Gondolom a mechanikája jó még.

Egyébként ha már a mechanikánál tartunk nem lehet hogy valami opto vagy egyéb visszajelző romlott el csak? Ha jól látom a csatlakozókból, akkor tartozik hozzá egy LCD-is nem? Az nem ír ki hibát?
Vagy el sem indul a program?

Kaphatott túlfeszt? Vagy egyáltalán nem tudod miért ment tönkre?
(#) donjon válasza Topi hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
megnézettem a epromot és teljesen rossz már a preogit sem tudják kiszedni belőle sajnos.
Most teljesen megvagyok lőve mert 93-ban a hiteka bezárt,és ez a gép volt az utolsó eladottak között,és nincs meg senkinek a program,vagy lehet hogy megvan csak én mást nemtudok aki a hiradástechnikai gépgyár szervízese lett volna,és rendelkezik még ilyen progival.
Ilyenkor mit lehet csináli?
(#) donjon válasza Topi hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
vvégül is az történt,hogy tök lefagyott a gép és ki be kapcs után is csak ugyanazt csinálta semmit nem lehetett vele csinálni a kijelző mindig ugyanazt mutatta.Először azthittem,hogy a nemjók a gombok de azokat kimértem és tök jók voltak.Ami miatt tönkre mehetett az a szálítással járó zögykölődés,pedig megtettem mindent,hogy zötykölődés mentes út legyen de ezek szerint nemsikerült.Utólag már okos vagyok,hogy kikellett volna szedni a panelt és azt az autóban hozni,de ez sajnos akkor nemjutott eszembe
(#) Báddzsó válasza donjon hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
szerintem kérdezd meg a www.hobbycnc.hu-sokat, azoknak van mindenféle gépük, talán találsz olyan emberkét aki tud segíteni... jobb ötletem nincs...
(#) donjon válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
Ez egy autó kerékkiegyensúlyozó.
A neve Hiteka Elkon K250. ha esetleg valaki ebben a gyárban dolgozott és autódiagnosztikai eszközök volt a specialítása,vagy Hiteka gépek szervízével foglalkozott

Köszönöm szépen mindenkinek a segítő szándékot

A telefonom:06705517546
E-mail:donjon@tvn.hu
(#) szabi83 válasza donjon hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
úgyan ilyen van a szerelőmnek is
a fia ide jár, bár még stab icről nem hallot sose 11.dikes.
ill én mondtam neki..
(#) donjon válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
Ez tuti)))))

Hol lakik a szerelő?
(#) szabi83 válasza donjon hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
ha jól emléxem ilyen, nagykanizsán van
anyám szerint nem ilyen volt..
jövőhéten remélem kész lesz a kocsim, megnézem pontossan!
Én akkor is maradok annál, hogy úgyan ez a tipus, én jobban megnéztem

ui: címet átírtam már tudjuk h kerékcentirozó..

üdv
(#) donjon válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
Köszönöm szépen

van még ilyen is belőle,az a külömbség,hogy az enyém motoros és a mi ezen a képen van nem.
Én annyira remvágom ezt a témát,de te (ti) biztos.
A két gép pont ugyanazt tudja,ami a külömbség az hogy az én programom a motort is szabályozza.
Viszont a kézitekerőshöz van program,mert abból sokat gyártottak,az országba,az enyém azért fehér holló,mert svédeknek gyártották,de adtak el itthon is.

gum2kép.jpg
    
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
A ti biztos tudjátok témadologgal arra gondoltam,hogynemlehetne-e szerintetek meghajtani azzal a progival max a motort kikötöm magamnak direktbe
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
sajna nemjött össze az amit szabi83 látott,úgyhogy továbbra is várom az ötleteket,esetleg ha láttok valahol ilyet
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Nos még mindig várom az infót,ha valaki ilyen centírozót lát valahol egy szerelőnél!
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
megoldódott a nagy gubanc,kilettmásolva a progiegy másik gépből.viszont mivel szokták lefújni a panelt,ami egy vékonyrétegetképez rajta.Pl:hog ne párásodjon stb
(#) kukac_24 válasza donjon hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
....védőlakkal...
(#) donjon válasza kukac_24 hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
köszi akkor veszek egyet
(#) donjon hozzászólása Nov 16, 2006 /
 
Sziasztok

Hibakereső spray-vel milen jellegű hibákat lehet megtalálni?


Köszi:
Donjon
(#) Sebi válasza donjon hozzászólására (») Nov 16, 2006 / 4
 
A hibakereső spray (pl Kalte75) kizárólag hűt. Ráfújod néhány gyanús - melegedő - alkatrészre és ha a hőmérséklet-csökkenés hatására változik a hiba, akkor erre lehet gyanakodni.
(#) botigta hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Üdv!
Micsoda véletlenek: azért találtam erre az oldalra, mert pont most vennék egy ilyen Elkon K250-est. Viszont ami érdekesebb: ugyanilyen problémával szenvedek: egy CEMB C34 centrirozó gépem ugyanígy le van fagyva, mint Donjon Elkonja. Hátha nekem is tud valaki segíteni... Már mindent átnézett egy műszerész barátom, amit leírás nélkül el lehetett követni, oszcilloszkóppal, multiméterrel. Ő is az epromokra gyanakszik. ráadásul az enyémben van vagy 4 belőle. Ami esetleg biztatóbb: szállítás után még jónéhány kereket meg tudtunk vele csinálni. Aztán fagyi. Elektromosan szétszed, összerak, megjavul (nem tudjuk mitől), majd még néhány kereket megcsináltunk, aztán azóta teljes merevedés.
Várom az ötleteket, előre is köszi
(#) Frankye válasza botigta hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Ha nem szeditek szét, "csak" kikapcsoljátok egy időre, akkor nem javul meg? Mert ez esetben melegedés-gyanús a dolog! Mikor lehűl, újra műxik, míg megint be nem melegszik benne valami.
Esetleg - ha biztonságosan megoldható! - meg kellene nézni: lefagyásig működtetni, majd megnézni, mi melegszik benne. (Már ha ugyan valóban melegedés okozza a bajt!)
(#) Sebi válasza botigta hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Ha eprom lenne a baj, az nem javulna meg a szétszedéstől...
Azokat a csatlakozási pontokat, tüskéket, stb kell átnézni (nagyítóval) amik a szétszedésnél okozott mechanikai terhelés hatására újra jó kontaktust adtak (feltételezés), majd a rezgés hatására ismét elhagyták magukat.
Mindenesetre ezt biztatóbbnak látom, mint az eprom-hibásat.
(#) botigta válasza Frankye hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Kikapcsolástól soha nem javult meg
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem